Parçaların birbiriyle uyumu hakkında kılavuz site?

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Daha çok bisiklet toplayan kişilerin işine yarayacak şöyle bir site veya döküman var mıdır ; Bisiklet parçaları veritabanı olacak, diyelim listeden bir aynakol modeli seçtin, onunla birlikte vites, vites kolu veya ruble seçerken hangi modelleri seçebileceğini, neyin neyle uyumlu olduğunu gösterecek?
Bisiklet toplama kılavuzu gibi bir şey. Bildiğiniz böyle bir site veya dökümanlar var mı?

• Beğen
Tepkiler: aeneskral
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
masaüstü pc parçalarını eşleştirip toplama yapılan siteler gibi bir bisiklet uygulaması var mıdır ben de merak ettim şimdi :)

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro

semihaydin

Üye
Tepki
82
Bisiklet
Whistle
Shimanonun kataloğunda böyle bir sayfa görmüştüm.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Parçaların uyumluluğu ile ilgili ingilizce ve Türkçe dökümanları paylaşıyorum.
İsteyenler indirip parçaların uyumluluğunu kontrol edebilir.

Nomad

Daimi Üye
Tepki
189
Bisiklet
Trek
@BF Okuru çok teşekkürler bilgiler ve dokümanlar için.. Diğer başlıkta dile getirdiğim mevzuu yaşadığım bir olay idi.
Ne yazık ki 9'lu sisteme 10'lu aynakolu; -birşey olmaz, biz burdayız- diye savunan ve takmaya çalışan "Usta"lar(!) gördüm, keşke kullanılabileceğini söyleyenler sadece bisiklet kullanıcıları ile sınırlı kalsaydı! :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Nomad rica ederim görevimiz :) malesef forumda sırf yorum olsun diye yazan insanlarda türediği için her kafadan bir ses çıkıyor. buda bir çok kişinin madur olmasına sebep oluyor. Sorsan adamın bisikleti, furç nedir desen o ney der buda yorumluyor malesef. Biraz daha dikkatli olmakta fayda var ve bazen her söylenen doğru olmuyor.

Tepki
19
Bisiklet
Scott
Aradığımı bulamadım :( Üzerinde 9 lu ruble takılı olan Shimano RM 35-CL Arka Göbeğim var. vites setini değiştirecem ama 10 lu kaset bu göbeğe uyar mı uymaz mı diye düşünceler içerisindeyim. Henüz aydınlanamadımm :(

Tepki
19
Bisiklet
Scott
@BF Okuru parça almadan önce aklını kurcalayan soruyu çözmüş oldunuz! çok teşekkür ederim.