Performans Bisiklet Agresifliği

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben olsam gidip soru sormazdım. alacağım bisikletin tüm özelliklerini internetten öğrenip modeli belirledikten sonra paramı cebime koyar, sar şunu bana usta derdim :D böyle müşterileri görünce hemen yüzleri gülüyor. bence esnafında gülmeye ihtiyacı var. günde yüzlerce kişi öylesine girip soru sorduktan sonra almadan çıksa belki benimde kafamda önyargı oluşmaya başlayıp tavırlarım değişirdi. bilemiyorum

Scudo

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Hocam keşke ağzının payını verseymişsiniz. Siz orada müşterisiniz. O size mahkum, siz ona değil. İnsan gibi konuşmayı beceremiyorlarsa, esnaflık da yapmasınlar bir zahmet. İnsanlar bisiklet almaya gidiyor, azarlanmaya değil!

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
günümüzde birçok kafe sinek avlarken starbucks şubeleri tıklım tıklım doluyorsa bunun tek nedeni var, o da müşteriye verdiği olumlu mesajlardır..

bizim esnaf böyle devam ederse daha çok ağlar.. birisi aynı dükkana 10 kere girip çıkabilir bilgi toplamaya çalışıyor olabilir bunun nesi kötü..
bisikleti askıdan indirmek zor geliyorsa asmayacaksın.. hemen tepesine dikilmeyeceksin rahat bırakacaksın müşteriyi.. gelsin dokunsun ellesin baksın istediği gibi..

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Türka¥
Çok doğru örnek...
Adamlar kanımıza öyle işledi ki Allah'ın Bangkok'unda Starbucks içinde kendimizi Türkiye'de hissederek oturmuştuk..

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
ben az önce gelidim performans bisikletten benimle xc1000 e baktım anlattı işte bişeyler sonra telden müşteriyle konuştu bende rahat rahat baktım beni hiç sıkmadı başımda bekleyip benim hoşuma gidiyo galiba ilgisizlik :)

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
Biz neden böyle hoşgörüsüz sevgisiz olduk anlayamıyorum. Yoksa hep öyleydik de yaşımız ilerledikçe mi dikkatimiz çekmeye başladı?
Benzer durum Atilla Bisiklet'te başıma geldi. Ama teşekkür edip çıktıktan sonra bir daha kapısını açmadım. Bu tavırların en büyük cezası kesinlikle alışveriş yapmamak ve önermemek olmalı.

Exxplosive

Üye
Tepki
39
Vallahi kardeşim, geçmiş olsun, bu kadar zahmet çektiğini bilseydim yazsaydın bana ben sana istanbuldan getirirdim ücret talep etmeden, bu kadar parayla rezil olmak nedir, bunlar nasıl esnaf çözemedim.

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@Mrttkgz yağmurlu günde gittim diyorum tek başımaydım başka müşteri yoktu ona rağmen adam vites ayarı yapmadı diyorum :D

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Vallaha bana da herkes öneriyordu ama bisikleti aldığım gün ile bakıma geldiğim gün arasında bile davranışları değişiyor. Aldığım gün bisikleti çok yavaş kurdular ve lastikleri yanlış takıp 3 kez patlattılar. Ama bakıma geldiğimde çok ilgilendiler ve bir iki sıkıntıyı da çözdüler. Asıl sorun şu dostlar, o çalışanlar günde onlarca insanla uğraşıyor ve ayrıca internet satışı yapıyorlar. Bu kadar yoğunlukta ben olsam bir hafta dayanamazdım. Hepimiz insanız sonuçta olur bazen :) Karaani bisikleti görseniz koşarak kaçırdınız hocam :p No name iç lastik için 25 TL isteyen birisi yani

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

atafemrea

Üye
Tepki
11
İsim
Egecan
Bisiklet
Salcano
Valla bende hep esnaftan alış veriş yapan biriyim, bu süpermarketler ilimizde çoğaldığından beri bakkaldır elektirikçidir sucudur hepsi teker teker kapatıyor diye büyük mağazalardan pek alış veriş yapmam. Neyse internette 200 lira daha ucuza satıldığını bildiğim bisikleti esnaftan almaya gittim. Size yapılan muamelenin bir benzeriyle de ben karşılaştım. Hayat garip ya işte :D Gittim internetten aldım.

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Hocam esnaf olmak zaten yüzlerce kişiyle muhattap olmayı gerektiriyor kazançları zaten vatandaş. Bedava veriyor gibi davranmaya gerek yok. Şuan bisikleti aldığım yerde dediginiz gibi biryer fakat sürekli güleryüzlü. Üstelik gece gündüz soru sormak için aradığımda bile öyle

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Arai Hocam bisikleti nereden aldınız ? Servis kalitesi nasıl ?

Cyhn_24

Üye
Tepki
33
Hocam size performans bisikleti önerenlerden biri de bendim ve çok şaşkınım şu an. Ben gittiğim zaman gayet iyilerdi. Üstelik oldukça yoğun bir gündü. Ona rağmen 3 farklı bisikleti tek tek çıkardı ortaya, farklarını saydı, fiyatlarını sıraladı. Hatta o bisikletleri çıkarırken duvara çakıp üstüne bisiklet koyduğu tahtayı kırdı, bisikletler devrildi yine de gülümsemesi eksilmedi. Hatta en son başka bisikletci bile önerdi. Neden size böyle olmuş anlamış değilim

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Başkan senin bahsettiğin zaman ne kadar önceydi? 1 yıldan öncemiydi

@hlksnrr

Başkan ben bisikleti Anka Bike dan aldım. Sahibi Mehmet Özkan Yüce gezdiğim bisikletçiler içinde hem en güleryüzlü hemde en anlayışlı bisikletçiydi. Hatta alırken acele ettirdim ayarları tam yapmasına imkan vermeden aldım eve gelincede ön tekerden ses geliyor diye aradım bugün götürdüm benim hatamo olduğu halde mahcup oldu gayette hoş sohbet. Fiyatlarda da yardımcı oldu hem bisikletin hem aksesuarların.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Sonra da esnaf sinek avlıyor diye dırdır ederler bu tip karaktersizler işte..

vetihsan

Üye
Tepki
41
İsim
ihsan
Bisiklet
Cannondale
@Arai hocam sende o bulduğun markayı netten sipariş edeydin hem daha ucuza alırdın :D
Yalnız sabrınıza hayran kaldım, değil kibarlık direk dalardım, a.q. paramızla rezilmi olacaz lan. göster bana en iyi bisikletini vs derdim. Kayseri'de yaşlılığımın ilk bisikletini alırken neden bilinmez dükkanda bulunan en pahalı urban bisikleti bana itelediler. Ya tipten kaybediyosun hocam yada bu kayserili cidden kayserili :D
En iyisi her durumda ÇAKAL olmak :D

Arai

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Halil Ç.
Bisikleti internetten alsam dedim yine kurdurmak için buraya dükkana getirmek zorundasın dedi. Adam kıskaca almış aga. Bugün bi olay daha anlattılar, üniversiteli çocuğun teki 2-3 yıl öncesinin bisikletini satın alıyo internetten. Kargo geliyor işte. Sonra çocuk arıyo burayı felan yapmayız diyolarmış kurulum. Arkadaş adam illa senden almak zorunda mı? Çok saçma işler var ya. Allah'tan benim artık orayla işim kalmadı umarım insanlar bu herkesin anlattığı sıkıntıları bisikleti aldıktan sonra değilde almadan önce okur ona göre karar verir napacağına.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
Geçen gün ben de ugradım. Bisikleti denemek istedim almayacaksan uğraşmayalım dediler. Neyse dedim aklımda olan diğer modeli söyledim kadro boyuyla ilgili birkaç soru sordum. Gelen cevap kadro boyu önemli değil zaten arada 1 cm vs oynuyor oldu. Ben şok oldum. Bisikleti indirmemek ve kurmamak icin elinden geleni yaptılar. Hadi bizim gibi az çok forumu okuyanlar neyse de bu işe yeni başlayanlara böyle yaparak itelemeye çalışıyorlar.Yazık