Pinarello Dogma FS elektronik full süspansiyonlu yol bisikleti

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Başlık
14
Tepki
6.532
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@hamlet2006
Yarışçılar için iyi, izleyiciler için kötü haber :D
bence de
@hamlet2006
Bisiklette çok büyük bir teknoloji var. Süspansiyonlar yolun durumuna göre kendi kendini ayarlıyormuş. Fox da mtb dünyasında fox live valve adlı teknolojiyi getirdi. Arazinin durumunu insandan daha hızlı farkederek ona göre kendini ayarlıyor. Gördüğüm genel yorumlarsa şöyleydi:
Vitesleri elektronik yaptınız, bisiklete motor koydunuz, şimdi de süspansiyonlar kendi kendini ayarlıyor. Oldu olacak bisiklet kendi kendine gitsin, biz sadece üstünde oturalım :D

Şimdi bu yarışın keyfi bisikletlere uygun olmayan bir yarış olmasında. Yarışçılar birbirlerinden çok yolla mücadele halindeler. Kilitli aktarıcılar, süspansiyonlar vs yarışçıların yolla olan mücadelesin azalttığı için bu işi sevmedim.

OmerKa

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
172
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
@makaram

Peki bunu neye dayanarak söylüyorsunuz yani

(gidonun altındaki süspansiyon bu etki tepki organlarının tamamen dışında kalıyor)

Kısmı için detaylı teknik bir açıklamanız varmı ?

Muhalefet olmak için değilde merak edip öğrenmek istediğim için soruyorum.

Ben düşündüğümde bir farkı olacağını sanmıyorum hissiyat hassasiyet değişebilir bu başka bir şey.

Triban

Forum Bağımlısı
Başlık
26
Tepki
3.416
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umutcelik
Konuyu nezakete niye getirdiniz,anlamıyorum..Bu kadar niye nazik ve ciddisiniz,bunu da anlamıyorum..
Neyse,boşverin beni..:booo:

umutcelik

Daimi Üye
Başlık
14
Tepki
714
Bisiklet
Trek
@OmerKa
Size gönderdiğim yazıda bütün teknik detaylarını açıklamışlar ve ölçmüşler. Özet kısmını da çevirdim yazdım. Sizin düşündüğünüzden farklı.

@Triban
Bekletim asgari nezaket, fazlası değil.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve OmerKa

gezgin gezer

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
629
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Bozuk yolda 47mm genişlikte dış lastik kullanan 3t exploro mu daha hızlı gider yoksa bu ince teker + 20mm amortisörlü bisiklet mi.
195148
20mm amotisör mü daha randımanlıdır 47 mm dış lastik mi?

Başlık
0
Tepki
84
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bunlar pazarlama oyunları takılmayın çok. Sagan bu sene aluminyum bisikletle ikinci oldu. Bu senenin en çok kazanan takımı quick step aero bar yerine klasik yuvarlak bar kullanıyor. Eski F1 yönetilerinden birinin bir sözü vardı. Araca yatırım yaparsanız 0.1 saniye kazanırsınız, sürücüye yatırım yaparsanız 1 saniye kazanırsınız👍

Dystopia

hiç
Başlık
19
Tepki
5.449
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel bir bisiklet. Rengini çok beğendim. Detaylarına girmiyorum. :D

Mert E.

We create Chemistry
Başlık
15
Tepki
2.818
Bisiklet
Giant
Yahu,arkadaş..Bu forum Türkçe..Herkes yabancı dil bilmiyor..Yabancı dil bilen arkadaşlardan bir tanesi,x markasının yeni bisikletinin tanıtımının yapıldığı haberi çevirip forumla paylaşsa,ya da y markasının üretime ara verdiğini veya z markası ile birleşip üretime devam edeceği haberini çevirip paylaşsa fena mı olur?
Yani bisikletle ilgili gelişmeleri,yabancı dil bilen arkadaşların çeviri yapıp,bizlerle paylaşması çok mu zor?
Şu forumda 1000 tane yabancı dil bilen vardır ama 1 tanesi böyle bir şey yapmıyor..
Herkes bir link konuyor,hepsi bu..Tamam da ne deniyor orada,bilmiyoruz ki..
Ben şimdi Pinarello'nun kıvrımlı maşasına bakıp,''senin kıvrımını yerim ben'' diyebiliyorum sadece..:hhhhhh:
Valla inanın 1.56 dk'lık videoyu çevireyim diye girdim ama topluluk çevirisine kapalı maalesef.

Video'yu nasıl çevirebiliriz ki başka türlü?

Özetle, çatal uçlarına konan blade'ler esnemeye yol açar, MTB süspansiyonları ağır ve pedala basınca enerji emer, bizim 20mm mesafeli yeni süspansiyonumuz fevkaledenin fevkinde, çünkü hafif ve direk headtube içinde olduğu için bisiklet değil, siz süspanse olursunuz (bisiklet rijit kalır) diyor arkadaş.

• Beğen
Tepkiler: Triban
Yukarı Alt