Ön kaldırma konusunda yardım

Scudo

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
ön fren yardımıyla ya da spd pedal ve denge merkezini maşa üzerine aktarak :)

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona

ön kaldırıp ilerlediğini düşünenler iyi izlemeli bu vidyoyu. Bir çok teknik yatıyor şu 10 dakika da.

Arka kaldırıp ilerlemeye gelirsek onun için de buyrunuz :)

• Beğen
Tepkiler: Tasogare

hasan2728

Üye
Tepki
0
İsim
hasan
Bisiklet
Ümit
Bisikletle ön kaldırırken hemen düşüyorum düşmemem için bana teknik virirmisiniz acil

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@hasan2728 Trafiğe kapalı alanda yapmaya çalıştığını varsayarak tekniği açıklıyorum.Arka freni düşmemek için kontrol amaçlı kullanmalısınız.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

hasan2728

Üye
Tepki
0
İsim
hasan
Bisiklet
Ümit
Biraz beklerim sadece 2 pedal atıp düşüyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şimdi çoğu kişi durmaya yakın yavasken kaldırmaya çalışıyo öyle olunca da ön direk dikiliyor sonra hız olmadığı için yere çakılıyor ben arka vites 5 ye iken pedal a sağlam basilicak hızda kaldırıyorum yani 5 te iken iyice hizlanmaman lazım yoksa boşa pedal basarsin böyle deneye deneye şimdi istediğim kadar gidiyorum ama takla atmadimmi attım hemde kaç kere :) :) video eklense ekliycem yaklaşık 50 metre gittikten sonra çok güzel takla attığım bir video mevcut elimde :)

Bide adam mesela 3km gitmiş mesela onun için de arka tekerin üstünde giderken bir nokta var 90 dereceden az düşük bir diklikte eğer o açıyı yakalayabilirsen istediğin kadar gidersin hemde hızını arttırmadan bu noktayı da tam takla atmadan önce anlarsın :) :) pedal atmadan da gidersin o açıda ben o noktaya gelince yere iniş hazırlıklarını yapıyorum :D:cool:

Süleyman Çakır

Aktif Üye
Tepki
107
Bisiklet
Corratec
Gidon boğazının oradaki maşa vidasını sök, sonra bir hışımla ön kaldır. Mecburen tek teker çekersin. Veya teker mandallarını gevşek bırak :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Öndeki arabanın bagajına maşayı daya teker sökülmüş iken uygun hıza geldiğinde araba hizlanirken sende maşayı kendine doğru çek ama zamanlama çok önemli araba hizlandigi anda masayı kendine cekmelisin bu sayede dışardan çok hoş bir görüntü çıkar ;):D

CanerG

Aktif Üye
Tepki
27
İsim
Caner G.
Bisiklet
Salcano
Ben hiç yapamıyorum bisiklet kalkmıyor.

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
@hasan2728
Temel bisiklet türleri, bisiklet donanımları,tamir bakım ve herşeyden önce trafikte güvenli sürüş, kadans vs gibi daha faydalı konulara kafa yor dostum

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
Neden herkeste bir heves kırma modası başlamış anlamıyorum. Ön kaldırmak ve teker yapmak dengeyi oldukça geliştiren ve arazi kullanımını olumlu etkileyen bir tekniktir. Bunny hop yapmanın da ilk adımıdır. Tabi burda demiyorum ki trafikte veya tehlikeli yerlerde yapılsın. Gidersin bir çimenliğe, parka koruma ekipmanlarını takar, çalışırsın öğrenirsin. Belki çocuk geleceğin bmxcisi olacak :)
@hasan2728 Sana tavsiyem youtubedan ilgili videoları izlemen ve olayın ağırlık merkezi ve dengeden ibaret olduğunu kavraman..