Ön far

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.173
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gereksiz duyar kasmak yerine, amaca yönelik konuşsak... Elbette yanlışları düzeltelim de, hepimiz TDK sözlüğü olacaksak, işimiz var... Far ile ilgili yorum yazacaksan başımla beraber...
Yapılan eleştiri, yorum, yürütülen fikir sizin mesajınıza yönelik değildi ki. Siz gelmeden çok önce açılan bir konu başlığı ile ilgili hassasiyetlerini dile getirmiş arkadaşlar ki bence çok normal. Forumu tanımamanıza veriyorum.

Sorunuzla ilgili benim kişisel tavsiyem Moon Meteor serilerinden biri olur. Ben 600 modelini kullanıyorum ve benim için çok yeterli bir model.
Meteor serilerinin pili çıkarılabiliyor ve değiştirilebiliyor.
Ekran görüntüsü 2024-04-03 094103.png

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yapılan eleştiri, yorum, yürütülen fikir sizin mesajınıza yönelik değildi ki. Siz gelmeden çok önce açılan bir konu başlığı ile ilgili hassasiyetlerini dile getirmiş arkadaşlar ki bence çok normal. Forumu tanımamanıza veriyorum.

Sorunuzla ilgili benim kişisel tavsiyem Moon Meteor serilerinden biri olur. Ben 600 modelini kullanıyorum ve benim için çok yeterli bir model.
316110 dosyayı görüntüle
Peki can alıcı soruyu sorayım pilini nereden bulabiliyoruz. Bende de Moon Vortex Pro 1100 modeli var.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.173
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki can alıcı soruyu sorayım pilini nereden bulabiliyoruz. Bende de Moon Vortex Pro 1100 modeli var.
Temininin zor olduğunu biliyorum, Karaköy'de yaptırılabildiği noktasında bir bilgiye de sahibim ama doğrudan dükkana gidip sordun mu dersen sormadım :)

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.958
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Gereksiz duyar kasmak yerine, amaca yönelik konuşsak... Elbette yanlışları düzeltelim de, hepimiz TDK sözlüğü olacaksak, işimiz var... Far ile ilgili yorum yazacaksan başımla beraber...
1 - "Duyar kasmak" tabiri sanırım twitter'da doğdu, aslında umrunda olmamasına rağmen duyarlı gözükerek "düşünceli insan" profili çizip buradan bir etkileşim sağlamak için kullanılıyor. Sana soru, kemik kitlesi günlük 20 kişi olan bu forumda Türkçe'yi yabancı kelimelerden temizleme yönünde bir yorum yazınca ben ve Mehmet Altuğ ne şekilde bir menfaat sağlarız kendimize?

2 - Yanlışları düzeltelim mi, düzeltmeyelim mi? Bi karar versen iyi olacak.

3 - Farla ilgili bilgim olsa yazardım, kaldı ki bunun hesabını vermek zorunda da değilim. Hesabıma girip gönderilere kabaca bi göz gezdir, insanlar bisiklet tamircisi diye geçinen çakalların eline düşmesinler ıncık cıncık şeyleri anlatmak için ne kadar uğraşmışım bi bak, öyle konuş. Forum insanları senin farını cevaplandırmakla mükellef değil. Kimse böyle bir söz vermedi.

• Beğen
Tepkiler: TafLan
Tepki
9
İsim
Atilla
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 - "Duyar kasmak" tabiri sanırım twitter'da doğdu, aslında umrunda olmamasına rağmen duyarlı gözükerek "düşünceli insan" profili çizip buradan bir etkileşim sağlamak için kullanılıyor. Sana soru, kemik kitlesi günlük 20 kişi olan bu forumda Türkçe'yi yabancı kelimelerden temizleme yönünde bir yorum yazınca ben ve Mehmet Altuğ ne şekilde bir menfaat sağlarız kendimize?

2 - Yanlışları düzeltelim mi, düzeltmeyelim mi? Bi karar versen iyi olacak.

3 - Farla ilgili bilgim olsa yazardım, kaldı ki bunun hesabını vermek zorunda da değilim. Hesabıma girip gönderilere kabaca bi göz gezdir, insanlar bisiklet tamircisi diye geçinen çakalların eline düşmesinler ıncık cıncık şeyleri anlatmak için ne kadar uğraşmışım bi bak, öyle konuş. Forum insanları senin farını cevaplandırmakla mükellef değil. Kimse böyle bir söz vermedi.
Dostum, farla ilgili bilgin yoksa, güzel Türkçemizi düzeltme başlığı açıp orada yazsan.. kemik 20 kişi gelen üyeleri mi denetliyor? Ya da sen ve diğer arkadaş denetmen misiniz? Ya da beni düzeltme hakkını kendinizde nasıl buluyorsunuz? Bu şekilde her yeni üyeye davranıyorsunuz forumun kemik kitlesinin artmamasina şaşırmayalım.. zamanında açılan ön far başlığına da saygısızlık etmeyelim..

316110 dosyayı görüntüle

Cevabınız için teşekkürler, evet forumda yeniyim. Bisiklet hakkında çok bilgim de yok. Ancak 2014 te açılan başlık için yapılan eleştiri benim mesajından sonra gelince, bu zamana kadar aklın neredeydi deyip üstüme alındım.

Moon meteor ve rigel arasındaki farkı çözememiştim

Son düzenleme:

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.958
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Üst üste öyle seri atış yapmışsın ki teker teker masaya yatırmak gerekiyor.

Dostum, farla ilgili bilgin yoksa, güzel Türkçemizi düzeltme başlığı açıp orada yazsan.. kemik 20 kişi gelen üyeleri mi denetliyor? Ya da sen ve diğer arkadaş denetmen misiniz?
Denetlemek, denetlenmek ne alaka? Yazılan mesajın hedefi sen değilsin zaten. "Ön Far" diye bi şey görünce bunun mantıksızlığı belirtilmiş sadece.

Ya da beni düzeltme hakkını kendinizde nasıl buluyorsunuz?
Vay be. Egoya gel. Diyelim ki sarfettiğin bir ifade birine yanlış geldi. Yanlışlığı belirtilemeyecek biri misin? Hangi özelliğinle bu statüyü hakettin?

Bu şekilde her yeni üyeye davranıyorsunuz forumun kemik kitlesinin artmamasina şaşırmayalım..
Sen şimdi böyle diyince, "acaba atılıp sonra dönüp dolaşıp başka isimle tekrar gelenlerden mi?" diye düşünmedim değil. Her yeni üyeye böyle davranıyomuşuz. Nasıl davranıyoruz? Kastettiğin her ne ise, örnek alabilir miyim?

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Görüyor ve arttırıyorum.

Stop lambası gibi iki adet yabancı dilden geçmiş kelime yerine, stop'a i ekleyerek istop ışığı şeklinde türkçeleştirilebilir. Diğer aklıma gelen seçenekler ise, arka ışık, veya ikaz ışığı.
@mariokaldato abi önerin nedir ?
Temininin zor olduğunu biliyorum, Karaköy'de yaptırılabildiği noktasında bir bilgiye de sahibim ama doğrudan dükkana gidip sordun mu dersen sormadım :)
21700 veya 18650 gibi standart pil değil mi ? Öyle değilse kapasitesi kaçtır ? 3d tasarım ve baskı ile kendi pil yerine 18650/21700 pil takılabilir hale getirilebilir mi ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato abi önerin nedir ?

21700 veya 18650 gibi standart pil değil mi ? Öyle değilse kapasitesi kaçtır ? 3d tasarım ve baskı ile kendi pil yerine 18650/21700 pil takılabilir hale getirilebilir mi ?
+ ile - aynı yönde olduğundan aldığınız pile ufak bir modifiye gerekli oluyor diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.173
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet iki kutup ta aynı tarafta. Özellikle yaptırmak gerekiyor dendi o yüzden ama mümkünmüş sanırım.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK