Pedal tık sesi

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
İyi de pedal dan gelmiyor ki pedallar yağ gibi

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

Javerno

Üye
Tepki
41
İsim
Berkan
Ben 2 pedala da biraz motor yağı damlatmıştım ses filan kalmadı

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Javerno hocam ince yağlar akıp gittiği için pek önermiyorlar, birde o yağ bilyeler ve bilye yatakları arası sürtünmeyi azaltsada aşınmayı önleyebileceğini düşünmüyorum, bence gres kullanın.

İnce derken sıvı olmasından bahsediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Javerno
Tepki
45
İsim
Alpay Tatlısu
Bisiklet
Sedona
Arkadaslar bendeki sesi ben ayna koldan geliyor sandim ama su var bu sesler genelde baski altinda ve tura basladiktan 1 2 km sonra basliyor serviste askida ses gelmiyor baski yok zaten oradada geliyorsa pedal degildir...ve siz ses kulak verince sesin nereden geldi tam anlasilmiyor ama dedigim gibi en kolay is pedal pedalla baslayin sonra diger parcalara gecin

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@kaskreis
Video çekeyim de ama bir şey anlaşılmaz ki.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Javerno

Üye
Tepki
41
İsim
Berkan
@kaskreis
Haklısınız sürekli hareket halinde olan parçalar (zincir vb. bahsetmiyorum, göbekler örneğin) için gres yağları daha yararlı ve uzun ömürlü

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@kaskreis @Charlie Selamlar. Aynı sorun bende de var. Bir süredir pedaldan ses geliyordu. Bisikletin genel bakımı yapıldı, göbekler ve yatak temizlendi yağlandı ses kesilmedi; hattâ tak sesini izleyen bir takılma, dediğiniz gibi ayakkabının altından sanki bir şişme hissi uyandırıyordu. Pedalı çıkardım, ince makine yağıyla yağladım kâr etmedi. Tavsiye edildiği üzere gres edinip yağlayayım. Bu arada pedal bilyelerinin çıktığını bilmiyordum, pek uğraşmamıştım. Açıp bakayım. Yeni pedal bakıyorken temizlik ve yağlama ile kurtulursam size de duacıyım @ALİ@ :)

• Beğen
Tepkiler: ALİ@

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@7haiku Kendinize güveniyorsanız girişin :) bu gün ilk kez yaptım , bayramda gelecek kuzenim için 16 jant 6 yıldır bodrumda yatan bisikleti çıkardım,jantlara zımpara + boya attım,zincirleri mazotla temizleyip yağladım,sonra ön göbegı açtım , dağılacak gibi durduğu için açmıştım.İlk kez açtım, içini diş fırçasını mazota batırıp temizledim, sonra bezle silip biraz bekledim.Bilye yataklarını güzelce gresledim,bilyeleri oturtup kapattım,bilyelerin düzgün oturup oturmasığını yatakları ters çevirince bilyelerin düşmemesinden anlayabilirsiniz.

Pedalı da ilk kez açtım,o çift yataklı ve bilyeleri daha küçük, o yüzden az daha zor,ve cıvataları sökmesi daha zor,ama yapılmayacak birşey yok, sökerken altına bez koyarsanız bilyeler kaybolmaz.

Kolay gelsin, sorun orda değilse bile ömrünü uzatmış bakım yapmış olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: 7haiku

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@kaskreis Yeterli alet-edevat olduktan sonra forumumuzda arkadaşlar sağolsunlar neredeyse her bilgiyi paylaşmışlar, paylaşıyorlar, yapılmayacak bir şey yok gibi. Bilgi paylaşımları daha en başından yüreklendiriyor insanı. Daha evvel plastidip ile bisikletimi kaplamıştım. Aynakol çektirme aletim olmadığı ve bisikletçide sıfırını bulamadığım için onu bisikletçide söktürmüş, geri kalanını kendim halletmiş, işim bitince de toparlamıştım. Böylece bisikleti yakından tanıma fırsatım olmuştu... Pedala da yakın zaman girişirim :)

• Beğen
Tepkiler: kaskreis

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@7haiku Bende de pedalın içine girecek şekilde bir anahtar yoktu o anahtarı bisikletçiden istedim :) oda toparlayamazsın açma falan dedi ama ben de en fazla bir konu açar yardım isteriz diye gaza geldim, iyiki de gelmişim :D

• Beğen
Tepkiler: 7haiku