Orta Göbek Rulman İhtiyacı (25x37x6)

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
Merhabalar,

Orta göbek rulmanına ihtiyacım var. Ölçüleri

25x37x6

nereden temin edebileceğim konusunda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. (Antalya da yeni sanayideki büyük rulman satıcılarında 25x37x7 rulmanlar satılıyor 6 mm olanlarını bulamadım)

İyi forumlar

Scudo

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
Zamanında rulmanlı göbeği satarlarken "sanayiden alır değiştirirsin eskiyince rulmanları demişlerdi" ama işin aslı öyle değilmiş demekki. Rulmanlı göbek kullanmaya başladığımdan beri yaşadığım tecrübeye göre ne kadar özenli de yıkasanız bisikletinizi kısa sürede su ile buluşup paslanıyorlar, ses yapmaya ve insanı sinir etmeye başlıyorlar.

merak ediyorum deorenin ya da başka modellerin rulmanlı göbeklerini kullananlar ne kadar zaman sonra göbeklerini değiştirme ihtiyacı duyuyorlar: gidip yenisini mi satın alıyorlar yoksa rulmanları mı değiştiriyorlar.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@iCg Orta göbek modeliniz nedir?Elimde fazladan bir tane var,uyarsa yollayayım işiniz görülsün.Fotografını yukler misiniz göbeğin?

makara

Üye
Tepki
229
İsim
Mustafa Ahmet KARA
Bisiklet
Specialized
1 çift rulmanı şurdan getirmiştim (link) sorunsuz kullanmıştım. Umarım işine yarar

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
@Barış TURAN

deorenin bb-52 model orta göbeğin rulmanları.

@makara
bu göbeğin yenisi 47 tl ye satılıyor. verdiğiniz linkteki çift rulmanın fiyatı yaklaşık 50 tl yapıyor. "Paslanmaz seramik" ifadesini ciddiye almalı mıyım? Deorenin original rulmanları bana bir sene dayanmıyor.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@iCg Hmm bendeki karemil kapalı bilye sistem göbek işinizi görmez.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@iCg Bende de aynakol göbeği sıkıntı çıkarmaya başladı. Sizinki gibi deore. Gidişte hiçbir sıkıntım yok ama her pedal çevirişimde çatır çutur kafayı yedirtecek bana. Bugün söktüm yağladım vs... tekrar taktım. Ama ııh. Ses devam. Bizim bir arkadaş başka bir markanın göbeğini takmış uyumlu altın sarısı. Shimano değil ama markayı da hatırlayamıyorum. Gayet memnundu.

iCg

Aktif Üye
Tepki
33
marka takıntım yok, bana 25x37x6 mm ölçülerinde ucuz rulman lazım :) Deorenin içinde de ucuz çin malı rulman var zaten.

(link)

bu linkteki biraz daha uygun, çifti 30 tlye geliyor ama yine de pahalı çünkü sanayide satılıyor dediğim 7 mm geişlikteki rulmanların tanesi 7 tl idi.

makara

Üye
Tepki
229
İsim
Mustafa Ahmet KARA
Bisiklet
Specialized
@iCg

Seramik rulmanlar daha fazla dayanıyor, ondan dolayı biraz daha pahalı, çelik bilyelere göre 2 kat daha hafif, 2 kat daha sağlam, genleşmesi daha düşük ve işlemesi daha zordur, ondan maliyetli ama hiç sorun yaşamadım, tekerlerde yeni rulmak gerekirse hep seramik kullanıyorum çok farkediyor. Orta göbek için pek farkını görmedim ama sadece daha uzun dayanır ondan ama aynı satıcının demir bilyeli rulmanlarıda vardır sanırım.

• Beğen
Tepkiler: iCg
Tepki
1
Bisiklet
Trek
Deore hollowtech fc-m591-175mm kullanıyorum ben de. Adamakıllı zorlamadım. Bir iki defa uzun tura çıktım o kadar. Suyu gördükçe kafes yataklara pas doldurmuş kendi kendine zımpara yapmış resmen. Sözüm ona kapalı göbek. Üreten çinli olunca google direk aliye aktarıyor. Halbuki dünyanın parasını veriyoruz şunlara.