Pompa-Sibop uyumsuzluğu :(

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar bugün ince lastiklerden kalın lastiklere geçmek için lastiklerimi değiştirdim. Ama sonradan bir baktım ki pompayla sibop uyuşmuyor. Siboplar benim bildiğim kadarıyla "italyan siboplar", pompa ise onlara göre çok kalın. Tekerler evde inik kaldığı içinse dışarı çıkaramıyorum bisikleti. Şimdi sormak istediğim pompanın içine küçük bir aparat takılarak italyan sibopa uygun hale getirtebilir miyim?

Pompayla sibopun resimleri aşağıdaki gibidir...

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pompanın ucundaki kısım çıkıyor. :) Kapak gibi olan parça çıkarılıyor. Sonra onun altında çıkan conta gibi görünen kısmı söküp, içerisinden çıkan parçayı ters çevirip, aynı şekilde geri takacaksınız. Bu şekilde ince siboplu lastikleri şişirebiliyoruz. :)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Deniz bilgin için teşekkürler.

Bende küçük bir öneride bulunmak isterim.Bir ürünü alırken mutlaka kullanımı hakkında bilgi alın.Siz , bu pompaya güvenip yola çıkıyorsunuz ve patladığını düşünün.Oldu ya, Nasıl kullancaksınız?

Yolda kalmamanız dileğiyle.İyi forumlar.

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadana

Doğru söylüyorsunuz, bu pompa bana bisikletle beraber geldi o yüzden cok sorgulamadım ama dikkatli olmak lazım...

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Deniz Gökhan Tezcan

Resimde gördüğünüz ucu çıkmış hali zaten, başka çıkacak bir parçasını bulamadım ben :(

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
Deniz o dediğin sedona pompalarda oluyor diğerlerinde oluyormu bilmiyorum 15 tl gibi bişi fiyatı bende var çok memnunum.

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@Oğuz Taş

Pompan'nın ağzı vidalı olması gerekli.(Tek iğneli olmayan da var.)O vidayı açtıkdan sonra sibop gibi bir lastik var onu ters dönderip vidayı tekrar sık.

Yani Arab sibopundan , iğneli döndürmek için yapılan uygulama.Eğer yok ise bu sadece , araba sibopları için kullanılır.O zaman ya lastiği ,yada pompayı değiştirmen gerek.Ama bisiklet ile geldi ise mutlaka 2 lasik içinde kullanılabilir olması gerek.:rolleyes:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Oğuz Taş

Onu ters çevireceksiniz iste. ;)

Siyah ve renkli parçayı ikisini de ters çevirerek takacaksınız. Zaten uyar o birbirine. Hatta benim pompamda elimde su an, bakmak için çıkardım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Oğuz Taş

Pompanın içindeki delikte, ortası artı (+) şeklinde bir parça görünüyor. Orası çıkartılabiliyor. Orayı sökmeniz lazım. Ondan önce lastik bir kısım var, benim conta gibi dediğim, önce tornavida gibi birşeyle onu sökün. Sonra içerideki artı şekilli parça çıkartılıp, ters takılacak.

@Kürşat AKINCI
Kürşat yanlış görmediysem pompa Sedona marka. :) Değilse bile aynı tipte. Sökülüp ters çevrilecek kısmı fotoğraftan görebiliyorum. :)
Bu arada, yarın geliyor musun? :D

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pompan'nın ağzı vidalı olması gerekli.(Tek iğneli olmayan da var.)O vidayı açtıkdan sonra sibop gibi bir lastik var onu ters dönderip vidayı tekrar sık.

Yani Arab sibopundan , iğneli döndürmek için yapılan uygulama.Eğer yok ise bu sadece , araba sibopları için kullanılır.O zaman ya lastiği ,yada pompayı değiştirmen gerek.Ama bisiklet ile geldi ise mutlaka 2 lasik içinde kullanılabilir olması gerek.

Onu ters çevireceksiniz iste.

Siyah ve renkli parçayı ikisini de ters çevirerek takacaksınız. Zaten uyar o birbirine. Hatta benim pompamda elimde su an, bakmak için çıkardım

Evet dediğinizi yaptım oldu arkadaşlar. Son bir soru pompanın ucunun üstündeki zımbırtıyı kaldırınca mı şişirebiliyorduk, indirince mi ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
O zımbırtıyı kaldırmadan siboba takıyorsunuz. Sonra kaldırınca, siboba pompayı kilitliyorsunuz. O şekilde hava vuruyorsunuz. :)

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Deniz Gökhan Tezcan

EYVALLAH DOSTUM

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
tşkkürler çok yararlı bilgiler bende yeni aldığım jantlar ince uçluydu araba sibib pompa almıştım okudum ve dediğiniz gibi içindeki jontajı ters çevirdim ve oldu bilgisiyle yardım eden herkeze saygılar arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok faydalı bir konu. Üste almakta beis görmüyorum. Boşuna ince uçlu pompa falan aramaya gerek kalmayacak bu şekilde.

furkan has

Üye
Tepki
2
@Deniz Gökhan Tezcan
kardeşim allah razı olsun senden.moralim bozulmuştu yanlış pompamı aldım diye çok saol.bu internet çok güzel bişey :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet paylasim harika bisi. Bu yuzden interneti seviyorum. Bende gecenlerde ayni problemi yasadim ama tuhaf olan hc bisi yapmadan kanirtta kanirta sisirmeyi basardim ..izah getirebilecek var mi peki? :D @BF Okuru :D

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi