Orta göbek kadro uyumu

mhmmt111

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Salcano
Şuan truvativ aynakol kullanıyorum. Göbek markası da sram grubundandır büyük ihtimalle tam bilmiyorum. Sıkıntılı sesler geliyor değiştirip xt göbek alacağım. Kadrom salcano ng303 xt uyarmı bu kadroya göbek de bu cevaplarınız için teşekkürler eklemek istediğim birşey deore ile xt arasında pek fark varmıdır maddi durumum pek ıyı sayılmaz 20 tl de kardır xt 51 deore 30 tl

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
hayir olmuyor, truvativ'de göbegin bir tarafi deligi öbür tarafdan biraz daha büyük shimanoda iki tarafda ayni. truvativ sadece sram'le uyum saglar. pek isini yramiyacak ama xt'nin bilyalari deore'den daha kaliteli.

mhmmt111

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Salcano
peki truvativ powerspine ßß uyarmı ?

(link)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Simdi bir problem var senin aynakolun hollowtech'mi oktalinkmi önce bunu bilelim. Ilk sordugunda hollowtech icin sormustun simdide oktalink soruyorsun. ikiside ayri ayri parcalar.

OğuzAytar

Aktif Üye
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
Hallowtech göbekler her kadro için uyum sağlan mı? 68mm spacerlar ile ayarlanıyor. Ama kadroya uymama gibi bi durum söz konusu mu acaba?

Tepki
4
İsim
Özgür AKMAN
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar forumda yeni yazmaya başladım, bir sorum olacak;
Aynakol için ne kadar kullanıldığını bilmediğim, ikinci el olarak aldığım ama temiz kullanılmış Ceramicspeed BB30 orta göbek rulmanım var. Bunun yerine sıfır Specialized OSBB Seramik Rulman seti almak istiyorum. Specialized, Ceramicspeed'e tercih edilir mi? Kalite olarak hangsinin ağır bastığını bilmiyorum. Hiç kullanılmamış olması sebebiyle Specialized daha cazip geliyor bana.
Teşekkürler...

Son düzenleme:

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Özgür Akman

İki ürünün farklı olduğundan emin misiniz? S-Works bisikletlerdeki seramik göbekleri Ceramicspeed üretiyor benim bildiğim.

Bu arada; BB30 gibi sadece rulmandan oluşan göbekler, sökülüp tekrar takılmaya pek uygun değildir. Yani takıldıktan sonra ömrünü doldurana kadar bisiklet üzerinde kalacakları varsayılarak tasarlanmışlardır, sökme işleminde zarar görmüş olabilirler. Umarım sizin aldığınız rulmanlar sağlamdır.

• Beğen
Tepkiler: Özgür Akman
Tepki
4
İsim
Özgür AKMAN
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dediğiniz gibi, bildiğimiz adaptörsüz, direk kadroya takılan BB30 rulman seti, sırf bu iş için BB30 rulman montaj aparatı aldım. Ceramicspeed de Specialized de sadece bir çift rulmandan oluşuyor. Aslında oynak parçaların ikinci elini pek tercih etmem ama niyeyse acele ettim bu sefer. 30 km kadar kullandım, herhangi bir sorun yok, rulmanlar düzgün çalışıyor. Tabi "bu iş 30 km'de belli olmaz hele bi' 100 - 200 km devir" derseniz o başka...

Asıl olay sıfır rulmanda gözüm var, piyasada kaliteli sıfır BB30 rulman pek bulunmuyor. Madem ki Specialized seramik rulmanların üreticisi de Ceramicspeed, sıfır ürünü alayım içim rahat olsun.
Teşekkürler...

Bu arada alacağım rulman seti bu:
(link)

Ceramicspeed set bu:
(link)

Arada baya bi'fiyat farkı var, o yüzden sorma gereği duydum.

Son düzenleme:

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Rulmanda sorun olduğunu anlamanız için uzun sürüşe gerek yok, 100 metrede bile anlaşılır. Zarar görmüş olsa, ya garip sesler çıkartır ya da orta göbeğe kum doldurmuşsunuz gibi hissedersiniz.

Aktifpedalın sattığı rulman seti, CeramicSpeed değil anladığım kadarıyla. 6-7 senelik bisikletlere bile ancak %30 indirim yapan bir firmanın güncel bir ürünü 3'te bir fiyattan satacağını pek sanmıyorum. Ayrıca CeramicSpeed, ciddi marka değeri olan bir firma, öyle olsaydı onu mutlaka yazarlardı.

Ben olsam, CeramicSpeed göbeği dağılana kadar kullanırdım. Bunun ne zaman olacağı pek belli olmadığı için rulmanları alıp yedekte tutmakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: Özgür Akman
Tepki
4
İsim
Özgür AKMAN
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yine acele edip siparişi verdim, mevcut rulmanları söküp yeniyi montaj aşamasına getirdim, kargoyu bekliyorum. Ceramicspeed'i yedek olarak kaldırayım bir köşeye, dediğim gibi tık yok Ceramicspeed'de, eski sahibi fantazi olsun diye yenilemiş heralde (şu durumda ben de aynı pozisyondayım).

Şu yeni rulmanlar Specialized'in kendi üretimi miymiş merak ettim. Ürün geldiğinde (unutmazsam) buradan detaylı fotoğraflarını paylaşayım.

İlginize teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
Tepki
4
İsim
Özgür AKMAN
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürünü az önce kargodan teslim aldım; markası Enduro'ymuş, fotoğraflar bu şekilde:

196537 196540 196538 196539

Yurtdışı fiyatları daha uygun, aceleye geldi ama şu aşamada geri dönemem artık. Ceramic'leri yedek olarak atayım çekmeceye, ne olur ne olmaz. İlk defa görüyorum bu markayı.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Konunun ilk mesajına gel xt göbek 50₺ deore göbek 30₺ vay be ne güzel zamanlarmış şimdi 50₺'ye bb-un26 alan şükretsin.