PTT ve Yurtdışı Alışveriş Sorunları

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@Can Vural
Cl ile ilgili kod gönderilmedi bana.
Site içinden baktım da şimdi, orda da yok öyle bir şey.

Scudo

skapilar

Üye
Tepki
28
İsim
Serhat
-- ptt kargo görevlileri, gelmedikleri halde gelip sizi bulamadıkları ve size ihbarname gönderdikleri yönünde kayıt düşüyorlar,
tabi sizin bundan haberiniz olmuyor daha sonra ürün geldiği gibi iade oluyor.

-- eğer satıcı size takip numarası verdiyse kontrol ettiğinizde taşıma aşamasında gözüküyor
aynı gönderi ptt'de kontrol ettiğinizde yukarıda anlattığım gibi işlem görüyor.

-- geçenler bir üründe aynı şey başıma geldi, maalesef ürün geri iade oldu.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar bike component'te adresi nasıl yazıyorsunuz, 2 kere yurt dışı alışveriş yaptım aynı şekilde girdiğim adres bu sitede yanlış diye kargom gönderilmiyor.
Pazartesiden beri kargonun çıkmasını bekliyorum, bana da 10 haneli kod verdikleri için gönderdiklerini sanmıştım meğer hâlâ ordaymış.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
Bugun mucizevi bir sekilde Istanbul PIM'e ulastim. Turkiye'ye girdigi halde 1 haftadir hicbir islem gormeyen ve gumruge sevkedilmeyen kargomu sordum. Cevap su sekilde:

"Hizli kargo gonderileri eskiden direk bize gelir burdan KIM'e gonderilirdi. Gectigimiz haftadan itibaren direk KIM'e gonderilmeye baslandi ve buradaki kargolarla ilgili de bir tasinma isi var su an. O sebeple bu gecikmeler."

diyerek bana Uluslararasi KIM'in telefon numaralarini verdi. Tabi ayni mucize 2 defa olmaz KIM'e ulasamiyorum saatlerdir. Yine de belki sebep bu olabilir gecikmelerle ilgili.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yunus Emree

Türkçe karakter kullanmayın, başka bir fark yoktu hatırladığım kadarıyla.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
@M.A.Güneş

Sorularım:
1-Sipariş hangi firmadan
2-Gönderi hangi kargo üzerinden
3-Sipariş tarihi kaç?
Ona göre benim kargonun bana ulaşma akıbetini tahmin etmeye çalışacağım :)

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Benim de bir siparişim var, 30 gün oldu hala bekliyorum gelmesini. Geçen sene arkadaşıma bir mont almıştık oda yılbaşına denk gelmişti baya sürdü umudu kesmiştik. Hatta arkadaşım gidip başka mont aldı Türkiye'den. Sonra bir baktık montumuz geldi, 3 ay olmuştu.

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@osmankitay

1- ChaninReaction
2- ParcelForce
3- 09.12

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
THY kargo çalışanı abim her yıl sonu yani 11. ve 12. ay dünya çapında yıl başı münasebetiyle aşırı yoğunluk olduğunu söler. Ama ocak ayının ortalarında ve sonrasında da aşırı bir durgunluk olduğu söler. Yani size de tafsiyem yurt dışından alışverişinizi ocak ayının ortalarında ve sonrasında yaparsanız ürününüze çok daha hızlı ulaşırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Serdar Unalan

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
Ve an itibariyle PTT sistemi yine mavi ekran verdi malesef. Ulkeye gireli 10 gun olan kargolarin bile su an girisleri gorunmuyor kayboldu. Bakalim sonu hayirli olsun.

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
10 kasımda verdiğim sipariş bugun elime gecti.Crc den 12 sinde yurtdısı edilen parcelforce ile gelecek ürünümden halen haber yok.Gümrüklü alacagım için bekliyorum su anda gelir diye sabrediyorum.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@Özgür KK

Türkçe karakter kullanmıyorum ki.
Çıldıracam ne yapmam gerekiyor bi bilsem adamlara fatura ve ev adresinin doğru halini attım, önceden de zaten giresun ve giresuN yazmışım ondan yanlış demişti heralde. Onu da değiştirmiştim.
3 gündür bir sipariş çıkmadı yola, pazartesi artık parayı iade ederler euro sayesinde Allah bilir kaç lira bana geri döner. O günkü kura göre iade etseler yine satın alırken fazla para verecem.

____
Yarım saat önce bir mail geldi adamlar posta kodunu istiyormuş, sürekli adres yanlış diyorlardı en sonunda posta kodu diyen çıktı.
Zip/City yazan kısma tutup da Giresun/Giresun yazmışım. Ama yanlış hatırlamıyorsam zip yerine ilçe adı giriliyordu, ya da diğer sitelerden alışkanlık yapıp hemen ilçe olarak onu girmişim.
Bakalım nolcak, bir de işin içine yıl başı kargoları girdi, artık şubatta gelir malzemeler.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.090
Bisiklet
Fuji
@M.A.Güneş

Bizim Toto baştan yattı.
Merlin
TNT
01.12

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@osmankitay

Merlin
TNT
27.11 beklemede daha. Sıramızı bekleyelim lütfen, kaynak yok... :D

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Crc den gelen kargom bugun ukım e girmiş.88tl vergi çıkmış.Artık bugun yarın gelir umarım:)

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@fatihtemizer

Aynen simdi baktim benimki de nihayet girmis. Ve dedikleri gibi PIM'i pas gecmis direk UKIM'de. Su an icin gecikmelerin sebebi bu olsa da bu degisiklik ileride 2-3 gun kazandirabilir bize. Eskiden PIM'e gidip 2 gun sonra UKIM'e aktariliyordu artik o 2 gun olmayacak anlasilan.

Ömer Fatin

Forum Bağımlısı
Tepki
44
İsim
Ömer Fatin
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha eskileri de var :)

bike-components
DHL
25.11

Halen PTT sistemlerinde görünmüyor

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Aliexpress
11 Kasım

Hala hayır haber yok.O değil aldığım ürün karbon barend, ilk aldığımda 40 gün bekledim gelmedi birde satıcının feedback oranı(%96.5 satış 10500)çok yüksekti neyse dispute yaptım parayı aldım.Bu defa feedback(%97) ve satış oranı(3100 küsür) olan başka bir satıcıdan aynı ürünü aldım, sanırım buda gelmeyecek.Karbon barendlerde bi lanet olduğunu düşünmeye başlıyorum :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@Özgür KK

Türkçe Karakter Derken?İngilizce Almanca mı Yazacağız Kelimeleri.Ben Merlinden Türkçe Yazdım Hepsi de Geldi.Başka Sitelerde Farklılık Gösterir mi?

Tepki
21
@can akıncılar

Yok karakter Ö>O Ü>U gibi. Kimi sitelerde bunlar kareli boşluklu olarak çıkıyor. Sonunda geri dönüyor satıcıya.