"pembe bisiklet hareketi"

m/yalcin

Aktif Üye
Kayıt
19 Mart 2015
Mesaj
151
Tepki
132
Şehir
MUĞLA
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
Pembe Bisiklet Hareketi Büyüyor
http://www.haberlerankara.com/d/news/124096.jpg
"Pembe Bisiklet Hareketi" kadınları bisiklet sporuna teşvik etmek ve kadınların bisiklet kullanırken erkekler tarafından tacize uğramadan bisiklet sürmelerini... "Pembe Bisiklet Hareketi" kadınları bisiklet sporuna teşvik etmek ve kadınların bisiklet kullanırken erkekler tarafından tacize uğramadan bisiklet sürmelerini sağlamak amacıyla kurulmuş bir kadın hareketi. Önce Ankara'da başlayan ve sırasıyla Antalya, İzmir ve Bursa gibi illere yayılan ve son olarak da Malatya'nın dahil olduğu kadını bisiklet sporuna teşvik etmek için başlatılmış olan harekete Malatya'dan da katılımın yoğun olduğu gözlendi. Bayan ve erkeklerin karışık olarak yer aldığı etkinlikte katılımcılar bisikletlerine pembe balonlar bağlayarak şehrin çeşitli yerlerinde toplu halde geziler düzenliyorlar.

Etkinlikte yer alan kadın bisikletçiler birçok bayanın cesaretinin olmadığını belirterek kondisyonum yeter mi, acaba sürebilir miyim gibi akıllarında birçok soru olan bayanların sorularını gidermek, onlara cesaret vermek ve öz güvenlerini yerine getirmek için kurulmuş bir bir grup olduklarını ifade ettiler. Bayanların birçoğunun evli olduğunu ve eşlerinden izin alamadıklarını belirten bayan sürücüler, evli olmayanların da ailelerinden izin alamadıklarını söylediler. Etkinlikte yer alan bir erkek bisikletçi ise, kadınları anlamak için bu harekette bulunduklarını ifade ederek, "pembe bisiklet hareketinde biz erkekler olarak düşündük ki Türkiye'de erkekler için bile bisiklet sürmek zorken bayanlar ne çekiyor, biz onları anlamak için burada birleştik" ifadelerini kullandı.

Bayanların trafikte sıkıştırılmadan, taciz edilmeden bisiklet sürmelerini istediklerini belirten sporcu, "Biz istiyoruz ki ablalarımız, annelerimiz bu etkinlikte bizimle beraber olsunlar, erkekler olarak birçok etkinliğe katılıyoruz ama bayanların bu konuda çok ciddi sıkıntıları var. Pembe Bisiklet Hareketi olarak istedik ki bayanlarımızı bu sporun içinde daha aktif görelim" dedi.

Malatyalı bayanları bu spora davet eden bisiklet sürücüsü, bayanlara seslenerek, "Buyurun gelin bu sporu yaşayın, bu spor hepiniz için sağlık getirecek" ifadelerini kullandı.

Pembe Bisiklet hareketi hafta içi her Salı 19.30'da şehir turlarıyla devam edecek.

http://www.haberlerankara.com/d/other/2015/06/03/pembe-bisiklet-hareketi.jpg

http://www.haberlerankara.com/d/other/2015/06/03/pembe-bisiklet-hareketi-001.jpg

http://www.haberlerankara.com/d/other/2015/06/03/pembe-bisiklet-hareketi-002.jpg

http://www.haberlerankara.com/d/other/2015/06/03/pembe-bisiklet-hareketi-003.jpg

http://www.haberlerankara.com/d/other/2015/06/03/pembe-bisiklet-hareketi-004.jpg
 
Scudo

emre acar

Üye
Kayıt
3 Haziran 2015
Mesaj
16
Tepki
25
Yaş
40
Şehir
istanbul
İsim
emre acar
Bisiklet
Cube
umarım gün geçtkçe büyüyen bir oluşum olur. tebrik ediyorum,,
 
  • Beğen
Tepkiler: m/yalcin

taner07

Forum Bağımlısı
Kayıt
17 Nisan 2015
Mesaj
2.446
Tepki
5.036
Yaş
28
Şehir
Antalya
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Bizim burada da yapılmış galiba, bileydim gider destek olurduk. Ülke iğrenç bir noktadayken tepki göstermek önemli...
 
Yukarı Alt