Powerade sporcu içeceği

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@Serkan Mıstınoğlu hocam dediğniz gibi bende kilit noktanın şeker olduğunu düşünüyorum, sürüş sırasında belirli aralıklarla basit şekerler tüketilirse devamlı bir enerji üretimi sağlanır diye düşünüyorum, kola veya diğer içecekleri desteklemek için (içeceği tükettikten 40-45 dk sonra) jelibon tarzı yumuşak şekerleri deneyebilirsiniz, basit şeker oldukları için kana hızlı bir biçimde karışırlar

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Scudo

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Ben kullanıyorum sürekli. Açlık ve susuzluğu minimuma indiriyor.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Uzay istasyonunda olan birisi için bu tarz şeyleri anlarım da . Bu topraklarda ve yeme içme kültürümüzde eksik bir şey yok ki, icat çıkaralım.(İster Akdeniz, ister Ortadoğu hertürlü yeme içme imkanına sahibiz.-paranız nispetinde-) Ayrıca kuru meyve ,kuruyemiş, yada bunların işlenmişleri fazlasıyla mevcut. (Envai çeşit üründen imal edilen şurup, pekmez, pestil,hoşaf,ayran, turşu,kefir,..... saymaya devam edebiliriz.) Bu kaynakları önce unutup sonra da bize tekrar paketlenmiş olarak veriyorlar ya , helal olsun. Tek ihtiyaç bu yiyeceklerin paketlenmesi diye düşünüyorum. Yada yol üzerinde ufak ölçeklerde temin edinilebilmesi.
Sanayi ortamında kimyasallar ile üretilen her türlü gıdaya karşı şüpheli yaklaşmakta fayda var. Özellikle amaç bunları yüksek tonajlarda, ucuza üretmek söz konusu ise.

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Tuguj performans kasmadigim icin bu konuda cok ozenli degilim :)
Suyla cikiyorum evden. Yolda ihtiyacim oldukca su veya kola-powerade aliyorum ben de. Poweradeyi nadiren alirim. 100 km+ suruslerde yani. Kolayi da cok bunalmissam alirim 70-80 kmlik turlarda.
2-3 saatlik bir antrenmani sadece suyla gecistiriyorum cogu zaman. Sezona henuz tam girmedigimiz icin fazla terletmiyor zaten havalar saolsun.
Ama iddiali olsam wiggledan izotonik icecek tabletlerinden siparis gecerdim muhtemelen. Mataraya karistirilanlardan.
Jel de kullanmiyorum.
Olabildigince dogal gidiyorum, zaten bir iddiamiz yok, belki birkac yil sonra daha iyi zaman ayiririm bisiklete :)

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
@Serkan Mıstınoğlu serkan abi bizde ogreenciyiz ayiramiyorux pek zaman :DBi yazinizda bi anda pedala basmaya gucunuz kalmadigi xaman oluyor yazmissiniz o olunca insan arastirmaya giriyor . 1 saatte 1 muzlu sut , 1 kinder pingui 30 gr karbonhidrat etti bunlar arastirmalarima gore yanina uzum ,findik,ceviz. Sabah cikmadan once yulaf, muz,sut , bal bide 3 yemek kasigi ari poleni yapmayi dusunuyorm sizce yaptigim dogrumu . tabiki 1 matara su 1matara powerrade yolda:harika:

hayatçokgarip

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
Deniz
Bisiklet
b'Twin
@Serkan Mıstınoğlu
ya icetea niye içiyor bu millet anlamıyorum ben zaten.
içeriğinde tea zaten nerdeyse yok. %0,14 mü neydi... şaka gibi

hem zaten tea dediğin hot olur yani. icetea oksimoron dedikleri şeyden bence. tat da yok ki

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Tuguj pedala basmaya güç kalmaması için 2 saatlik çok hızlı bir antrenman yapmak gerek ve bu esnada hiçbir şey yememek gerek.
Muzlu sütle pinguini listeden çıkarın. Özellikle aromalı sütler çöp

• Beğen
Tepkiler: Tuguj

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.562
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bana bu tarz içecekler pek hava gibi geliyor. Bence etkiden fazla zararı var. Su ve muz bana gereken enerjiyi veriyor. 100 km tempolu bir sürüşü 2 muz ve yeterli miktarda su ile tamamlıyorum.

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Ben aranızda yeniyim o yüzden fazla tecrübem de yok. Smoothie makinem var. Soya sütü, olgun muz, çilek, şeftali (bazen hurma) falan atıp makineden geçiriyorum. 2 tane mataram var. Birine su, diğerine de smoothie koyuyorum. İşimi görüyor.

• Beğen
Tepkiler: Tolqiu

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Ben üzüm suyu + limon suyu + maden suyu + su kullanıyorum. Sadece su bir yerden sonra sıkıntı yaratıyor zaten. Krampların ve her an kramp gidecekmiş gibi bacaklardaki hissiyatlarının başlıca sorumlusu sadece su tüketimi.

Iboil

Üye
Tepki
164
İsim
İbrahim
Bisiklet
Lapierre
ben dün migros'ta 4 TL'ye şu çikolata barı denedim

(link).

iddiaları şekersiz, doğal ve lifli olması. ürün 40 gr ve içindekilere baktığımda 40 gr üründe 500 ml powerade içindeki tüm minerallar fazlasıyla var. ilginç geldi. bir araştırıp deneyin derim.

şu da kendi sitelerinin adresi

(link)

• Beğen
Tepkiler: Furkan TK

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) burada da biraz bilgi var bilgilerinize

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
En uygun icecek taze coconut suyu olurdu ama maalesef sadece tropikal bölgelerde ele geciyor.

Endüstrinin pazarlamaya calistigi ürünleri uyduruk buluyorum, @Çağdaş78 arkadas cok güzel izah etmis.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@srdrmrs

Aynen 1 lt. sudan sürüş bitince dışarı atacak bir damla bile kalmıyor açıkçası. 2 lt. içsen gene gideri var gibi geliyor bana :harika:

• Beğen
Tepkiler: srdrmrs