Pillar PSR Aero 1432 jant teli hakkında

osiosborn

Aktif Üye
Tepki
151
İsim
Onur Ö.
Bisiklet
Trek
Merhabalar,

Pillar PSR AERO 1432 jant telleri hakkında bilgisi olan, kullanan var mı?

Aliexpress'de 44 tanesi 33 dolara satılıyor. Bunlardan almayı düşünüyorum.

76 tanesi indirimle 144TL'ye mal olacak. Sizce değer mi yoksa başka tel mi almalıyım?

Önerileriniz nelerdir.

Telleri 36 delikli MTB jantımda kullanacağım.

(link)

Scudo

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Kaliteli üst Düzey bir parçadır ayrıca çok dayanıklıdır. Benim fixie bisikletim de orjinal Oval marka jantların telleri. Fixi tellerin en çok zorlandığı bir bisiklettir

• Beğen
Tepkiler: osiosborn

osiosborn

Aktif Üye
Tepki
151
İsim
Onur Ö.
Bisiklet
Trek
Aldım bakalım, 25 Ağustos indirimiyle. 72 adet başlıklar dahil 146.40TL ödedim.

(link)

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.211
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aldım bakalım, 25 Ağustos indirimiyle. 72 adet başlıklar dahil 146.40TL ödedim.

(link)
Nereden nereye.. Ben de aynı markanın tellerini sipariş edeceğim ama 72 tanesi 986 TL 😩 işte Türkiye nin geldiği nokta.. Alt tarafı tel 🤨

Jant teli deyip geçmemek gerekiyor. Özellikle son 20 yılda, bisiklet üreticileri havadan yararlanma ya da havaya karşı konularda çalışmaya hayli bütçe ayırıyorken, sadece jant tellerinde bile %5 - %7 lik bir kazanç sağlanabiliyor. Buna göre son hıza ulaşmada veya seyir hızını koruma noktasında özellikle aero formlar araştırmalara göre 14 km /sa hızlarda hizmet etmeye başlıyor. Bıçak sırtı da denilen aero teller de bisikletini yükseltmeye değer veren ve keyif alanlar için gayet tatmin edici bir basamak. Fakat benim için de güzel olan bu heves malesef ilk aero tel siparişimde kırılmaya uğramış durumda 😩 aldığım tellere göz ile iyice yaklaşmadıkça ya da parmaklarımızla temas etmedikçe aero formunu farkedemeyeceğimiz kadar vasat bir ürün denk geldi. Neyse ki denemek için 14 adet almıştım. İyi ki tam set almamışım. Bu yazdığımı okuyan arkadaşlardan varsa, aero tel nereden nasıl temin edebilirim? Yalnız bu aero tellerin bisiklet rotasyon yönündeki profilleri mümkün mertebe geniş olması için nasıl bir arama yapmalıyım? Emin olmam gereken tel boyu dışında neler var? Zaman ayıran ve yanıtlayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.. 👍

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@SerdarCYCoo2Bursa absürt olacak ama Dt swiss aero comp telleri 2.50 lastiklerle 2 farklı enduroda kullanmaktayım. 😂Hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Not: Telleri kendim seçmedim, üreticinin enduro bisiklete neden aero tel taktığını hala anlayabilmiş değilim.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@SerdarCYCoo2Bursa Sırf telle olmaz. Performans sürüşlerine suratındaki, kollarındaki ve bacaklarındaki kılları kesip cillop gibi çıkmalısın. Triathlon bar kullanarak gövdenin yere tam paralel olmasını sağlamalısın. Deliksiz aero triathlon kaskı ve gözlük de olmazsa olmaz. Ayrıca ayakkabı bağcıkları da hava sürtünmesi yaratacaktır ince kauçuktan aero ayakkabı kılıfları var ondan da almalısın. Aero tel yerine pist bisikletlerinde kullanılan çember disklerinden kullanman da maksimum hızında 0.01 m/s kadar bir artış sağlayacaktır, gözardı edilecek bir fark değil bence.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.211
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SerdarCYCoo2Bursa absürt olacak ama Dt swiss aero comp telleri 2.50 lastiklerle 2 farklı enduroda kullanmaktayım. 😂Hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Not: Telleri kendim seçmedim, üreticinin enduro bisiklete neden aero tel taktığını hala anlayabilmiş değilim.
Teşekkürler, sağolun.. 😃 Aero telin sorun çıkaran bir şey olduğunu ben de duymadım 😅 ama Dt swiss aero comp telleri bulmak sorun olabilir 😁 keyifli forumlar.
@SerdarCYCoo2Bursa Sırf telle olmaz. Performans sürüşlerine suratındaki, kollarındaki ve bacaklarındaki kılları kesip cillop gibi çıkmalısın. Triathlon bar kullanarak gövdenin yere tam paralel olmasını sağlamalısın. Deliksiz aero triathlon kaskı ve gözlük de olmazsa olmaz. Ayrıca ayakkabı bağcıkları da hava sürtünmesi yaratacaktır ince kauçuktan aero ayakkabı kılıfları var ondan da almalısın. Aero tel yerine pist bisikletlerinde kullanılan çember disklerinden kullanman da maksimum hızında 0.01 m/s kadar bir artış sağlayacaktır, gözardı edilecek bir fark değil bence.
Teşekkürler 🙂 de, bu yorumdan pişman ettin bile yazdığıma. Dah hafif gidon bandı, daha hafif jant mandalı, hatta selenin raylarını da daha hafif malzeme ile değiştirmek gerekiyor. Doğru, teknik ve şık bir bilgi, orası kesin ama mesajda telle ilgili bilgi de vereydin, elini öperdik en azından can ağabey 😅👍

Son düzenleme:

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Daha hafif gidon bandı, daha hafif jant mandalı, hatta selenin raylarını da daha hafif malzeme ile değiştirmek gerekiyor.
Sele borusundan gelecek aero kazancı düşünen bir Road Runnersın sen. Ağırlık değil aero önemli senin için.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.211
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sele borusundan gelecek aero kazancı düşünen bir Road Runnersın sen. Ağırlık değil aero önemli senin için.
Bu kadar takıntılı değilim ama denemek suç mu anasını satayım 😄 millet 600tl ye gravel toplar, mtb ye 25 mm lastik takıp ayna kolun da birini iptal eder yarışa girer gıkınız çıkmaz, almışken aero sele borusu aero kadroya geçene kadar aldık, dert oldu 😒 aero sele borusu değil ama profilli jantta aero tel farz.. En azından haberimiz var bu konulardan.. Bu da önemli bence.. Sen yapma bari abi 🙂