Önemli bir başarı.

Konu, 'Outdoor' kısmında Soner Sarihan tarafından paylaşıldı.

 1. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.832
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  ntvmsmbc den alınmıştır.


  Nasuh Mahruki nin 7 kıtada 7 zirve yaptığını biliyorum. Kutuplara giden Türk var mı acaba ? Everest teki ODTÜ ekibi ( özellikle bir ilk için orada olan bayan dağcılar ) ve farklı bir yerden yine himalayalarda bir tırmanış yapan Tunç Fındık a da başarılar.  "Norveç’in Aftenposten gazetesinin bildirdiğine göre, 31 yaşındaki Skog, ayrıca, Kuzey Kutup noktasına anakaradan ulaşmayı başaran ilk kadın olarak da tarihe geçti.

  Skog ve kendisine 48 gün, 22 saat süren bu ekspedisyonda eşlik eden Rolf Bae ve Per Henry Borch, eksi 50 dereceye kadar düşen ısıda hedeflerine ulaştılar.

  Norveçli sporcu, sadece 7 yıl içinde, kuzey ve güney kutupları ileAsya’da Everest, Güney Amerika’da Aconcagua, Kuzey Amerika’da Denila veya McKinley, Afrika’da Kilimanjaro, Avrupa’da Elbruz, Antarktika’da Vinson ve Avustralya’da Cartsenz Piramidi’ne tırmanarak, “7 kıtada 7 zirve” hedefine ulaşan ilk kadın oldu.

  Maceracı Stein Aasheim, Cecilie Skog’un bu rekorunu yıllarca kimsenin kıramayacağına bahse girebileceğini söyleyerek, “Bundan sonra kimsenin böylesi bir maceraya girişebileceğini tahmin etmiyorum” dedi.

  Cecilie Skog’un başka macera rekoru planları bulunduğu belirtildi. Skog, rekorunun son aşamasında kendisine eşlik eden arkadaşlarıyla 6 Mart’ta Kanada’dan yola çıkmıştı. 3 maceracıdan her biri, hiçbir dışyardım almadan, Skog’un ağırlığının 2,5 katı olan 120 kg ağırlığındakimalzemeyi çekerek kutup noktasına ulaştılar. Ekip ayrıca daha önce 60 günde katedilen bu mesafeyi 48 gün 22 saatte bitirerek yeni bir rekor kırdı."
   

İlginizi Çekebilir

20150722_101722.jpg
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden...
upload_2015-11-18_17-9-12.png
Canyon Strava'daki son 30 aktiviteni inceleyip, sınırlarını zorladığın bir aktiviteyi bulup, ödülü 'Canyon Exceed CF SLX' olan bir yarışmaya da dahil ediyor. Strava kullananlar, beklemeye gerek...
GARMİN SABAH.jpg
Merhaba, Şu an aktif olarak kullandığım garmin 520 model bir bisiklet bilgisayarım var. Otomatik olarak stravaya kayıt atıyor. Hız yükseklik vs 3 aşağı 5 yukarı aynı. Lakin yakılan kaloride baya...