Ön kaldırarak en uzun seyahat

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
"Fullerton, California"da yaşayan "Kurt Osburn" , "Hollowood, California" dan başlayıp, "Orlando, Florida" ya kadar Ön kaldırarak evet yanlış duymadınız ön kaldırarak 13 Nisan 1999'da başladığı turunu 25 Haziran 1999'da bitirmiş. Ve işin can alıcı kısmı bu amcamın Ön kaldırarak, tek teker üzerinde kat ettiği yol 4,569 km :eek:

Kısa ve net olarak oharaa diyorum başka da bişi demiyorum :D

Adam tur sonunda şunları söylemiş : "Amerika'nın bu kadar büyük bir ülke olduğu bilmiyordum. İki okyanus sahili arasının bu kadar uzak olmasını fark edememişim."

Helal olsun ne diyelim. Harbi rekor kırmış yani.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa_Temizel
Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
:D yaw uyumuş tabi. dinlene dinlene gitmiş yoksa nasıl gidecek 4500 km :eek: Olay yolda giderken devamlı tek teker gitmede. rekor orda yani. dinlenmiş dinlenmesine ama seyahat esnasında hep tek teker.... Abi günde 100 km gitse (ki onu da tek teker zor gider) 45 günde anca gitmiştir :D uyumadan nasıl gider yahu :rolleyes::D

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
ben daha iki tekerlek üzerinde 4500 km yapamadım adam tek tekerlekle yapmış harbi bi rekor denemesi yaww...

gky_ant

Üye
Tepki
19
bu rekordan anladığım amerika dümdüz bi ülkedir. dağları vadileri yoktur.
tek teker halindeyken dik yokuşları inip çıkmak mümkün müdür. ben normalde de tekteker yapamadığm için bilmem butür zorluklarını

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Eski konulara bakarken ilgimi çekti bu konu tekrar. Hakikaten nasıl bir rekordur bu yaw :D

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
@eYa

Rekoru 71 günde gerçekleştirmiş (13 Nisan- 25 haziran), mesafeye bölersek günde ortalama tahmini 65km gitmiş diyebiliriz ki; yapılabilir.

unlu

Daimi Üye
Tepki
147
abi ön kaldırarak gitmenin ne luzumu var ki gerçi zorluk orada 4500 km gidebiliyosa eğer dünyanın çevresini gezseymiş daha iyiymiş akıl işi diil.adam rekor bitince nasıl gezdi acaba:D bütün vucud uyuşmuştur.heralde kırılması muhtemel en zor rekor budur

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
helal olsun amcamıza ön kaldıraRAk gitmek için sürekli pedal çevirmek gerkiyor.

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
konuda resim mi var yahu ben niye göremiyorum???????

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@ergin

Konuda fotoğraf vardı. Ancak forum güncellemeleri sırasında gitmiş sanırım. bakalım tekrar bulmaya çalışayım ;)

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Kurt Osburn 4569 kmyi tek teker üzerinde gitmenin dışında, hiç inmeden 11 saat tek teker gitme rekorunu da kırmış, Guinness rekorları arasında bulunuyor.

Evet arkadaşlar birkaç fotoğraf buldum. Bu turu gerçekleştirdiği sırada :

(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: rochas

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Süpermiş, adam birde sırıtıyor yahu :D ve okadar kilometreyi bmx ile yapmış.. oda ayrı bir tebrik konusu..