Pedal Kıran Parkur.

Kayıt
3 Nisan 2013
Mesaj
11
Tepki
48
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Kron
2014'ün son turu yine zincirkoparan parkurunda gerçekleşti. Bu parkura ismini veren hadiseyi hatırlamak gerekirse; Pedala Kuvvet: Zincirkoparan Turu (Tasdelen-Polonezköy)

Geçtiğimiz hafta Sinan ve Evren'in yaptığı Ömerli parkurundaki çamur faciasının ardından bisikletlerin hali aşağıdaki iki fotoda..Geçen hafta çamura bulanan ve bir hafta süreyle bu halde kalan bisikletlerin vites attırıcısı çalışmayınca Sinan Baba bu haftaki turu single speed tamamladı.

http://1.bp.blogspot.com/-HUqe4gQV_do/VKJ0dXzsp1I/AAAAAAAACOM/rJ-9TSINMuQ/s1600/2.JPG

http://2.bp.blogspot.com/-iXCaV8iknqE/VKJ0ddDtjNI/AAAAAAAACNc/8eG-epNEQK8/s1600/3.JPG

Bu haftaki turda 6 kişiydik. Aramıza yeni katılan Kaan Baba, dağ bisikleti konusunda oldukça tecrübeli. Üzerinde ki fotoğraf ve video techizatı ile belgesel bile çekebilir. Sanırım ekibin yeni görselcisi böylece bulunmuş oldu :)

http://2.bp.blogspot.com/-bZW089mWc0Q/VKJ0fP-ebKI/AAAAAAAACN4/-3OyqWLYEso/s1600/9.JPG

Sinan Baba ile klasik özçekim. Arkada İlhan ve Kaan.

http://4.bp.blogspot.com/-leaLDQ-wiic/VKJ0dXxwB4I/AAAAAAAACNg/vdc-vXNtYwU/s1600/4.JPG

Hava oldukça soğuktu. Sıfır derece. Ancak ekipmanlar sayesinde ellerim hariç üşümedim diyebilirim. Ellerimde akılsızlığın cezasını çekti açıkcası. Evde soğuk havalar için aldığım windstopper eldiven çekmecede dururken ben yazlık, yarı açık eldivenle parkurdaydım :)

http://3.bp.blogspot.com/-kIEUQR_P9Rc/VKJ0eCJlaCI/AAAAAAAACNo/YFahJZBFDa8/s1600/6.JPG

Zincirkoparan, Tabankoparan gibi parkur isimlerimize bir yenisi daha eklendi: Pedal Kıran.. İlhan'ın Belçika-Fransa-Paris turundan yorgun düşen bisikletinin pedalı artık daha fazla dayanamadı. Yuvası yalama olduğu içinde bir daha yerine oturmadı. Bisikletini tek vites kullanan Sinan Baba'dan sonra İlhan Baba'da tek pedalla turu tamamladı. Vay be outdoorculara gel. Outdoorcu derken deyinmeden edemeyeceğim. Taşdelen ormanlarında koşu organizasyonları düzenleyen gruba bir kaç lafım var; Parkuru belirlemek için ağaçlara, dallara, çalılara takdığınız plastik şeritleri lütfen organizasyonlarınızın ardından kaldırınız. Çevre kirliliğine yol açıyorsunuz. İsimlerinizi biliyoruz, bir daha görürsem halka açıklar, sizi rezil ederim :)

http://1.bp.blogspot.com/-VYsYZ9zYV2Q/VKJ0eSMRwHI/AAAAAAAACNs/e5AfaoCtQic/s1600/7.JPG

Son olarak Sinan Baba'dan bir güzel kare daha..Buradan daha güzel gözüküyorsun İstanbul ;

http://2.bp.blogspot.com/-7H8WMrcpnMw/VKJ0exE1D8I/AAAAAAAACN0/2kPT_a_t4RA/s1600/8.JPG

Pedala Kuvvet
 
Scudo

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Kayıt
11 Ağustos 2013
Mesaj
265
Tepki
295
Yaş
38
Şehir
İzmir
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Parkur bazen kırıcı olduğunda daha zevkli hale geliyor.En son ben ve arkadaşlarım macera aradığımızda yol bisikletini arazide kullanmıştık Sonuç tahmin edildiği gibi kırıcı bitti.Çok yorulmuştuk ama çok zevk almıştık.Birçok arkadaşım bu parkurda bisiklete devamlı binmeye karar vermişti.Paylaşım çok güzel Teşekkürler.
 
  • Beğen
Tepkiler: Kerem Yereb
Yukarı Alt