Paça bandını kendin yap boynun genişlesin...(resimli)

neuro

Üye
Tepki
55
@athletic

Çocuğun babasının paltosunu kesip anne bak toz bezi yaptım demesi gibi bişey bu.
-ay ne güzel olmuş emrecan şimdide gökyüzünü yıldızlarla dolduralım.

o çanta da sapı da gıcır gıcır. çantanın içinden çıkmasıda çantayı omuza asmak için. o sap miadını doldurmuşsa paça bandı da olamaz tokası falan kırıktır ne bileyim.

biz burda kreş mantığı işletiyoruz derseniz o zaman emeğe saygıyı anlarım.

Scudo
Tepki
37
Kullanılmayan eski malzemelerin değerlendirilmesi ve ihtiyaçların profesyonel bir şekilde giderilmesi açısından çok güzel bir uygulama.

Çok güzel olmuş

• Beğen
Tepkiler: İsmailYetişir

dreamboys69

Daimi Üye
Tepki
491
bu askıyı illa çantadan kesmek zorunda değiliz.birçok yerde denk geldi bu askıdan.lazım olur diye saklamıştım.şimdi işe yarıcak.
tekrar teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: İsmailYetişir

İsmailYetişir

Aktif Üye
Tepki
170
@dreamboys69

Haklısın akıl akıldan üstündür, yeter ki aklımızı faydacı kullanabilmek niyetiyle işi ele alırsak. Denemekten utanmamayı cok erken öğrenmesemde bisiklet üzerindeki beden terbiyesinin duvarları aşmaya katkısı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: dreamboys69

Ahmet Göker Derya

Forum Demirbaşı
Tepki
451
@neuro

Süper cevaplarla konuya farklı bir bakış açısı getirdiğiniz için teşekkürler!!

Konuyu açan arkadaşımız gidin tanesi 20 liradan çanta alın sonra da onu parçalayıp paça bandı yapın demiyor ki! Evde yırtık,sapı kopuk bir çanta varsa çöpe atmak yerine ufak birşey de olsa paça bandı yapılabiliyor diyor. Kusura bakmayın fakat bu forumda eleştiri olacaksa da yapıcı olmalı. Kimse tutup da böylesine yapıcı ve özverili insanlarla dolu bir foruma kreş mantığı işletiyorsunuz diyemez.

dreamboys69

Daimi Üye
Tepki
491
http://img291.imageshack.us/img291/6875/sany1919ig1.jpg

kafa lambasından yaptım tam istediğim gibi oldu.
birşeyleri kendim yaptımmı daha kıymetli olur:)

• Beğen
Tepkiler: bikermiker

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@neuro

Igneyi kendimize, cuvaldizi baskasina batirsak belki kemigi olmayan dili kontrol etmeyi de ögreniriz?!

Arkadasimiz kendi isine yarayacak, kimimiz icin de kullanisli olabilecek birsey yapip paylasmis. Acaba siz bugüne kadar baskalarina da faydaniz dokunmasi icin neler paylastiniz forum ortaminda da bir baskasi icin böyle kelimeler kullanmayi kendinize hak görüyorsunuz sorabilir miyim?

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
Bende aynı dertten muzdaripken aşağıdaki şekilde bir çözüm bulmuştum

http://i41.tinypic.com/2rnhu8k.jpg

http://i41.tinypic.com/33jlmqe.jpg

http://i39.tinypic.com/2584iok.jpg

evdeki artık malzemeleri kullanarak tasarladığım için tüm maliyeti 2.5 lirayı geçmedi. ama yeni malzeme de alacak olsaydım tahminen 5-6 lirayı geçmezdi. 60 cm cırt cırt, 60-70 cm de şerit ip. resimlerden nasıl yapıldığı anlaşılacaktır. ben 2.5 lirayı terziye vermiştim dikiş için.

arada sırada kendi ihtiyaçlarımıza uygun şeyler tasarlayıp yapmak insana ayrı bir haz veriyor doğrusu. bu arada 5 liraya köpek için de şu ana kadar beni hiç hayal kırıklığına uğratmayan bir yöntem geliştirdim onu da bir ara fotoğraflarla gösteririm :):)

bikermiker

Aktif Üye
Tepki
238
semih26' nın yaptığı çok kullanışlı görünüyor. benim cırtlı paça bandımdan daha kullanışlı.

• Beğen
Tepkiler: outdoor1

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
paylasım ıcın tesekkurler.
benım yontemımse cırt cırt bandlar ( 3 cmlik ) carsıdan baska bır amaçla almıstı ama buna da kısmet oldu :) kensınlıkle tavsıye ederım ucuz ve basarılı bır yontem

fatih_brs

Daimi Üye
Tepki
192
ben de bunun gibi bişey yaptım evde kullanılmayan eski bir bel çantası vardı onun bantını kestim bu şekilde ama ben cırt cırt diktim kullanışlı bir şey oldu

Tufan Yuzseven

Forum Demirbaşı
Tepki
324
her ne kadar saçma yorumlara maruz kalsada paylaşımın için teşekkürler....

tollozdemir

Daimi Üye
Tepki
26
Emeğin değerini bilmeyen insanlara aldırmadan yaratıcılığa devam ediyoruz. Pratik bir çözüm... Paylaşım için teşekkürler.