Osman Gazi köprüsünü bisikletle geçebiliyor muyuz?

Scudo

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Doğan_Öztürk
Bence 60-70 km hız ile gidilirse sorun olmaz gibi :D:D

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
Bir köpru yapiyorsun sözde insana kolaylik olsun diye ve o insana diyorsun ki araban yoksa geçme . Konuyu hortlatcam ama boyle bir sacmalik olmaz. O halde o köprü insanlar için değil bazı insanların çıkarı içinmi yapılıyor ? Bende köpruden gecip izmite gitmek istiyordum ama sacmaliklara takilcaz demekki bizde. Vay be

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Birinci köprüye yayalara izin verileceği hakkında haber geçince atladım küheylana ve 1 'inci köprüye geldim,polis noktasında kimse yoktu,sormadan gecmeyecektim,kafamda polis benzeri bir kep vardı ,gözümde rayban gözlük siyah scott forma uzun kollu,ve siyah bisiklet pantolon
Robocop gibiydim,:D

Polis noktasını geçtim,hemen sağda yayalar için geçiş yeri var ,daldım oraya ora emniyetli,araçlar yukardan gidiyor,köprünün tam ortasında idim,iki adet polis aracı yukardan beni yakaladı ,nereye beyfendi dediler,sarıyere gidiyorum dedim ,yasak dediler geri döndüm tabi,valla isteseler yaparlar bende adam gibi karşıya geçerim,

6 haziran geliyor dernek geçişi olacakmı bakalım,çok geçtik dernekle,senede bir kere izin veriyorlar,oda sağdan gidecen soldan tek şerit araç gidiyor sıkıntı burda sola fazla kaçarsan araç vurur,eskiden komple köprü bizim idi,

Bi ara gene ayar cekecem bir iki resim atarım yaya yolu var sağlı sollu buraya bisiklet yolu olur ,yalnız avrupa yakaya baglanacak bisiklet yolu beşiktaş istikametine nerden gidecek emniyetli olması gerekir bunun için alt yapı lazım,buda maliyet demektir,birde bu köprüyü 1 milyon insan bisiklet ile geçecekmi ?hiç sanmıyorum,burası hollandanin başkenti amsterdam değil,

Köprü maceram komik bir anı ile son bulmuştu,geriye döndüğümde polis noktasındaki memur beyfendi sizin yüzünüzden amirimden fırça yedim dedi ,bende özür diledim siz yerinizde yoktunuz dedim,durumu anlattım bize valilikten yazılı emir gelmedi dedi,
Bu arada telsizden gelen ses şu idi ,
Polismi o ,diyordu,:D
Kıyafetim aynen polis kıyafeti gibiydi,

Ciddi ciddi istanbul valiliğine başvurarak bisiklet ile sonsuz geçiş hakkı isteyeceğimde ,beni düşündüren avrupa yakadan sonrası çünki beşiktaşa emniyetli yol yok keza zincirlikuyuya ,ama anadolu yakadan aynen kaçış var ,otobüs durağının orda merdivenden inip acıbademe cikilmakta ,çoktan keşfini yaptım oraların,önemli olan istanbulda bisiklet kullanıcısının caddelerde milyonlar ile ifade edilmesi hayalmi şimdilik hayal :suspus:

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@emrahb

Şimdi güzel demişsiniz de, her önüne gelen bu köprülere girse, girenlerden biri küçük/büyük bir bomba bıraksa, o bomba patlasa, köprüye ve daha kötüsü diğer insanlara zarar verse...

Bu sefer de demek misiniz ki, ülke elden gidiyor... beceriksizler bir köprüyü bile koruyamadı... devlet nerede... hükümet bu işi beceremiyor... iş sadece köprü yapmakla olmaz, onun güvenliğini de düşüneceksin... gitti milletin paraları... hükümet istifa...

Her geçeni X-Ray'den geçirsek, "bu sefer gecikiyoruz ne bu bürokrasi" denecek...

Adım başı güvenlik kamerası koysak, "biri bizi gözetliyor, mahremiyetimiz elden gidiyor, özgürlük isteriz" denecek...
Bu kameraları izlemek için iş gücü ayırınca maliyetler artacak, gizli/açık zamlar gelecek "köprüler para basıyor neden hala bu kadar zam yapılıyor, para alınıyor" denecek...

İnsan idare etmek zor inanın... çok zor...

Hele mutlu etmek... imkansız...

Tabii ki, oranın otoyol olduğu ve otoyola bisiklet girmesinin yasak olduğu gerçeğini hatırlatmaya gerek yok sanırım...

• Beğen
Tepkiler: enn_es ve Afyon35

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@CeRKeZ

göz önüne alınan bir risk payı her daim vardır. Ve bu risk hesabına göre tedbirler alınabilir.
Öbür konu için de kabaca risk hesabını ortaya koymuştum.

@BerkEvren

Kültür ve yaşam tarzı farkı... Bu ülkede bisiklet çocuk oyuncağı kabul ediliyorken, öyle bir seviyeye ulaşmayı beklemek hayalcilik oluyor...

Belki 1-2 nesil sonra olabilir...

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Osman Gazi, dehşet rüzgar alan bir köprü, hani "hadi geçin sizi olsun" deseler bile geçilebilecek bir köprü değil, bizim 1 ton altı ufak arabamız bize savruluyor:)

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
@nuhcan

Otoyollarda bisiklet kullanmak tehlikeli olacağından yasak olmasını anlayabiliyorum ve destekliyorum da çünkü otoyolun amacı zaten araçların hızlı ulaşımını sağlamak, bu nedenle de minimum 40km/h hız sınırı var. Otoyola alternatif yol her yerde vardır ancak köprüye alternatif sadece feribot. Bu durumda köprüye en yakın girişten -ki kendisi sadece 1km ötedeki mola yeri oluyor- girişlere izin verilebilir. Böylelikle de her türlü araç köprüden faydalanmış olmuş olur. Bu tür köprülere hemen her ülkede yaya bile alınıyor. Kaldı ki yaya geçişine izin turistik olması sebebiyle Boğaz Köprüsü için de düşünülüyordu İBB tarafından tabii ki ücret karşılığı. :) Bu da demek oluyor ki aslında düşünülen yegane şey maddiyat.

Bomba bırakma konusu ise oldukça anlamsız bir argüman, zira orada köprünün güvenliğini sağlayan polisler boşuna durmuyor. Şüphelendiğini çeker kenara bakar neyi var neyi yok. Zaten denetimler düzgün yapılmadığı için Atatürk Havalimanı dahil bir sürü bombalama vakası yaşandı geçmişte. Ayrıca istihbarat bomba hazırlanıp oraya gelene kadar bunu engelleyememişse geçmiş olsun. Sonrasında adam arabayla da gider patlatır, feribot iskelesinin oradan yukarı da atar, yapar da yapar yani.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
P_20180528_130247.jpg

Bugün birinci köprüye en yakın çıkış noktası üsküdardan kuzguncuk oradan tünele doğru ,

P_20180528_130921.jpg

Kuzguncukta kaldırım inşaatı devam ediyor,

Yollar dar burada ,kaldırıma bisiklet yolu olurda kesik kesik olur,

P_20180528_131334.jpg

Burası daha uygun tünele tırmanış,bisiklet yolu burda olabilir burdan direk köprüye çıkış olabilir,

P_20180528_131707.jpg

Tünel içinden bisiklet yolu genişletilerek düzenlenebilir geçiş var sağlı sollu ve emniyetli ama dar,

P_20180528_132003.jpg

Tünel çıkışı 1 'inci köprüye geçiş solda kalıyor burası sakat,sola geçmek gerekecek burada ışık lazım,
Burdan direk 1 'inci köprü çok yakın

demir77

Üye
Tepki
37
İsim
mehmet demir
Bisiklet
Ümit
Bisiklet yolu, hatta tramvay da planlansaydı o köprü için iyi olurdu. Sonradan uğraşmaktansa.

• Beğen
Tepkiler: emrahb

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Osmangazi köprüsünden önce birinci köprüden geçiş hakkımızı alır isek öpüpte başımıza koyalım ,,,,

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Parmağı olan yazıyor arkadaş köprüden bisiklet geçmezmiş (!)

Binlerce lira vergi verdiğin deposunu litresi 6 buçuktan doldurduğun arabanın içinde geçirebilirsin. !

• Beğen
Tepkiler: emrahb

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
@nuhcan

Kardeşim konuyla ilgili yeterince cevap verilmis ancak guvenligi saglasinlar hizmet etsinler diye verdigimiz vergilerle fazlasini hak ettigimizi dusundugum icin zaten kopruden gecememekden sitem ettim. Devlete en cok vergiyi veren halklardan biri olarak dahada fazlasini hak ediyoruz bundan emin ol. Hakkini aramazda senin gibi dusunursek evin onundeki yoldan bile vergi alirlar bizden ve sen bunuda normal karsilarsin bu zihniyetle.

Ayrica insani memnun etmek zor demissin bence sizin gibileri memnun etmek zor. Herseyden fazla fazla vergi alan bir devlet var ve vatandaş bunu normal karşılıyor hizmet desen neredeyse sıfır. Vergi ustune vergi koyasi gelir adamın ki memnun olasınız. Bu anlamda işleri zor evet