Peugeot Mosaique toplamak

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@amasseia
Yol bisikletine iyice alışmışsın; muhtemelen ızdırap verir, yüzüne bile bakacağını sanmıyorum.

Scudo

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@can_celik neden, vites sistemi işe yaramaz mı diyorsunuz?

@hamlet2006 evet yol bisikleti kullanıcısıyim ancak ekmek almaya, pazara ya da ufak tefek işlerimi halletmek için yol bisikletimi cikartamiyorum, uygun olmuyor. Amaç "uygun fiyata" bu işlerimi halletmelik, incitmekten cekinmeyecek bir bisiklet ihtiyacının yerini doldurmak.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.723
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@amasseia Vites sistemi işe yarar da, çarşı pazar bisikleti ise 3x7 gibi bi sisteme gerek yok. Dolanacağınız bölgede hafif yokuşlar varsa, kontra frenli 3 vites göbekler var, uygun bir ön dişli seçimiyle en basit ve kullanışlı çözüm olur. Ne kadar az bileşen, o kadar az bağ ağrısı :harika:

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peugeot Mosaique çarşı pazar dışında çok çok fazlasını yapar. Üzerindeki vites sistemini de kullanabilirsiniz, modifiye de edebilirsiniz. Bu bisiklet eskiden Peugeot Mosaique idi. 18 ülke gezdi.

faS1-x0L_400x400.jpg

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peugeot Mosaique çarşı pazar dışında çok çok fazlasını yapar. Üzerindeki vites sistemini de kullanabilirsiniz, modifiye de edebilirsiniz. Bu bisiklet eskiden Peugeot Mosaique idi. 18 ülke gezdi.

282404 dosyayı görüntüle
Gerçekten bravo, bu bisikletle 18 ülke!
Bunları duyunca bisikletten beklentim iyice arttı. Nostaljik bir bisiklet olması da daha fazla değer yüklüyor.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gerçekten bravo, bu bisikletle 18 ülke!
Bunları duyunca bisikletten beklentim iyice arttı. Nostaljik bir bisiklet olması da daha fazla değer yüklüyor.
18 ülkeye de vasıtayla gidilmedi üstelik. Geçtiğimiz dağ geçitlerinin sayısını unuttum. Alpler, Karpatlar, Dolomitler, D915 Soğanlı, Gürcistan, Ermenistan, İran... Hızlı gider, dengelidir... Bence al ve vites sistemine dokunma. Şehir içinde fazlasıyla işini görür. İleride uzun tur yapmak istersen daha farklı bir dişli oranı düşünebilirsin. Şimdiden güzel günlerde kullanman dileğiyle...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pandemiden birkaç ay önce 200TL'ye castello terminator almıştım amacım da fazla masraf yapmadan ulaşım amacıyla binmekti (bisikleti commute maksatlı kullanan biriyim) ama ne ala. Jantların göbekleri elden geçti kâr etmedi. Bir müddet sonra dış lastikleri ve iç lastikleri yenilemek zorunda kaldım. Bu arada ufak tefek bilimum masrafları saymıyorum, bisiklete ödediğimden çok dha fazla miktarı malzeme ve bakıma harcadım. En son ayna kol kısmı da dönmemeye başladı, pedalı ters yöne çevirince bir miktar salıyordu sonra tekrar kilitliyordu. Bıktırınca maharetli bir bisiklet tamircisi ile tanışmama vesile oldu, bir tek bu kısmı yanıma kâr kaldı :) Üzerindeki Altus vites setini Eylül 2021'de 700TL'ye marketten aldığım bisiklete taşıttım, ustama da castellonun kasasını bıraktım kurtuldum :) Para, sabır ve vakit açısından sorun oluşturmuyorsa bu tür maceralara girilebilir, iyi incelemek gerek tabi biraz da şans işi :D