Polar m450 mi? Bryton 310t mi?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Okudum , garmine e haritalar para ile yükleniyor diye duydum doğru mu acaba?
Apple gibi sürekli para - kofte ilişkisi

Scudo

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Ben öyle birşey duymadım. Garmin kullanıcısı olarak @Erdal YILMAZ Bey'in fikrini almamız gerek.

O sırada normal harita yükleme sistemi.
(link)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Adilik parayla işte... 520 ye de küçük hafıza koymuşlar... kapitalizm yine her yerde...

Bu arada @Kerem Groims 520 wiggle da daha uygun eğer dusunuyorsaniz..
Ancak sanırım siz 820 ye doğru ilerliyor gibisiniz

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 bana 820 kucuk geldi. Benim sehirler arasi, ulkeler arasi touring gibi hayallerim var. Buyuk ekran icin 1000 gb duruyor.

820 bence buyuk bir yenilik getirmiyor. Para tuzagi. 520 hafizasi kucuk ama is gorur diye dusunuyorum. Prosporcularda 520 kullanan cok. Bence aklinizda soru isareti kalmasin okuyun izleyin. Varsa akliniza takilan beraber bakalim yukardaki mesajlarda oldugu gibi beraber ogrenir, paylasir insanlara yardimimiz dokunur. 520ye alternatif olarak 810 dan memnun olan insan sayisi forumlarda okudugum kadriyla Cok ama eski teknoloji gb oldu.

Bir de belki basligin adini degistirmek gerekebilir. Arama yapanlara yardimci olur garmin bryton polar bilgileri.

• Beğen
Tepkiler: alper 76

dramorey

Daimi Üye
Tepki
164
Bisiklet
Canyon
@alper 76 Haritalara para vermenize gerek yok. Ücretsiz bir şekilde yükleyebiliyorsunuz.

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Garmin'in harita özelliğini destekleyen cihazlarına, ücretsiz harita yüklemek mümkün.

Nasıl yapıldığını, velocity ekibinden arkadaşlarımız anlatmışlar. Kendilerine teşekkür ediyorum.
(link)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@dramorey @Erdal YILMAZ abi :):):) garmine doğru surukluyorsunuz beni :):):)

@Kerem Groims sagolasin dostum
Olabilir araştırdıkça öğrendiklerimizle faydalı olabilirsek harika olur..
Polar ile ilgili çok insan yok, dün öğrendiğim değiştirilemeyen sensorlerin pilleri meselâ herkese güzel bir ders olabilir. Yavaş yavaş garmine i de inceler okur bilenlerin yönlendirmesi ile bir şeyler çıkabilir
Teşekkür ederim

Hamid Asım

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Lapierre
wiggle'da ücretsiz kargo garmin 520 bundle çok iyi fiyat imkan varsa değerlendirin... (link)

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Farkındayım onu kesiyorum sabahtan beri...

@alper 76 daha önce ne civardaydi bu alet?

@Hamid Asım geri zekalı gibi kendimi eklemiş im. Daha önceye göre 150tl falan inmiş galiba doğru mudur ?
Önceki fiyatı neydi?

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
689
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Farklı bir marka olacak ancak Sigma ROX 6.0 CAD kullanıyorum. GPS ihtiyacınız yok ise tercih edebileceğiniz bir ürün. Hız, kadans, nabız, sıcaklık, yükseklik özellikleri var ve fiyatı Bike24 sitesinde 85€. Yükseklik konusunda tutarsız değerleri dışında diğer tüm özellikleri sorunsuz çalışıyor.

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Melih Demir teşekkür ederim. Bilmiyorum bindik bir .... gidiyorum ... kıyamete :):)

@Hamid Asım 1€farkla chainreactioncycles da yapmış aynı indirimi

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 garmin geliyor bu kramplar onun ayak sesi

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Antrenman yapan, düzenli inen çıkan biri olsak dusunmemek lazım .. ben daha ayakkabıyı yeni aldım pedal hâlâ gelmedi..
Kişisel gorusum abarttığım yönünde....

Evvelki gün yarışçı bir abimizle konustugumda (artık yarışmiyor maddi durumu iyi....)
"Hepsi para tuzağı... şimdiye kadar bir araba parası harcadim ne oldu?" Dedi
Ben de "sağlıklı kaldiniz ... 50 bine kimse size sağlık veremezdi köprücük kemiğiniz kırıldı belki sakatlandıniz yoruldunuz ama sağlıklı kaldiniz..."
Dedim ama o acaip antrenman yapıyordu... zamanında

• Beğen
Tepkiler: Groims

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Hayattan ne istediğimiz elbette bize bağlı. Bir yerde birşeylere dur demek gerekiyor. Öncelikle elektronik aletler Türkiye pazarında oldukça pahalı. Garmin'e el süremiyorsunuz. Maddi durumunuz el vermiyorsa Bryton 310 T alın. Kalp ritmine göre Zone çalışırsınız onda da. Ama ben harita yüklerim, orientiring, kampçılık, dağ bisikleti ile coşarım diyorsanız, görsel olarak ve uydu olarak kaliteli olan Garmin'e yönelin. ama sadece Düz yolda sürecekseniz, bilmediğiniz yollara girmeyeceksiniz, Bryton 310 T alın. Bunu bize söylemek kolay ama kendinizin bunu kendinize söylemesi gerekir.

Hedefi koyan sizsiniz, sınırı koyan da siz olun cebinizdeki para sabit gelirli iseniz, yağmasa da damlar. Vel hasıl heyecanlı heyecanlı yazdım. Sektörde dur diyebilecek tek kişi nefsinizi kontrol ettiğiniz kadar sizsiniz. Ben CF almadım AL aldım kadroyu, alabilir miydim alırdım ama ondan kıstığım parayı, ayakkabı, pedal ve bilgisayara yatırdım. Çok şükür bir kaza birşey başıma gelmez ise en az 1 yıl kadro olarak durağım budur. Sonrasında kadro almak istiyorum. AL olur mu olur CF olmasada olur, CAAD, ALR, Ultimate AL'ler piyasada çok iyi işler çıkarıyor.

Çok yazdım :)

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Kerem Groims
Katılıyorum garmin i eğer kamp ve dağcılık sporunda kullanırım diye düşünüyorum yoksa esamesi olmazdı. Pahalılık bizim gibi ülkelere diğerlerinin iteledigi bizim de bu ürünleri alarak onlara finansal destekler sağladığimiz bir süreç..
Ben de alu. Kadro aldım ben de sizin gibi iyi bir ayakkabı ve orta bir (105) bir pedal aldım ve uzun süre kullanmayı düşünüyorum inşallah . Zaten CF kadroların da kullan at mantığıyla üretildiğini dusunuyorum çünkü al. Kadrolar yeterince hafif ve sağlam üretilebiliyor. Son numara titanyum tabi..
En uzuldugum nokta zaten Avrupalılari görünce biz... onlara her sey ucuz onlara hayat güzel... bizde spor için bile hep birikim hep özveri hep şansa yaşıyoruz.
Sen al garmin i al bisikleti tamam de artık cikayim ...yola sonra öküzün biri çıksın ustune
Bakçez garı:)
Bu arada bu 520 nin ömrü ne kadar olur tahminen... yani 1-2 sene sonra eski telefon gibi zırt pirt pili biter kullanılmaz hale gelmesin

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 500 çıkış tarihi 2009 gözüküyor hala piyasada varsa sorun olmaz sanırım. Forumlarda okuduğum kadarıyla iç pil değişimi yapıyorlar diye biliyorum.

upload_2016-7-31_21-47-9.png
(link)

• Beğen

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Kerem Groims pil değişimi güzel fikirmiş yapan varmı bilmiyorum... keşke garmin kendisi satsa da kullanıcılar orjinal olarak kullansa.
Eskiden Nokia telefonlarin da pili satılırdı orjinal diye alirdik ama bir hafta yaramaz kısa bir zaman sonra eski orijinaline donerdik

Bu arada 520 ile 810 arasında wiggle da sadece 33$ fark var bu da değişik bir durum??? (İkisi de bundle)

@Kerem Groims ne yaptın dostum? Garmin konusunda nereye yakinsin?

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Kerem Groims olmuşken en iyisi olsun diyorsun sanırım.. hayırlısı inş alırsanız güle güle kullan deriz bakalım :)