Pedal çevirirken dinlenebilecek müzikler

bajak

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Salcano
Kadans hızı ile aynı bpm de parçalar tempo yapar. Atletler içinde nabza uygun bpm listeleri yaparlar antrenmanda. kardiyo yapacaksanız hr e uygun bpm lerde olabilir. Bilimseli budur

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Parlakgül
Scudo

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
(link)

buda bu bilimselin uygulama halidir, klasik müzik dinlemek yada yoğun depresif şeyler dinlemek antrenmanda ciddi anlamda tempo düşürebilir. bisiklete ve yola konsantre olup müziktende destek alırsanız çok daha iyi zamanlar yapılabilir, mental destek çok önemlidir

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Valla bu iş zevk meselesi ama kesinlikle ramstein,nightwish,manowar vb.ama arada biraz blues ve caz iyi gider tabiiiiiii:)))))))))))))))))

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Şehir içi sürüşlerde dinlemeyin.Yazık olur.

Tepki
20
David Guetta-Titanium, adamı en dik yokuşa son sürat tırmandırır

kefallica

Daimi Üye
Tepki
61
Electric six - Dance epidemic
(not : şehir içi ve trafikte dinlemeyin. ''rahmetli bisikletçiyi nasıl bilirdiniz?'' diyebilirler arkanızdan mazallah.

Tepki
14
Bisiklet
Bianchi
rock veya techno derim , tercihe göre. ama tecrübeli bisikletçi iseniz sezen aksu şinanay felanla da eğim çıkabilirsiniz.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Melih Gürle

Skrillex Make it bun dem +1 :)

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Sweet Nothing = Hız + İnsanın içlerinden gelen bir his (anlatılmaz yaşanır) = Hız katliamı...

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Elektronik müzik seviyorsanız itunes'tan ücretsiz tiesto, hardwell gibi diğer isimlerinde podcastine üye olup uzun süre kesintisiz dinleyebilirsiniz. Trafikte yada yolda kulaklık kullanmıyorum ancak yanımda taşıyorum, eğer yanlız antreman yapıyorsam mola verdiğim yerde müzik dinlemeye başlıyorum, enerjimi iyice yükseltip vuruyorum kendimi yollara, zaten dinlediklerim kafamda vızıldanıyor hep :)

Yıldıray55

Aktif Üye
Tepki
174
İsim
Yıldıray YILDIZ
Bisiklet
Diğer
Baktım en son yorum 2 sene önce yapılmış, bende bu aralar foruma pek bi aşina olduğum için yukarıda ki yorum yapan arkadaşlara forumda hiç rastlamadım aramıza yeni katılan veya yukarıda yorumu bulunmayan ben ve benim gibi arkadaşlar acaba bisiklet sürerken ne tür müzikler dinlersiniz, dinlediğiniz müziği tavsiye eder misiniz. Ya da şu olabilir bisiklet sürerken müzik dinlemenin + ları ve - leri neler?
(Öncelikle Allah cümlemize kaza bela göstermesin. Müziğin ritmine kendimizi kaptırıp hoş olmayan şeyler yaşamayalım, yaşatmayalım...)