Otobüslere Bisikletle Binmek Serbest Değil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
29 Eylül 2014 tarihli “Otobüslere Bisikletle Binmek Serbest” başlıklı habere sevinmiştik. Ne var ki otobüse binmek istediğimizde, hareket amiri kendisine buna ilişkin bir duyurunun gelmediğini, bu nedenle otobüse alamayacağını söylemesi sevincimizi kursağımızda bıraktı. Konuyu İETT’ye sorarak öğrenmek istedik. Gelen yanıta göre bu konu daha değerlendirme aşamasındaymış. Bir de araçta yeri ayrılmış olması gerekmekteymiş. Yani uzun lafın kısası; biz daha çok bekleriz. Bisikletin toplu ulaşım sistemiyle bütünleşmesi, kuralına uygun bisiklet yolu... bunlar İstanbul için hayal bile olamayacak kadar uzak görünmekte. Zaten İBB’nin bisiklete bakışı belli. Bunu bir ulaşım aracı olarak algılayamıyor daha. Emirgan’da 700 m bisiklet yolu yapacaklarmış, yeni yapılmakta olan kazıklı yola. Yani arabanla bisikletini oradaki park yerine taşıyacak, sonra 700 m gidip geleceksin... ve böylecene bisiklete binmiş olup gene arabanla geri taşıyacaksın. Herhalde çocukları düşündüler!

Kod:
http://bisikletle.blogspot.com.tr/2014/12/otobuslere-bisikletle-binmek-serbest.html

Scudo

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Merhaba.Ben son bir ayda üc defa otobuse bindim bisikletle.hatta birinde 4 bisikletli bindik.Tabi sordugunuzda bize bilgi gelmedi diyorlar..Birazda otobüs görevlisinin insifiyetine kalmış bir olay.

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
iki defa bisikletimle bindim, 10'ar tl. bayıldım valla. bi de rica minnet. :eek:ut:

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletin herhangi bir bagajdan farkı yoktur ve otobüslerde taşınmaması gibi bir durum da söz konusu değildir. Otobüs biletinizde minik harflerle yazan yazıları dikkatlice okursanız, bisikletin otobüse alınmaması ile ilgili en ufak bir yazı göremezsiniz. Otobüslerde sadece tehlikeli madde taşınmaz. Bisikleti bagaja almayan şoföre ya da muavine elinizdeki bileti okutun ve bisikletin de tehlikeli bir şey olmadığını söyleyin; bak bakalım alıyorlar mı, almıyorlar mı?

• Beğen
Tepkiler: galvaniz