Ön far tavsiyesi

Scudo

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Üzgün
Tepkiler: TatanQa_tr

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TatanQa_tr Uzun tur için alacaksanız Moon Pro 1100 modelini öneririm. Yedek pili koyun cebe durmadan devam. Sarjı efsane gidiyor. 1100 lümen modu adamı kör eder karanlık köy yolları için birebir. @yavuzkosar dan Allah razı olsun.
Benim de aklımdaki model bu ama aslıl olan düşüncem mevcut easpower ışığını yedeklemek olunca çok güçlü ve yüksek fiyatlı olan 1100 lümeni almak konusunda kararsızım epey yüksek fiyatlı zira. Bir de bozulduğunu duyunca @yavuzkosar yorumunda :)

Şimdi de benim far bozuldu abi işe bak emi :)
Bu elektronik işleri ciddi şans işi .. bazen en dandik çin işi ışık ölene kadar yıllarca çalışır , en bilindik markaya bir kere alayım tam olsun dersin bozulur.. geçmiş olsun , garantisi vardır artık değişim istenir sanırım.

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@TatanQa_tr @yavuzkosar flaş modunu beğenmediği için ışığı bana sattı. Bozulan ışığı yeni aldığı.
Pardon o zaman ben yanlış anladım. Zira biraz da şaşırdım Moon marka bozulması düşük bir ihtimal , benim easpower gibi ters takınca içindeki teller kopması olmaz büyük ihtimalle :)

Aslında tam n11 de Erdoğanlar bisiklet mağazasından indirimle 420TL ye alıyordum ama seleye ihtiyacım vardı , Selle SMP TRK aldım , epey de rahat etim :)

yavuzkosar

Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pardon o zaman ben yanlış anladım. Zira biraz da şaşırdım Moon marka bozulması düşük bir ihtimal , benim easpower gibi ters takınca içindeki teller kopması olmaz büyük ihtimalle :)

Aslında tam n11 de Erdoğanlar bisiklet mağazasından indirimle 420TL ye alıyordum ama seleye ihtiyacım vardı , Selle SMP TRK aldım , epey de rahat etim :)
Fiyatlar çok uçmuş, ama halen alınabilir diyorum 1100 serisi, pili de kolay değiştirilebilir olduğundan avantajlı, benim Çin’den aldığım direk led'e entegre lehimli ve conta olarak çok basit bir lastik kullanılmış bu sebepten su aldı diye düşünüyorum belki de almadı ondan emin değilim sadece içini açtığımda hafif bir su geldi ve pilin dışında yapışkanımsi bir sıvı vardı yani akmış bir şekilde, belki de uzun zamandır stokta bekleyen bir ürün de olabilir ama rockbros aliexpress de popüler bir marka çokta bekleyeceğini sanmıyorum, bakalım bir pilciye gidip çözebilirim diye düşünüyorum, modeli paylaşayım burada alacak olan olursa dikkatli olsun contalari zayıf :) (link) model olarak 800 lumen d1 versiyonu, garmin tarzı aparatla beraber geliyor.IMG_20210312_121626.jpg

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
buradaki arkadaşların tavsiyesiyle aldığım çok severek kullandığım east power dün düz yolda ufak bir tümsekten geçerken aniden söndü. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar çözümü nedir ? Daha çok dağda kullandım arazide gecemi gündüz yapıyordu :( sarsıntılara dayanamadı içindeki kablolar.

• Beğen

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.120
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
buradaki arkadaşların tavsiyesiyle aldığım çok severek kullandığım east power dün düz yolda ufak bir tümsekten geçerken aniden söndü. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar çözümü nedir ? Daha çok dağda kullandım arazide gecemi gündüz yapıyordu :( sarsıntılara dayanamadı içindeki kablolar.
İçini açıp ,kopan lehimi yenileyeceksin ama o da çözüm olmayacak çünkü yine lehimi kopacak ve en sonunda çöp olacak. Tecrübe ile sabit :)

(link)

yavuzkosar

Tepki
3.210
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir güncelleme yapayım, @trainspotting35 Çetin abimin tavsiyesi üzerine ön farın tamiri için İstanbul karaköy de bulunan birikim pilleri firmasına gittim, oradakiler ile görüştüm pil değişimi için ok verdim, pilin aktığını tahmini stoklarda beklemiş bir ürün olabileceğini söylediler ki bende öyle düşünmüştüm, pili sökmeden önce direk elektrik verip çalışıp çalışmadığını kontrol edelim dediler bende tamam istediğiniz testi yapabilirsiniz deyip zaten gözden çıkardığımı belirttim, bu sırada para çekmeye gittim, geri döndüğümde bana fenerin çalışmadığını söylediler, kendilerine arada şans eseri de olsa çalıştığını biraz daha denemelerini söyledim fakat pili değiştiririz ama çalışmaz ve gereksiz masraf etmiş olursunuz dediler (pil için 175 tl fiyat verdiler değişim vs dahil) bende madem öyle siz daha iyi bilirsiniz deyip feneri alıp çıktım, dışarıda tekrar tuşa bastığımda ışık şans eseri çalıştı ama dedikleri gibi tuş çalışmıyordu bu sefer de fener açık kaldı :) neyse o şekil ben eve döndüm, bir akrabam var kendisi bu tarz elektronik şeylerle uğraşmayı sever ona da durumu anlattım, beraber tekrar feneri söküp içini açtık, kolonya ile tuş çevresini temizleyip sürekli bas çek tekrar ettik belki tuşun içi pislik dolup temassızlık yapıyor olabilir diye, sonrasında led bağlantı lehimlerini yeniledik, daha sonra tuş bağlantı lehimlerine sıcak baskı yapıp belki ayaklarında temassızlık varsa tutsun diye üstüne ısıl işlem uyguladık, bu şekilde tekrarlar ile tuş yavaş yavaş çalışmaya başladı, belli bir açı ve sertlikle basınca fener çalışıyor, musiat zamanda fenerin tuşunu değiştirelim dedi onu da bu hafta yaparsak tekrar güncelleme yaparım, şimdilik fener tekrar çalışmaya başladı :) eğer tuş değişimi ile sorun hallolursa pil değişimi için tekrar gitmeyi düşünüyorum çünkü pil akmış değiştirip uzun yıllar kullanmak daha mantıklı görünüyor ama şimdilik bu şekil bi bakicaz yolumuza.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı sorunu ben de yaşadım ve çözebildim. Cihaz içini açıp dikkatlice yerinden çıkarın.Pillerin kutuplarını yeniden lehimleyin ve pillerle beraber kutupları da bir kat siyah elektrik bandıyla sabitleyin. Bir daha titreme yapmayacaktır kutusunun içerisinde. Ben öyle yaptım , şu an iyiyiz 👍🏻

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
Aynı sorunu ben de yaşadım ve çözebildim. Cihaz içini açıp dikkatlice yerinden çıkarın.Pillerin kutuplarını yeniden lehimleyin ve pillerle beraber kutupları da bir kat siyah elektrik bandıyla sabitleyin. Bir daha titreme yapmayacaktır kutusunun içerisinde. Ben öyle yaptım , şu an iyiyiz 👍🏻
Tamamdır hocam aynen yapacağim dediklerinizi👍🏻 çok sağolun.

• Beğen

dgny.berke

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Berke Doğanay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) bu ürünü kullanan var mı ? alınır mı ?

• Beğen
Tepkiler: Burak Altaç

dgny.berke

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Berke Doğanay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@undefined Keşke onu alabilecek kadar param olsa. Bütçem 300 lira. Moon C3 hakkında bilgisi olan aydınlatabilir mi ? Tam güçte şarjı ne kadar gidiyor ? İyi aydınlatıyor mu ?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her kullandığı ürünü öven tip olmak istemem ama bu aşamalara deneyimle, tecrübeyle, araştırmayla geldiğimiz için en üst f/p ürününü övmeyen bizden değildir.😀
@berke2002 (link) 600 lümen sadece gidondan kumandası yok galiba bir de 1100 yerine 600 lümen rahat rahat yeteceğini düşünüyorum.

dgny.berke

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Berke Doğanay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.546
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@berke2002 Berke bey linke tıklayın ve alt bölümlere doğru inin. Orada ne yazıyorsa Moon o süreleri rahat rahat çıkartacaktır. Hatta size kolaylık olsun ekran görüntüsü koyayım. Ah öğretmenler sizleri çok iyi anlıyorum. Buradan sevgili öğretmen eşimin önünde tekrar eğiliyorum. 😂
277A8042-2888-4E48-9FA7-879A4474BBCE.png

dgny.berke

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Berke Doğanay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 hocam zaten linke tıklayıp inceledim ama şarj süresini bir kullanıcıdan duymak çok daha iç rahatlatıcı oluyor. Okuduğuma göre 3 saniye basılı tutunca otomatik moda geçiyormuş, bu modu kullanıyor musunuz ? Sapıtmadan doğru düzgün ayar yapabiliyor mu ?