Ön kaldırma konusunda yardım

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de yıllardır el bırakmayı öğrenmek istiyorum da olmuyor.Bana da taktik verseniz ? ACİL DEĞİL :D

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
@fbfurkan çevrende bu tarz akrobatik hareket yapan bisikletçiler ile tanışmanı tavsiye ederim. bu tarz şeyler karşılıklı etkileşimle hızla gelişir.

KronCHE

Üye
Tepki
15
İsim
Cem Cevher
Bisiklet
Kron
Bisikleti gezme,spor amaçlı kullandığım için böyle aksiyonlu hareketler yapmıyorum daha doğrusu yapmak istesemde yapamıyorum

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
Bence yapma bisiklete yazık benim arkadaş sürekli ön kaldırıyor, bir süre sonra ne yapsak frenler sürtüyordu, akort ayarı lazım diye bisikletçiye gittik jant hem eğilmiş hem de sağa sola yamulmuş bunları hallettikten sonra bir de akort ayarı yaptı halletti

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
bilenler bilmeyenlere anlatsın :)
tek dikkat etmeniz gereken pedala güçlü ayağınızla bastığınızda istediğiniz açıya kalkacak viteste olması, bisikletten inerek de deneyebilirsiniz.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@BağdatlıRuhi
http://p.vitalmtb.com/photos/stories/2014/03/26/max_jekyll_1024x1024_153180.jpg?1395869188

• Beğen
Tepkiler: BağdatlıRuhi

RamazanTR_

Üye
Tepki
0
İsim
Ramazan İşbilen
Bisiklet
Diğer
Bence vitesini çok hafifte kuyllandığın için pedal boşa dönüyor va ön kalkmıyor her vitesde dene

Bende öyle dengeden düşüyorum ama bazen bala g*te kaldırıp dengede durup en fazla 20 pedal attım :confused:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kimierimiz bisikletin ön lastiğini havaya kaldırıp hava atmaya çalışanları görmüşüzdür. yorum sizlerin

MtbCi

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@volkankültepe benim bisikletim 15 kg ve ben kaldıramıyorum ama benden güçsüz arkadaşım benim bisikleti az da olsa kaldırıyor bisikletim corelli mtb 3.0 nası kaldırbilirim

laliu

Üye
Tepki
15
İsim
....
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
önü kaldırmak için:
Başlangıçta 1x1 viteste kullanabilirsiniz rahat olması için

adımlar:

1.-ön gidona doğru eğiliyoruz ve arkaya doğru çekiyoruz (Amörtisöre de kuvvet uygulayarak)
-bunu yaparken kollarımızın düz olmasına dikkat ediyoruz çünkü kollar kırık şekilde devam ettirilmez ancak kaldırıp indirilebilir
2.-önü kaldırırken pedala birden basıyoruz ilk başta dediğim gibi kolay olması için 1x1 kullanabiliriz vites olarak
-bunu yaparken bir ya da 2 parmağıınzın frende olması iyi olabilir.

---ilk yapışta 1 2 pedal attıktan sonra bisikleti düşürürsünüz bunu çalıştıkça tekrarladıkça arttırırsınız ilk 3 gün 1 pedal sonra 2 pedal snra 3 pedal gibi gelişecektir...

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.091
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tüm Bisiklet camiamızda vardır bu problem. Ancak gel gör ki kimse kabul etmez. Gençler tecrübeli abilerimize göre gençliklerinin verdiği dinamizmle daha iyi kaldırdıklarını iddia etse de abilerimize göre ummadık taş baş yarmaktadır. Bir de kaldırdıktan sonra o şekilde ilerleme süresi vardır ki tartışmalara sebeptir. Yine de herkesin ön kaldırması kendine olup bu konuda beyan esas kabul edilir.

Son düzenleme: