OrbisPlus Luca iyi mi? Şehirde sürülür mü?

safaernam

Üye
Tepki
5
İsim
Safa E.
Bisiklet
Diğer
Sarachaneye gittim ama maalesef parami geri vermediler... sadece Orbis plus Luca vardi uygun olan . Sizce kötü mü?

Amortisör süz istedim ama en ucuzu 1200 diyor of ya keske buradan almasaydim

Scudo

ysr

Üye
Tepki
0
İsim
yasar
Merhabalar ben ve eşim luca 3 kullanıyoruz şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadık fakat pek tavsiye edilen bir marka degildir. Marka imajı market bisikletir plus serisi yurt dışında üretiliyor fabrikalrı sefaköyde gitmeden önce bir telefon acılıp satış yaparlarsa uyguna alınabilir zira ben 2 adetini linkdeki fiyatdan aldım (link)

Hayrettin

Forum Demirbaşı
Tepki
662
İsim
Hayrettin
Bisiklet
Salcano
@safaernam ben de luca alıcaktım sonra locura aldım. Eğer hala oralardaysan orbisplus locura yı almaya bak

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@safaernam Merhabalar. Orbisplus kullanan bir tanıdığım vardı, memnundu; Altus kullanılan modeli diye hatırlıyorum. Bisikletimi almadan önce Orbisplus' a gözüm kaymıştı, fiyatı 600 lira diye hatırlıyorum. Göbekler de Shimano idi ama MTB' den vazgeçmiştim. Siz de şehir bisikletine dönüş yapmışsınız. Ben üç ay önce Mosso Legarda 1521 MSM aldım, 740 lira bayi fiyatı, 620 ilâ 650 lirası rakamlara alınabiliyor. Forumumuzdan birçok arkadaş aldık. Ben çok memnunum. Fiyat-verim açısından çok tatmin edici. Tavsiye ederim. Şuradan inceleyebilirsiniz: (link)

Ha bu arada paranızı iade etmemişler... Ayrıca bisikletinizin fotoğrafını ve özelliklerini atsanıza, merak ettim.

• Beğen
Tepkiler: safaernam

safaernam

Üye
Tepki
5
İsim
Safa E.
Bisiklet
Diğer
Teşekkürlerr

acaba lucanin hangi modeli olduğunu nerden ogrenebilirim bisikletin bir yerinde yaziyor mudur?

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@safaernam Bence hiç bisiklet araştırmayın, gayet iyi, güle güle kullanın, beğenmeseydiniz almazdınız. Haydi diyelim 50 lira ucuza alırdınız; hiç önemli değil, son sıcakları iyi değerlendirip basın pedala. Yalnız ön göbek kilidi yukarı bakar pozisyonda dursun. Yanlışım varsa düzeltin.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Neyse artık hayırlı uğurlu olsun. Bisiklet güzel duruyor sizi epeyce götüreceğe benziyor. Bol pedellı günler dilerim.

safaernam

Üye
Tepki
5
İsim
Safa E.
Bisiklet
Diğer
Ya ben o kilitleri falan hic anlamıyorum bisikleti bugün surdum bakirkoyde güzel ama koltuğu yüksek olduğu için on tarafi sanki biraz asagida kaldi

Emin değilim ama aslında rahatsız değil uzun süredir ilk defa bindiğim için sanırım.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@safaernam
Sele ile gidon yüksekliği dengeli gibi, sürüş esnâsında pedal en alt konumdayken dizleriniz birazcık bükülse yeterli. Eğer rahatsızsanız seleyi biraz indirebilirsiniz. Bence biraz sürüş yapın, dengesizse ayar yaparsınız.IMG_20151004_151940.jpg
Kırmızı ile gösterdim, oradaki kilit, diğer renk ile gösterdiğim gibi yukarı baksın. Belki gevşektir, öyle duruyordur, gevşekse kesinlikle sıkın, belâ olmasın.

safaernam

Üye
Tepki
5
İsim
Safa E.
Bisiklet
Diğer
Teşekkürler, sele en düşükteymiş alırken sormuştum daha indirmek için kesmek gerekiyormuş bende kestirmedim zaten çok sorun olmadığı sürece kestirmek istemem

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Aman ne kestirmesi!! Boyunuz kaç, 160 civârı mı?

safaernam

Üye
Tepki
5
İsim
Safa E.
Bisiklet
Diğer
160 civarı :uzgnm:

kestirmem zaten bu haliyle mutluyum :) sadece koltuğun üstündeyken yere basmak biraz zor oluyo ama koltuktan öne doğru inip basıyorum zaten

pardon sele :D

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
769
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
benim boyum 1.73 koltuk en yüksekte

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
O surat ifâdesi nedir öyle :) Daha yaş 14, ben o yaştayken 155 ancak vardım. Selenin üzerinde oturuyorken ayaklarınız yere birazcık değse yeter. Dizler ne kadar bükülürse o derece bacaklarınız yorulur. Örneğin ben selede oturuyorken tek ayağım yere değiyor, o da ancak parmak uçlarım. Demek istediğim, ayaklarınız denge kuracak kadar yere değse yeter. Zâten bisikletle hareket hâlindeyken normal olarak ayakların yere değmesi gerekmiyor. Durduğumuzda da seleden inip rahatça denge kurarız. Neyse, forumda gezinin biraz, bilgi toplayın, lâzım olur. Başlık almayı da unutmayın. Gece kullanıyorsanız da kendinizi görünür kılmak adına far alıverin...

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
769
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
benimde yaş 14 boy 1.73

safaernam

Üye
Tepki