Orta göbek değiştirme

feconkar

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
cevaplar için teşekkürler,

Anladığım kadarıyla hallowtech orta göbekler ayarlanabiliyor ve montajları daha kolay.

Ben bisikletin üzerinde göbek çapını 35 mm göbeğin uzunluğunu da 70 mm olarak ölçtüm bu halde hangi hallowtech rulman benim göbeğime uyumludur aceba olarak soruyu yenilemiş olayım.

Scudo

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Göbek sistemleri hakkında şu daha iyidir sağlamdır demek yanlış olur kare mil hangi konuda yetersiz zayıf kalmış olabilir ki alternatüfi çıksın.

Bence montaj konusunda farklılıklar vardır sökme takma işlemi daha kolaydır e birde işin ticari boyutu var tabi yeni sistem adı altında yeni bir piyasa oluşturmaları lazım.

Aynakol ile birlikte göbek değişecek kişilere önerim kesinlikle hollowtech sistem olur zira sökme takma işlemi bayağı kolaylaştırılmış bu sistemde.

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
Performans seviyesi kullanımda;

Bakım ve montaj kolaylıklarına ek kadroda esnemezliğe katkısı olduğu örnekler de mevcut.
BB30, PF30 gibi alternatif ölçüler bu sebeple tercih sebebi olmaya başladı son 10 yılda.

Büyüyen rulman çapından dolayı akıcılık da arttı sızdırmazlık sorunları da çözüldü bu süreçte eski modellere göre.

Kare mil ile piyasada bulabileceğiniz üst kalite göbek sayısı da çok azdır artık,
Ya eski üst seri Campy bakacaksınız illa kare aradığınızda,
ya da pist modelleri gibi yüksek performansa uygun dayanıklı modellere yöneleceksiniz bu durumda.

Ağırlık konusundaki fark da 200-300gr seviyelerini bulabilmektedir,
Diğer taraftan BB30 göbek kullanan aynakollar da aynı modelin klasik gpx kullanan versiyonlarına göre daha hafiftir.

@OmerKa