Orbisplus markası nasıldır?

5inun

Üye
Tepki
4
İsim
Sinan
Merhaba,
Bugün bir bisikletçiye Scott sportster 50 almak için girdim ancak satıcı kafamı karıştırdı. Büyük bir yer olduğu için amacı ürünü elinden çıkarmak değildi. Kesinlikle yardımcı olmaya çalışıyordu.

2014 OrbisPlus Viale Cross 8.0 ürününü alabilirim oradan uygun fiyata(950 tlye). Orbisplus VIALE 8.0 HYDRAULİC DB ALIVIO 700C ama forumda, internette hiç düzgün bilgi bulamadım. Ne modelle ilgili ne de markayla ilgili.. Ürünün donanımlarının 2014 Scott Metrix 30 ayarında olduğunu söyledi. Fiyatıda 3de2si kadar.

Bu markayı kullanmış, denemiş, fikir sabihi olan var mıdır? Gövde kalitesi, servis hizmeti vb. nasıldır? Dediğim model şehiriçi kullanımında iyi performans verir mi? vb.

Lütfen paylaşın fikirlerinizi...

Scudo

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
marka hakkında bir fikrim yok ama 1500 tl lik bir bisiklet değil bence.

Orhan57

Aktif Üye
Tepki
193
İsim
Orhan Yıldırım
Bisiklet
Sedona
kadro açılarını bir karşılaştırın derim. bunlar ince fakat mühim konular.

5inun

Üye
Tepki
4
İsim
Sinan
@Sarper Tuncer 950 tl'ye alacağım sıfırını. Buna değer mi sizce? Donanım açısından nasıl buldunuz

@Orhan57 Bu dediğiniz kıyaslamayı sayısal bir veri olarak internetten bulup yapabilir miyim? Hangi özelliğine bakmam gerekecek tam olarak

Orhan57

Aktif Üye
Tepki
193
İsim
Orhan Yıldırım
Bisiklet
Sedona
Tabi sayısal veriler nette vardır. öncelikle boyunuza sonra da kullanım tarzınıza uygun bir kadro seçmek gerek. ben alın borusu kısa ve üst orta borusu uzun bisikletleri seviyorum. daha atik hissettiriyor bana. Spor bir tarza bürünüyor. çakal gibi lak diye kafayı çeviriyor bisiklet. iki göbek arası mesafe artınca da yüksek süratteyken hızınızı korumak daha rahat oluyor. eğer tur için kullanacaksanız ve yük taşıyacaksanız onu da göz önünde bulundurun. şimdiden hayrolsun.

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Markayı, diğer yerli markalardan ayırdığını düşündüğüm özelliği çekiş sisteminde grupset kullanıyor olması.
Seri dışı ekipmanlar yok, Tourney ise herşey Tourney, Acera ise Acera gibi. Hatta Nexus'lu bisikletlerinde ön göbek de dinamolu Nexus.
Bir de gidon, gidon boğazı ve sele borusunda Easton kullanıyorlar.

Kadro açılarının da Sedona, Kron, Salcano markalarından çok farklı olduğunu düşünmedim incelediğimde.

5inun

Üye
Tepki
4
İsim
Sinan
@Homer bu saydıkların kaliteli ve bu fiyatı hakediyor anlamına mı geliyor?:)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Alt ve Orta seviye kadrolarını hangi firmadan aldıklarını biliyordum ama hatırlayamadım şuan. İyi bir firmaydı diye hatırlıyorum. Üst seviye kadroları da Kinesis firmasından alıyorlar diye biliyorum. Bence Orbisplus değerlendirmeye alınacak bir firma diye düşünüyorum. Easton malzemeler falan kullanıyorlar. Bisikletlerinde maliyeti düşürüp kar payını yükseltme esintileri pek yok. En azından diğer firmalardan daha az gibi duruyor.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@Homer kesinlikle katılıyorum;
adamlar tüm bisikletlerinde grup set kullanıyorlar bu baya güzel bir özellik.
Estondan başka gidon bogazı, sele vs görmedim.
Donanımı ile iddalı bisikletlere sahip.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
orbis plus kaliteli markadır hatta orbis plus dağ bisikleti takımı bile var bluejay kadrolar efsane

jaks39

Üye
Tepki
40
İsim
ilker
5innun 'a tavsiye edilen bisiklet benimde hoşuma gitti yalnız üründe ayarlanabilir gidon var mı acaba.Özellikle ayarlanabilir gidonlu bir bisiklet arıyorum eğer varsa bende ilgileneceğim bu modelle.Yoksa da ayarlanabilir gidon sonradan yapabileceğim bir durum mudur bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
İyi bir markadır diyemem. Lakin kötü de diyemem. Sonuçta bu bisiklet markasının yarış grubu vardır. Ne yazık ki yarışta kullandığı bisikletlerin kadrosu ile sattıklarının arasında dağlar kadar kalite farkı var. Kendine müslüman bunlar :) Fakat alınabilir arkadaşım. Bana da önermişlerdi, deore sistemliydi ve o zamanın şartıyla param yoktu. Yani alınabilir. Kadro çizimleri gayet cezbedici duruyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Bunun distribütörü ya da imalatçısı Orbis bisiklet mi?

Ya da Orbis bisiklet ile alakası var mı?