Ön tekerden gelen ses

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
endişeye gerek yok bence o sesler ömrümüz boyunca gelecek. Çocukken bir bisan cobram vardı zamanın iyilerindendi hatta mahalledeki gençler bisikletimi ziyarete gelirlerdi çünkü o zaman vitesli bisiklet yok denecek kadar azdı .Çocuklar kütahya simavda bir cami avlusuna inmiş ufoya bakar gibi enteresan bakışlarla incelerlerdi...Ondan da heryerinden garip sesler gelirdi . Tamirci yağlar yollardı yine ses gelirdi. Şu an bi kron xc 4000 sahibiyim sesler eksilmedi :D Rahat olun yani

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim
Scudo
Tepki
3
İsim
Şahin Yıldız
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar yeni aldığım salcano ng450 26V bisikletimle biraz hızlanınca ön tekerlekten sinek vızıltısı gibi ses geliyor. acaba servis fren pabuçlarını fazla mı sıktı da böyle bir ses geliyor yoksa bu ses normal mi bilemedim ? Sizce servise götüreyim mi? Normalde 1 ay sonra ücretsiz servisim var ama tabi 1 ayı beklemem mümkün değil.

Cenk Akbulut

Daimi Üye
Tepki
255
Bisiklet
b'Twin
Benim de ön göbekten geldiğini sandığım bir ses var.

Yol bisikleti kullanıyorum, Dura Ace 9000 jant var, akordu baharda yapıldı. Elimle bisikleti havaya kaldırdığımda tekeri döndürünce ses gelmiyor. Bisikletin üzerindeyken de 10 km/h üstünde her dönüşte tık tık tık ses geliyor.

Göbek bakımı zamanı mı geldi? Ses ne zamandır var emin değilim, son birkaç haftadır fark ettim. Canımı sıkıyor artık.

• Beğen
Tepkiler: Tekin.kadir

DOKTORBEY

Forum Demirbaşı
Tepki
267
İsim
Samet
Bisiklet
Bianchi
@Cenk Akbulut büyük ihtimalle göbeklerin yağlanması gerekir aynı şey benim orta göbekte gelmişti eğer yağlamadan sonra da o ses kesilmiyorsa göbek ömrünü doldurmuş demektir en iyisi sağlam bir bisikletçiye götür bisikletini zaten büyük ihtimalle yağı bitmiştir gresle bu sorun çözülür

• Beğen
Tepkiler: Cenk Akbulut
Tepki
0
İsim
Egehan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba geçen haftalarda bisikletim ile kazaya karıştım kazada bisiklet altımdan kayıp gitti ve betondan bir çöp kovasına vurdu o şiddetle iç lastiğim patladı ve ön göbeğim dönerken iç bilyelerden sanırım tıkır tıkır ses yapıyor ama darbeden milin mil yataklarına zarar verme şansı varmı yardımcı olursanız cok sevinirim.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Egehan Pekaltın Göbeği zaten açıp bi bakacaksın, kırık bilya var muhtemelen. Bilyaları tekrar dizmeden önce parmak ucunu çanağın bilyaların temas ettiği kısmında gezdir. Derin bir pütür varsa çanağın değişmesi gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Tepki
0
İsim
Egehan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Orta milim yamulmuş bilyelerden 1 tanesi bakımda eksik takılmış bilye yok ortada bilyeler ve mil değiştirdim teşekkür ederim :)

Dearpest

Üye
Tepki
0
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
selam, benimde ön tekerden tak tak sesler geliyor fakat düzenli bir şekilde değil tamamen rastgele bir şekilde bazen hiç gelmiyor. daha yeni yağladım, sıkma işleminide tam ayarında yaptığımı düşünüyorum çünkü 1mm kaydırsam teker sağa sola oynamaya başlıyor bu şekilde tamamen düz dönüyor. yataklardada gözle görülür bir aşınma yok sesten dolayı güzelce bir yağlama yaptım fakat ses dahada arttı bu sefer. bugün tamamen parçalayıp genel bir temizlik yapacağım tavsiyelerinizi bekliyorum

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
784
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bugün tamamen parçalayıp genel bir temizlik yapacağım tavsiyelerinizi bekliyorum
tak tak ses geliyorsa bilyelerden birisini eksik koymuş olabilirsiniz, başıma geldi. sayısını unuttum, bilyeleri saymanızı tavsiye ederim.