Ön Far sorunsalı, tavsiye

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar aktif olarak bisiklet kullanmaya başlayalı 2 ayı geçti ama her türlü aksesuarımı tamamlamama rağmen bu ön far konusunda sürekli tökezliyorum. İlk el feneri bantlayarak kullandım maşayı mahvetti, sonra el feneri mount alarak kullandım. Mount yokuş aşşağı +50 ile giderken tümsekte geçmem sonucu kırıldı ve el fenerimi de kendisiyle beraber götürdü. Sonra xeccon marka 600 lümen bisiklet için yapılmış ön far kullandım onda da arıza çıktı iade ettik. Günler kısa biliyorsunuz, her akşam dönüşte far olmazsa çok tehlikeli anlar yaşıyorum. Bütçe falan aştım artık iyi bir sağlam fener olsun istiyorum. Amerika dan sipariş verebilme lüksüm var. Bi arkadaş knog blinder önermiş onu inceledim, forumlara baktım en çok aklıma yatan (link) oldu. Sizin de tavsiyelerinizi bekliyorum

Scudo

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
eski konuları ararsan fenerlerin karşılaştırmalı olarak verildiği bir site linki vardı ama hatırlamıyorum şuan

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
913
Bisiklet
Focus
Yaklaşık bir yıl kadar önce bende el fenerinden gerçek bir bisiklet fenerine terfi etmek için araştırma yapmaya başlamıştım.Başlarda direk gidona yada kaska takılabilecek ekstra kablo yada batarya derdi olmayan ürünlere bakıyordum . Sonra fark ettim ki bu ürünler kısmen de olsa batarya ömürleri konusunda harici bataryaya sahip olan modellerden gerideler.Ayrıca harici pil ile çalışan bir modeliniz varsa sürüş esnasında bitse bile yedek pil ile sürüşe devam edilebiliyor.NiteRider'ın lumina serisinden vazgeçip Fenix BT20 aldım kendime.Aktif olarak gece turlarında kullanıyorum , sağnak yağmurdan çamurlu araziye kadar her şartta kullandım , şimdiye kadar bir sıkıntı çıkarmadı bana.Ayrıca kendi deneyimlerime göre 750 lümen fazlasıyla yeterli , genellikle orta seviyede kullanıyorum.

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
(link)

bundan kullanıyorum 2 tane var canavar gibi

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
@Eren Can Güldalı

Bunu ben de düşündüm ama diğerleri kadar etkili olmayacağını değerlendirdim. Benim kafamda şöyle bir şey var. Maşaya 2 tane ufak ışık tekerin önünü göstermesi açısından bir tanede gidona ileriyi gösterecek 300-500 lumenlik bişi ama fener gibi olan benim bisikletçide var mesela ama 200 tl cik :)
Bu bataryalı ışıkların taşınaiblmesi için kadro çantası şart oluyor ondan sevmiyorum. Bir de gerçekten abartılar yani. Turda arkamdan geldiklerinde tırsıyorum tır çarpacak diye :D

Roux

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
Taha KK
Bisiklet
Trek
@akgulcemal

Yedek pile gerek kalmıyor max 4 saat sürüyorum durmadan fazlasına şimdilik kondisyonum yok:)

• Beğen
Tepkiler: akgulcemal

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Linkteki ürünü tavsiye ederim, basit ve oldukça iyi bir ürün
Fiyatı da oldukça uygun ancak ilave 18650 model pil ve bu pil için şarj aleti de almanız gerek.
Aynı siteden oldukça ucuz fiyata bulabilirsiniz ayrıca ülkemizde de bulmak mümkün (önerim panasonic marka 2800mA ya da daha fazla olanlar)
Ayrıca bisikletin gidonu yol bisikletleri gibi geniş ise monte edilemez. Ben MTB de kullanırken yol bisikleti aldım, başka bir lambanın montaj kelepçesine kablo bağı ile sabitleyerek tutturdum gidona.

(link)

OĞUZ.UZ

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Diğer
belki biraz fazla kaçabilir ama birde bu var (link)

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
@OĞUZ.UZ

Bu lambanın büyüklüğü ve harici bataryası dışında bir farkı yok, aynı led i kulanıyorlar tek led in 1800 lümen ışık yayması imkansız, reflektörü geniş olduğu için ışık hüzmesini daha fazla dağıtabilir belki. video sitelerinde incelemeleri var benzer ürünlerin 'magicshine' adı altında.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Bende bakınıyorum ve bütçeyi artırmaya karar verdim...
Fenix bt20 veya Knog 5.5 arc düşünüyorum bulabildiğim en iyisi bunlar enazından external bataryasız en iyi aydınlama bunlardamıdır?

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
Fenix BC20 tavsiye ederim biraz pahalı ama tüm sıkıntılarınızı çözer.

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Para sorunu yok ise benim önerim ise aşağıda videolarını paylaştığım lambalar, ben arka lambayı kullanıyorum ön lambayı da satın aldım bir kaç hafta içinde elimde olacak..

(link)

(link)

(link)

(link)

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar bütçe maksimum ise harika ürünler var,
Fp usb şarj kompak ve iyi aydınlatma arıyorsanız.. 100 tl civarına
Moon meteor 200 mutlaka inceleyin şekli çok hoş ve ışığı gece için kuvvetli kesin.

Bugun knog arc 1.7 ile karşılaştırdım daha iyi geldi ama 5.5 den biraz daha düşüktür.
Arc 1.7 63 dolar
Arc 5.5 90 dolar