öne disk fren

edi_e

Üye
Tepki
75
@Serdar_Aksoy

7 ay boyunca mekanik disk fren kullanmış ve bu 7 ay öncesindede 6 ay v-break kullanmış biri olarak diorumki, mekanik diske adam akıllı ayar cekilirse gayet güzel tutuyo..
mekanik disk fren yağmurda,camurda,kardada tutuyo..
ama v-fren tutmuyo...
yani işinin eri bi insana mekanik disk fren ayarı yaptırdığın sürece harika performans veriyo, bunu bitek ben değil, mekanik disk kullanan coğu arkadaşım dio =) yani paran mekaniğe yetiyosa mekanik al ve içindeki
- ya üstesinden gelemezsem sorunu yok et ;)

diğer yandan serdar arkadaşıma katılıyorum, varsa paran hidroik al, yeri bambaşka ;)

Scudo

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
güzel görünüm ve arkadaşlarına hava atmak istiyosan(-oy oy oy diks frene bak sen hele gibi.) taktır derim. ama bu maşa,göbek,rotor ve kaliper almak gerektiyorsa bir daha düşün derim. daha cüzzi bir rakamla acera firenleri öneririm. çoğu disc e kök söktürür valla. :D:D:D

TriXie

Üye
Tepki
57
@edi_e

birde hidrolik disk kullan derim.

acera V-brake iyi bir fren pabucu ile (baradine) mekanik diske taş çıkarır.
mekanik kötü demiyorum, eksileri artılarından daha fazla. fren koluna basıldığında disk (hemen hemen) bir tur atmadan frenleme yapmıyor.

(ben shimano deore hidrolic disc kullanıyorum)

edi_e

Üye
Tepki
75
@Serdar_Aksoy

xt hidrolik ve avid juicy seven kullandım :cool: suan gene xt hidrolik kullanıyorum.
yukardaki yazımda son cumlemde hidroliğin yeri bambaşka dedim ;)

tabi o senin düşüncen saygı duyarım :)
bence ayarları yapılı olduğu sürece fren koluna dokunduğun anda frenlemesini hissedebiliosun...

neyse, bakalım arkadaşımız ne karar vermiş ?

ozgurdeniz

Aktif Üye
Tepki
20
yıllardır v-fren kullanıyorum...sadece yağmurlu havalarda çok uzun süre kullandığınıuzda asfalttaki gibi tutmuyor o kadar biraz uzun sürüyor...