Ön teker sallanıyor

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Dogu48
Lastiği değiştirmekten başka çare yok. Gittiği yere kadar gitsin

Scudo

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ben de bugün akort ayarını yapmaya götürdüm akort ayatını yaptırdım ama fren diski de yamulmuş dönerken frene sürtüyor adam bayağı bi uğraşıp çoğunlukla düzeltip biraz da yağladı ama tam olmadı yalpalama kesildi şimdi de bu çıktı başıma. Sürerken güçten kayıp hissetmiyorum yani böyle sürmek sıkıntı değil merakım bunun başka sorunları tetikleyip tetiklemeyeceği, fikriniz nedir?

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Özellikle ön teker dengesizlikleri yüksek hızlarda tehlikeli olabilir bir dengesizlik hissedersiniz yüksek hızlara çıkmamaya bakın derim ben. Bkz. Speed wobble

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Gecenlerde benim de basima geldi inceledigimde arka tekerlekteki yalpadan kaynaklandigini buldum kendim yaptim tamircilere guvenmeyin suphesiz onlar isini ozensiz yapan varliklardir

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sallanma çoksa sürmeye devam etmeyin.Düşebilirsiniz.

Tepki
1
İsim
Huseyn
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benimde bir sorunum var yeni konuda acamiyorum ve sorunumun cozumu internetde yok Özur dilerim konuyu hortlatacagim icin simdi benim bisiklette on teker frene basinca sola dogru gidiyor elimle saga sola dogru oynatincada oynuyor cok fazla zorlayinca ses cikiyor eger tekeri cikarib biraz sikarsam duzeliyor sonra biraz surdukten sonra gene ayni sey oluyor lutfen yardim edin :(

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@FreeRider2004
Merhaba, frene bastığınızda sola gitmesinin nedeni eğer v-fren kullanıyorsanız sağ pabucun janta daha erken basmasından kaynaklı olabilir.Fren ayağında bulunan ufak vida ile ayar yapmanız/yaptırmanız gerekiyor.Başka bir ihtimal göbek sıkıntılı, çok büyük olasılıkla da boşluk olabilir.Eğer anlamıyorsanız iyi bir bisikletçiye götürmenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: gok ve Aruera
Tepki
1
İsim
Huseyn
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ceyhun Özkan
Hayir v fren degil hidrolik disk fren az biraz anliyorum profesyonel sekilde olmasada yanitiniz icin tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@FreeRider2004
Qr bağlantısı gevşek olabilir. Eğer sağlam sıktıysanız problem muhtemelen jant göbeğinin kontra vidalarının gevşek bırakılmış olmasından kaynaklanıyordur. Jant göbeğindeki vidaları sıkarsanız problem düzelir. Ancak belli miktarda sıkmak gerekir eğer fazla sıkılırlarsa tekerin rahat dönmesine engel olurlar bilginize.

Tepki
1
İsim
Huseyn
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@CeRKeZ
tamam herkese tesekkurler deneyecegim yakin zamanda :)

Tepki
1
İsim
Huseyn
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti