Patlak lastik

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar, öğlen vakti, güneşli nefis bir hava ama iştesin. Yerler ıslak olmasın yeter diyerek akşama niyetlendim. Eve gelince, hava karanlık ve soğuk tabii, öğlenden eser kalmamış. Ama illa süreceğim. Hızlıca giyin ama soğuk olunca robocop gibi tabii, öte beriyi al, ısın, bisikletin yanına git. Rutin kontroller, garmini tak, ışıkları aç, lastikleri sık veee birden o da nee, arka lastik tamamen inik:(:hasta::booo:.

Bu kadar hazırlıktan sonra vazgeçenimiz var mı acaba? Şişirdim ama hemen sönmeyecegini tahmin edip 10km de olsa yarım saat sürüp geldim. Amaç hevesimi almak yoksa patlardım herhalde sıkıntıdan:harika:. Tabii süreyi iyi ayarlamak lazım...

Scudo

remycem

Üye
Tepki
4
İsim
Cem Mert Gür
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, öğlen vakti, güneşli nefis bir hava ama iştesin. Yerler ıslak olmasın yeter diyerek akşama niyetlendim. Eve gelince, hava karanlık ve soğuk tabii, öğlenden eser kalmamış. Ama illa süreceğim. Hızlıca giyin ama soğuk olunca robocop gibi tabii, öte beriyi al, ısın, bisikletin yanına git. Rutin kontroller, garmini tak, ışıkları aç, lastikleri sık veee birden o da nee, arka lastik tamamen inik:(:hasta::booo:.

Bu kadar hazırlıktan sonra vazgeçenimiz var mı acaba? Şişirdim ama hemen sönmeyecegini tahmin edip 10km de olsa yarım saat sürüp geldim. Amaç hevesimi almak yoksa patlardım herhalde sıkıntıdan:harika:. Tabii süreyi iyi ayarlamak lazım...
Ben de geçen akşam kaskıma eldivenime kadar giyindikten sonra aynı şekilde arka lastiğin indiğini farketmiştim. Küfür ede ede yedek iç lastiği hızlıca değiştirip yola koyuldum tabi.

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar, hiç yama yapmadım, elimin de yatkın olduğunu düşünmüyorum. Uğraşıp, yapamamak da var. Şuan conti ultra sport var uzerinde, maxxis re-fuse alayım diyorum. Çok ciddi bir darbe veya durum olmadığı sürece lastik derdim olmayacaktır diye düşünüyorum. Lastik başına 40gr ağırlık artışı olacak ama yuvarlanma kısmını bilmiyorum tabii. Yorumlarınızı alabilir miyim. Teşekkürler.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

SpirituaL

Daimi Üye
Tepki
1.011
İsim
Eray
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Derby hiçbir işe yaramıyor. Çok denedim. Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin.
Sizin tutturamamış olmanız işe yaramadığı anlamına gelmez. İtham etmeden düşünmenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: mrdadash

Clal

O da olur.
Tepki
826
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Foruma baktım şöyle lastik patlama hikayesi yazacak bir yer var mı diye...
Burayı buldum.

Cuma günü akşam iş çıkışı bit tur atayım ordan hanımın yanına giderim dedim cinnah caddesi turan güneş yaptım kuğulu ya inip tahrah caddesini çıktım petek taksi önüne (ANKARA) geldiğimde ön tekerden gelen tıslamayla sırtımdan akan teri hissettim
LASTİK PATLAMIŞTI. 😱 😱
Kitim vardı problem yoktu
Lastiği söktüm, iç lastiği çıkardım, deliği buldum, inceden zımparaladım, temizledim yamayı çıkardım...... Yapıştırıcı kurumuş :acpsnr::acpsnr:
Sağa sola baktım ona buna sordum yok yapıştırıcı... O sırada eşim aradı durumu konuştuk yanıma geldi (Bisikletle (zaten onun yanına gidiyordum)).
Dechatlondan aldığımız lastik tamir kitini verdi bir dene dedi aldım bütün kutuyu sıktım...
Bir fayda vermedi. Belki ben kullanamadım belki patlak büyüktü belki işe yaramıyor bilemiyorum ama işe yaramadı...
Taksimi tutsak falan derken 1 saati aşkın süre bu işlerle uğraştığımı farkettim.
Sona Eşim dedi ki "KEŞKE YEDEK LASTİĞİ YANINA ALSAYDIN" :suspus::suspus::suspus::suspus::suspus:
Kısa bir sessizlikten sona çantadan yedek lastiği çıkarttım taktım ve eve birlikte sürdük.
Yol boyu sessizdim onda ise muzip bir gülüş.
Çantamda yedek lastiği olduğunu unuttuğum için ter içinde soğuk havada akşam karanlığında çoluk çocuk avutarak (Parktaki) 1.5 saat çabaladım. x
Velhasıl kelam Yedek lastik önemli.
Arkadaşlar gene ben :) bu lastik onarıcı sprey hakkında alıntı yaptığım kendi yazımda "Dechatlondan aldığımız lastik tamir kitini verdi bir dene dedi aldım bütün kutuyu sıktım...
Bir fayda vermedi. Belki ben kullanamadım belki patlak büyüktü belki işe yaramıyor bilemiyorum ama işe yaramadı..."
demiştim.
2 gün önce eşimin lastiği patladı 😀😃😄😆☺😊😇
Beni aradı ne yapacam diye sordu. :suspus::suspus::suspus::suspus:
Dedim önce Kit var problem yok :harika: Dechatlondan aldığımız tüpü lastiğe sık. ( İçimden nasılsa işe yaramayacak diye geçirdim ) sonra lastiği döndür biraz sonrada beni ara durumu söyle dedim. Yaklaşık 15 dk sonra beni aradı evdeyim sprey çok iyi işe yaradı dedi. Akşamda lastiğe biraz daha hava bastık 2 gündür bi şey yok. 😅😅 Hikaye hiç tahmin ettiğim gibi bitmedi... Bu gün gidip tamir kitlerinden 2 tane daha aldım.

Sanırım küçük patlaklarda işe yarıyor bu kit son iki tanesini ben aldım stokta Ankara da artık gözükmüyor.

Clal

O da olur.
Tepki
826
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar gene ben :) bu lastik onarıcı sprey hakkında alıntı yaptığım kendi yazımda "Dechatlondan aldığımız lastik tamir kitini verdi bir dene dedi aldım bütün kutuyu sıktım...
Bir fayda vermedi. Belki ben kullanamadım belki patlak büyüktü belki işe yaramıyor bilemiyorum ama işe yaramadı..."
demiştim.
2 gün önce eşimin lastiği patladı 😀😃😄😆☺😊😇
Beni aradı ne yapacam diye sordu. :suspus::suspus::suspus::suspus:
Dedim önce Kit var problem yok :harika: Dechatlondan aldığımız tüpü lastiğe sık. ( İçimden nasılsa işe yaramayacak diye geçirdim ) sonra lastiği döndür biraz sonrada beni ara durumu söyle dedim. Yaklaşık 15 dk sonra beni aradı evdeyim sprey çok iyi işe yaradı dedi. Akşamda lastiğe biraz daha hava bastık 2 gündür bi şey yok. 😅😅 Hikaye hiç tahmin ettiğim gibi bitmedi... Bu gün gidip tamir kitlerinden 2 tane daha aldım.

Sanırım küçük patlaklarda işe yarıyor bu kit son iki tanesini ben aldım stokta Ankara da artık gözükmüyor.
aynı konu 3. yazım
benim lastik patladı, bu sefer arka lastik.
Alıntı yaptığım yazıda da bahsettiğim gibi, Dechatlondan aldığım patlak spreyini (1 olumlu 1 olumsuz sonuçla karşılaştığım için) bu sefer hakkıyla kullanayım dedim,
jantı çıkarttım, sibop a tam yerleştirdim sıpreyi sonuna kadar sıktım bunu yaparken lastiği döndürdüm (iyice sıvansın diye) , oldu zannettim jantı tekrar taktım lastiği gene boşta biraz döndürdüm, yoluma devam ettim...
200 250 m.. kadar sonra lastik gene janta indi.
Biraz ilerde benzinlik vardı orda tekrar hava bastım devam etmeye çalıştım gene olmadı.
Ve çantamda olduğunu bildiğim unutmadığım (alıntı yaptığım konuda alıntı yaptığım hikayemi okuyanlar ne demek istediğimi anladı) lastiğimi çıkartım değiştirdim.

Sonuç: Dechatlonda satılan patlak önleyici ve patlak tamir edici sprey, basıncı yüksek lastiklerde işe yaramıyor.