özgürlük topları...

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
evet bır akıl oyunu da benden ;
Sizi bir kral savasta elıne gecırmıstr ve sızı bırakması ıcın size 10 tane beyaz 10 tane siyah top ve 2 tanede kutu verır sız bu topları kutuların ıcıne ıstedıgınız sekılde yerlestırebılırsınız ...
Sonra kral gelıp sızın topları koydugunuz ıkı kutudan bırıni secıcek ve ıcınden bır top alıcaktr eger beyaz topu alırsa sız ozgur kalıcaksınız ,sıyah topu alırsa da sızı oldurecek sımıdı allem edın kullem edın topları oyle bır yerlestırınkı yasama sansınız en yuksek olsun(dısarıda top kalamaz..)

NOT:eek:nceden duyup bılenlerın soylememsı rıca edılır :p:p
KOLAY GELSİN:d

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ne uğraşıyonuz bukadar ya yazı tura yap geç:D:D Şaka bi tarafa topların hepsini bir kutuya koyardım.

• Beğen
Tepkiler: bora_jb

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
olmadı:):) hepsını bır kutuya koyarsan yuzde ellı sans olur bence pek de yuksek degıl
beyazları uste koymakta mantıga bıraz ters dusuyor ha??:):)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Beyaz topun birisini bir kutuya koyarım.
Diğer kutuya da 9 beyaz 10 da siyah top koyarım :).

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
@HaliliOzturk

hahahahaa helal :p dogru :):) o kadar zor degıl ama benım hosuma gıttı cewaplar ıcın cok saolun

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
İşletme bölümünde 1 yıl Genel Matematik, 1 yıl İstatistik, 1 yıl da Sayısal Yöntemler dersi veriyorlar.
Onun öncesinde de bir fen öğrencisiydim. Ömrüm bunun benzeri soruları çözmekle geçti :D. Ama gerçekten güzeldi.
Teşekkürler...

Eeeee :) Ödül yok muydu yahu :p :D

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
@HaliliOzturk

AAAAAA ama olmadı ya hem bılıosun cevabı hem ustune yuksek lısans yapmıssın hem okulunu okumussun hemde odul ıstıosun :p:p ayıpsın odul bızden bır sarkı (agrı dagının etegınde hahah:p:p)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Cevabı bilmiyordum, gerçekten soruyu ilk kez duydum ancak dediğim gibi. Olasılık soruları ömrümü çürüttü :D

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
@HaliliOzturk

ok canım zaten zor bı sey deıldı(hele senın ıcın hıc deıl gıbı gozukuyor) tekrar saol