Otobüsle bisiklet nasıl taşınır?

Tepki
12
Arkadaşlar 1 hafta sonra tatil için Antalya / Kaş'a gideceğim. Kalacağım ter orman içi ve bisiklet binmek için çok güzel bir yer. Ve ben bisikletimide götürmek istiyorm. Fakat aracım olmadığı için otobüs ile yapacağım yolculukta, bisikletimi zarar görmeden, Eskişehir'den Kaş'a otobüsün bagajında nasıl götürürüm? Deneyim ve önerilerinizi bekliyorum. Otobüs firması Kamil Koç olacak. Şimdiden teşekkürler.

Scudo

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
Merhaba. Ben Adapazarı - İstanbul arasında otobüste bisiklet taşıyorum. Bagaj bisikletin selesini indirince rahatlıkla bisikleti alıyor. Bagajın tam ortasında bagajı ikiye bölen demirler var. Oraya da sıkı bir şekilde kilitliyorum sarsılmıyor da. Sıkındı olmuyor yani... İyi yolculuklar ;) . . .

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
Kamil Koç iyi bir tercih, ön tekeri sök, gidonu da gevşet ve kadro ile bir olacak şekilde çevir sonra da söktüğün ön tekeri güzelce sarıp sarmala kadronun ortasına göbeği gelecek şekilde koy en sonunda hepsini birden sıkıca paketle ama oynama olmasın paketin içinde..muavinle birlikte bagajın kenarına koyun ki üzeri çanta bavul vs koymasın..

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
@A.Taha TERCAN

o kadar boş bagajla karşılaşmadım henüz şanslıymışsın .)

EminYildiz

Üye
Tepki
21
Bisikletine bir zarar gelsin istemiyorsan, baloncuklu ambalaj var hani şu elimizde pat pat patlattıklarımız, bisikletin ön tekerini sök sıkıntı olmasın diye padallarıda sökersin, bu kadroyu 1-2 tur bu baloncuklu naylon ile sararsın sonra ön tekeride o kadroya yapıştırıp 1-2 turda öyle sararsın sonra koli bandıyla açılmaması için biraz sararsın işlem tamam :) Örnek resim aşşagıda. Tabi bu biraz özensiz sarım ama olsun derdimizi anlatmaya yeter sanırım .)

emin palaz

Daimi Üye
Tepki
97
Travego gibi arca denk gelirsen taşınıyor ben istanbul konya taşıyorum hatta 2 gün sonra konya antalya götürcem otobüsü soruyorum travego ise tekerleri sökmeden dik şekilde sığıyor.

Tepki
0
büyük firmalarıda kullaniblirsin.. önce almak istemiyorlar ama ağırlık 15 kg altında olunca ve başka valizin olmazsa şikayet edince onları merkeze mecburen alıyorlar.. hemde bütün şekilde.. belki on kere bilet istemiş-alamamış ama şikayet edince gidip almışımdır :D

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
318
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@A.Taha TERCAN
Merhaba hocam ben de sakaryadan istanbula taşımak istiyorum.biliyorsun vib de Sabah saatleri filan bagaj bomboş oluyor kimse birşey koymuyor. Yol bisikletim var 28 jant direk sökmeden bagaja verebilir miyim. Genelde çalışanlar çok iyi insanlar sorun çıkaracaklarını sanmıyorum sığar mı diye merak ediyorum.
Diğer huss ta çiziklere filan çok takıntılı bi insanım sabitlemek için ne yapmak lazım kilit yeterli gelmez sanki