Press-fit orta göbek

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.004
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Teşekkürler. Bendeki Hollowtech.

İlettiğiniz rulman bu göbeğe uyuyor mu? Rulman değiştirip devam mı etsem yoksa ultegra göbek mi taktırsam?

Öncelikle belirli bir süre deneyeceğim bisikleti. Sağ pedal çok titriyordu. Şuan baya azalmış durumda. Yağ rulmanlara iyice nüfuz edene kadar deneyeceğim. Yakın zamanda titreme artarsa rulman ya da göbek değişime gideceğim.
Rulman o göbeğe uyuyor ama değiştirmesi çok kolay olmadığından hiçbir bisikletçi uğraşmaz diyebilirim. Youtube'da "hollowtech bearings" diye aratınca çıkan videolardaki farklı yöntemler kullanılabilir.

Ultegra çok az daha hafif, görüntüsü de Tiagra'ya göre daha derli toplu. Performans açısından yenileri arasındaki fark hissedilmez ama hangisi takılsa halihazırdaki bozuk olanla epey fark eder tabii.

• Beğen
Tepkiler: makaram
Scudo
Tepki
1
İsim
Muhammed islam Yüksel
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba geçtimiz günlerde göbekten ses gelmeye başladı bakım yaptırmama rağmende düzelmedi bende yeni göbek arayışına çıktım aynakol üzerinde FC-610/612/615/617 yazıyor sanırsam mevcut göbekte BB51 Aynakol uyumuna bakarak birkaç seçenek oluşturdum ancak bazı göbeklerde Pres-fit yazıyor takıldığım nokta aynakolun pres-fit uyumlu olması yeterli mi yoksa kadro uyumu da gerekli mi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ek olarak bu modele uyumlu şu iyidir dediğiniz göbekler varsada önerilere açığım
Göbek değiştirdikten sonra düzeldi mi hocam

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.434
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Benim bisikletimde bb-rs500 orta göbek var. Bisikleti bakıma verdiğim tamircim rulmanların pek iyi olmadığını söyledi. Temizleyip bakım yaptığını fakat bir rulmanın kapağında çatlak/kırık olduğunu söyledi. İlerde sorun çıkarabilirmiş. Aynı rulmanın 300 lira civarı olduğunu, üst model ultegranın ise 400 lira civarı olduğunu söyledi. Bana da rulman için pahalı geldi.

Sonra eve gelince jeton düştü. Acaba komple orta göbek değişiminden mi bahsetti? İnternetten kontrol ettiğimde verdiği fiyatlar göbek fiyatları ile eşleşiyor. Ayrıca rulman olsa fiyatı adet için söylerdi sanırım. Bu noktada kafama bir şey daha takıldı. Bu göbekleri yeni satın alınca içinde rulmanı ile birlikte mi geliyor yoksa ayrı mı almak gerekiyor? Eğer Bu fiyatlar rulman dahil komple göbek içinse makul geliyor.

Cehaletimi maruz görün. Beni aydınlatırsanız sevinirim. O an tamirciye sormak aklıma gelmedi.
Yılbaşında merlinde güzel indirim vardı. Ultegra göbek de içeren bir sepet yapıp alış veriş yaptım. Sanırım 280 lira civarı bir maliyeti oldu göbeğin. Göbeği tamircim değiştirdi. Pedalları da rs-500 ile değiştirdim. Pedal çevirme hissi baya değişti, güzel oldu. Ayrıca beni sürekli rahatsız eden sağ ayağıma vuran titreme de kesildi. Artık hiç olmuyor.