Orta göbek sökmek...

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında hornetyasin tarafından paylaşıldı.

 1. hornetyasin

  hornetyasin Bisikletkolik

  Kayıt:
  27 Haziran 2005
  Mesajlar:
  1.282
  Beğeniler:
  1.713
  Şehir:
  üsküdar
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar,

  benim orta göbekten aşırı ses gelmeye başlamıştı ve bende forumlardan edindiğim bilgiler ışığında söküp yağlamak için işe giriştim. Gerekli alet edevatı temin ettim ( ayna kol için çektirme, orta göbek sökme aparatı).

  Gelin görün ki toz, çamur, oksidasyon sonucu neredeyse kadroya soğuk kaynak olan göbeği sökemiyorum. en fazla 1-2 tur döndü. (saat yönünde)
  Hatta o kadar zorladım ki artık göbek açma aletinin dişleri göbeğin dişlerini yemeye başladı.

  Ne yapmamı önerirsiniz? çıkan göbeği bir daha kullanmayacağım boru anahtarı ile bile giriştim...:(
   
 2. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.883
  PAs sökücü veya hidrolik yağı ile oranın pasını sökmeyi denediniz mi?
  Ya da bir tarafın ters dişli olduğuna dikkat ettiniz mi?
   
  hornetyasin bunu beğendi.
 3. #3
  hornetyasin

  hornetyasin Bisikletkolik

  Kayıt:
  27 Haziran 2005
  Mesajlar:
  1.282
  Beğeniler:
  1.713
  Şehir:
  üsküdar
  Seviye:
  ters dişli olduğunu biliyorum, yarın ilk iş bir pas sökücü ile deneyeceğim yağ işe yaramadı :(. göbeği gözden çıkardım zaten boru anahtarı ile açmayı deniyorum :eek:
   
 4. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.883
  Yağ genelde bu tür işlerde pek işe yaramaz. İşte, hidrolik yağı çok çok ince olduğu için bazen çözebiliyor, iyi sızıyor birleşim yerlerinden içeri sanırım. Kolay gelsin size... Durumdan bizi de haberdar edersiniz artık :)
   
 5. Tuğrul

  Tuğrul Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.753
  Beğeniler:
  1.324
  Şehir:
  Suadiye
  Seviye:
   
 6. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.923
  Beğeniler:
  9.921
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Orta göbek sorunu en çok rastlanan durumlardan biridir. Aynakol tarafı saat yönüne çevirdiğiniz zaman açılır yani orta göbeğin sağ tarafı ters diştir. Diğer taraf ise normal diştir ve saat yönünün tersine doğru açılır.

  orta göbeği sökmek için öncelikle sol taraf sökülmelidir. Çünkü sol taraftaki sıkıştırma vidasıdır. Sol taraftaki sıkıştırma vidasını saat yönünde belirli tork kullanarak sıkmaya çalışın. Daha sonra da saat yönünün tersinde açmaya çalışın. Bunu yaparken tek güç uygulamayın (yani belirli aralıklarla zorlayın) Eğer bu işe yaramaz ise biraz ince yağ damlatım bekleyin... Açıldıktan sonra diğer aynakol tarafını da sökün.

  Yine işe yaramıyor ise oksitlenmeden dolayı kaynama olmuştur. Sizin bu durumda bir şey yapmanız zor olacaktır. Hatta kadronuza bile zarar verebilirsiniz. Bu durumda en yakın bisikletçiye gitmenizi öneririz.
   
  HaliliOzturk bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

2.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...
upload_2017-2-15_10-56-13.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
upload_2017-1-21_18-26-14.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...