Orbea Kullanıcıları Kulübü

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
@ysnakblt
Merhaba. Ben de birkaç hafta once orbea mağazasından aynı bisikleti satın aldım. Ve ben de üzerindeki tiagra 4700 set yerine Shimano 105 li sistem ile bisikleti aldım (5700 mü 5800 mü bilemiyorum). Şimdilik gayet memnunum bisikletimden. Sadece tayt ile sürüş yapmama rağmen, alt taraftan ciddi sıkıntı yaşıyorum. Sele prologo ama fiziki yapıma uygun değil mi yoksa poponun belli bir alisma suresi mi var bilemedim. Herkese kazasız, keyifli sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt
Scudo

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@Kıvanç Pürtelaş merhaba kıvanç ilk başta bende oturamıyodum seleye çok sert geliyor insana zamanla alışıyorsun onu sana söyleyeyim ilk zamanlarda ben selenin üzerine jelli kılıf + pedli tayt giyiyordum anca rahat oluyodu yinede acıtıyordu şimdi 4 bin km yaptım 1.5 senede suanda taytsız bile biniyorum zaten zamanla acı gidiyo yerini keyif alıyo artık kılıfı kullanmıyorum istersen jelli kılıfı sana gönderebilirim kazasız sürüşler dilerim :harika:

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
@ysnakblt

Zamanla acının yerini keyfin alacak olmasına sevindim.
İnşallah bu süreci sıkıntısız, en azından az sıkıntıyla atlatabilirim.
Sana hiç zahmet vermeyeyim. Teklifin için teşekkürler.
Daha sık binerek süreci kısaltmak lazım ayrıca :)

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@Kıvanç Pürtelaş zahmet ne kelime boşu boşuna duruyor kenarda bir işe yaramış olur en azından ,
eğerki ağrılar çok artarsa bel ve bilek bi bike fit yaptırmanızıda öneririm ben yaptırmıştım trek'de başarılı olmuştu
tavsiye ederim , sık binmeniz de faydalı olur o acı olmak zorunda mecburen :hhhhhh:

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
Geçen hafta satın aldığım Mavic Kysrium SLS jant setini, bugün bisikletçide taktırdım.
Üzerinde Vision team 25 jant seti bulunuyordu ve bana gayet akıcı geliyordu.
Bakalım bu set ile nasıl bir deneyim yaşayacağım.

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Orbea orca aero kadroyu kullanan var mı?
Hem orbea markası, hemde orca aero nasıldır? (+/- yönleri)

Teşekkürler.

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
@Taner James

Orbea Avant' dan Wilier Aero modeline geçmiş birisi olarak kısıtlı bilgimi aktarmak isterim.
Yaklaşık 2 ay kullandığım endurance kadrodan, 1.5 aydır kullanmakta olduğum aero kadroya geçtikten sonra, ortalama hızım arttı.
Şöyle söylemem gerekirse, 80dk da bitirdiğim rotayı 70dk' ya çektim.

Duruş pozisyonum bir miktar daha eğik duruma geldi.
Ancak önceden orbea üzerinde gelen prologo seleden sonra, şu an wilier üzerinde bulunan fizik arione selede rahatsızlığım belirgin biçimde azaldı.

Ayrıca genel manada aero bisikletlerin rüzgar tünelinde şekillendirilen aerodinamik yapıları nedeniyle midir bilinmez, tasarımları oldukça hoşuma gidiyor.
Şu an için bisikletimden memnunum. Umarım bir miktar fikir verir.

• Beğen
Tepkiler: Taner James

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kıvanç Pürtelaş

Teşekkürler, aero kadrolarin yapilari geregi performans farki olacagi kesin.

Ben orbea markasini pek bilmiyorum, yani herkesin bildigi markalar arasinda pek adi gecmiyor. (Specilazed, merida, scott, giant, trek, bmc vs.vs.)

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
@Taner James Orbea ülkemizde çok tanınan bir marka değil evet. Ama kalitesi ispata gerek duyulmayacak köklü bir markadır. Türkiye'de tek distribütörü var. Prana Danışmanlık, Göztepe'de. Ulaşımınız sorun olmayacaksa düşünmeden gidin, tanışın, alın, çıkın derim. :) Fiyat aralığı Trek, BMC, Scott'la benzer seviyelerdedir diye tahmin ediyorum. Fakat hem satış/servis hem muhabbet ve samimiyet anlamında nadir bulunacak insanlardır.

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@indigoblue merhaba avant m30 kullanicisiyim ayni bisikletin biraz daha agresif kadrosu orca tasarimini ben ilk cok begenmistim ama benim ilk tercihim endurance oldugu icin avant m30 tercih ettim . Orca kadrosu ozellikle ust alin borusu cok basarili en azindan ben cok begendim kadro agresif ve cekici :harika:

• Beğen
Tepkiler: indigoblue

mavi silgi

Aktif Üye
Tepki
125
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sipariş verildikten sonra bir orbea bisikletin gelmesi ortalama ne kadar sürüyor bilen varsa cevaplayabilir mi?

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@mavi silgi merhaba eğer ellerinde sizlere uygun boyutu yoksa yurtdışından gelmesi 1.5 ay'ı buluyor bende 55 kadro istemiştim 1.5 2 aya yakın beklemiştim ama sonunda değdi :harika:

• Beğen
Tepkiler: medrano

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sipariş verildikten sonra bir orbea bisikletin gelmesi ortalama ne kadar sürüyor bilen varsa cevaplayabilir mi?
Ben Aralık ayında verdim,Mart ayına tarih verdiler!ama Myo ile özeleştirmiştim,Ocak ayında bir arkadaşta sipariş verdi,stok renkti ama onada Nisan dediler. Sipariş yoğunluğuna göre 4-5 ay sürüyor!Myo da kullanıp özelleştirir şeniz rengi en az 4 ay.

mavi silgi

Aktif Üye
Tepki
125
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
orbealar geldi mi?

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Orbea hiç görmüyoruz forumda, görmek isteriz valla.

bisikletli adam

Yıllar önceydi çokta güzeldi , şimdi düşününce..
Tepki
273
İsim
BAHADIR ÇELİKKIRAN
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti