Otostopta Katlanabilir Bisiklet Seçimi İçin Yardımlarınızı Bekliyorum

Tepki
0
Kısaca özet geçersem bisikleti spordan çok keyif için istiyorum.Yaz mevsiminde otostopla ülkeyi dolaşan birisiyim.Bisikletle daha keyifli olacağını düşündüm.1-2 saat bisiklet sürdükten sonra otostop cekip arabalara atlayacağım. Katlanabilir bisiklet arıyorum pek bilgim yok sizlerden yardım ve öneri bekliyorum. öğrenciyim bütçem 1000 tl fazlasına cıkamıyorum.

bi kaç tane bulmustum sizce nasıl ?

1-http://(link)
2-http://(link)
3-http://(link)
4-http://(link)
5-http://(link)

Scudo

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
26 jant katlanırla otostop maceranızın zor olacağını düşünüyorum.
20 jant katlanır bile bagajda yer kaplıyor. Çantasına kesin koymalı.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Merhabalar,
26 secmenizin ozel bir sebebi var mı? otostopta araba seçme imkanınız olmayacak ve 26 inc her arabanın bagajına sığmaz

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Bildiğiniz gibi oldukça hantal yapısı nedeniyle 24" ve 26" inç tavsiye etmiyoruz. 20" katlanırlarda en uygun olanıdır... Bütçenize göre Dahon C7A, Tern Link B7 modellerini incelemenizi tavsiye ederim...

• Beğen
Tepkiler: otomatikportakal

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adamlar seni aldılarda birde eşek ölüsü bisikletine yer kaldı. Bak dostum bu tip yazılar yüzünden beynim buharlaştı. Sonrada bu adam niye agresif.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@mehmetsunu

Abi alemsin... Sabah sabah güldürdün beni... :hhhhhh::hhhhhh:

Tepki
0
@mehmetsunu bilmişlik yapman için yazmadım. Belirttim yazıda pek bilgim yok diye

@M.Ozkul

peki yük taşıma konusunda nasıllar? ben 1.86 75 kg'yim. birazda yüküm olacak haliyle

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@otomatikportakal
ben @M.Ozkul un da önderdiği modellerden dahon cya kullanıyorum, 105 kiloya kadar taşıdığı yazıyor, ben zaten 85 kiloyum sorun yaşamadım

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
katlanır bisikletlerle alakalı bir bilgim yok fakat başlık dikkatimi celbetti.
otostopla ülkeyi dolaşmak derken nasıl yani keyif amaç lı mı, bu bir yöntem mi tam anlayamadım. çok ilginçmiş yalnız dikkatimi çekti. insanlara güvenmek veyahut insanların size güvenmesi.. değişik. bir o kadar da riskli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Madem otostop çekip ücret ödememe planın var, yol parasından kâr ettiğini bisiklete harca.

(link)

İncelemesi:

(link)

Görünümü:

http://dahonturkiye.com/assets/img/content/urunler/jifo/gallery/1.png

Bir de, buralarda otostopçuları sevmeyenler var otostopçu portakal. Uzak dur onlardan.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@otomatikportakal

Ben de yükünüzü nasıl taşımayı düşündüğünüzü soracaktım. Katlanır bisikletlerin çoğuna bagaj takılamıyor, takılanlar da küçük ve hafif çantaları taşımak için. Sırtınızda 8-10 kiloluk çanta taşıyarak bisiklete bineceğinize yürüyerek daha rahat edebilirsiniz.

Tepki
0
@aeneskral

Çoğu insan spor anlamında bisikleti hız yapmak performans almak vs.. için kullanıyor. Benim gayem otostop aralarında yol kenarlarında 1-2 saat sürmek hosuma giden bir yer görürsem oraya sapıp gidip çadırımı kurmak gibi :)

@Murat B.

üst tarafda arkadaş 105 kg ye kadar tasıdıgını belirtmiş. Çokca yeterli bana öyle ise

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@otomatikportakal
kardeşim senin yaşın 20 yazdığın üzere. nasıl oluyor peki. okul-üni vs. işleri yok mu. bu şekilde bir hayat geçirmek için ya çok zengin olmak lazım yada yaşını almış dünya işlerinden el etek çekmiş biri olmak gerek. yok yaş daha 20 hani hayat felsefi diyeceğim onun içinde erken. hayırlısı bakalım.

Tepki
0
@aeneskral

bütçem 1000 tl zar zor çıkabildim onuda zengin olmadığımı anlamışsındır :) İstanbul'da yaşıyorum üniversitede buradayım. Okul olmadığı zaman yaz aylarında çıkıyorum. Otel parası ve yol parası olmayınca 500-600 tl olunca yetiyor. Artık ne deniyorsa hayat felsefesi mi neyse :) öyle bi firmaya girip yükselme takım elbise giyme vs. amaçlarım yok ya da ellili yaşlara kadar yaşama gibi. neyse :D

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@otomatikportakal

105 kiloluk sürücü ile 75 kiloluk sürücü + 30 kilo yük aynı şey değil. Kamp malzemelerinin de olduğu kocaman çantayı sırtınıza takıp bisiklet üstünde rahat edemezsiniz. Ne demek istediğimi anlamak için çantanızı yüklenip İBB'nin kiralık sarı bisikletleri ile 1-2 saat dolaşmayı deneyin.

Tipik bir otomobilin de 500-600 kg taşıma kapasitesi vardır ama bu 75'er kiloluk 8 kişiyi taşıyabileceği anlamına gelmez.

sleepy112

Üye
Tepki
56
İsim
Ozi
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
20 inçler dahi bagajda yer kaplıyor 26nın uygun olmadığını söyleyebilirim. Bromptonun 16 inçlik modelleri hacim olarak en küçük gördüğüm bisikletler

• Beğen
Tepkiler: otomatikportakal

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Başkasının arabasını kullanacaksanız değil 26 jant 20 jant bile büyük gelir.Bütçenizinde fazla olmadığını düşünürsek sizi 16 jant Salcano folda paklar.2.ele bazen düşüyør.Fazla km yapmayı düşünmediğinize göre işinizi görür.Bende 16 inç Dahon var kesintisiz 15_20 km yol yapabiliyorum.Bagaj işini yanınıza hafif ve az yer kaplayan eşya alarak sırt çantası ile halledebilirsiniz..