Okumadan çocuk bisikleti almayın!

Berkan Çifçi

Aktif Üye
Tepki
41
taytay mış o bisikletlerin adı
http://www.e-noper.com/content_files/prd_images/1_tn.jpg

Scudo

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Çok güzel bir yazı, teşekkürler.
Coğrafi koşulların etkisi var tabi, ama bunların hepsi birbirine bağlı. Eğer bir insan düzenli olarak bisiklete biniyorsa İstanbul'da çıkılmayacak yokuş yok. 10-15 yaşlarında çocukları şehrin hertarafında gezerken görebiliryosunuz, ama yaş 18'e gelince arabaya "terfi" ediliyor, bisiklet atılıyor bir kenara..

Tepki
47
Çok güzel bir yazı. Bizimle paylaştığınız için teşekkürler.Ancak bu konuda anne ve babalarında rolü çok önemli. Öncelikle yılmadan öğretmeliyiz, desteklemeliyiz ve kendilerine olan güvenlerini arttırmalıyız. Misal benim oğlum 7 yaşında 1 günün sonunda destek tekerleklerini attı. Ama bu tam 8 saatime maal oldu. Fakat bisiklet sevgisi olan ve neredeyse tuvalete bile bisikletle gitmek isteyen bir oğlum var artık :)

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
bunun tek sebebi ülkemizdeki insanların bisikleti çocukların oyun aracı olarak görmesidir kullanan yetişkinlerede gülmesidir halbuki insanımız ağlanacak haline gülüyor.

oinomaos

Üye
Tepki
4
Gerçekten çok gerekli bir paylaşım. aklımın bir kenarına kazıdım bile

Tepki
1
Bisiklet
Ümit
Ümit Bisiklet'ten Hello Kitty Model 16 jant bisiklet aldım. Süslü püslü diye bir de Türk markası diye kandık.
Bisikletin heryeri dökülüyor. Arkada sepeti var, jant sepeti taşımıyor sürekli gevşiyor ve fren pabuçlarının arasına giriyor. Ayrıca beyaz lastikleri çok uyduruk ufalanıp duruyor, 1 sezon anca dayanır. Hello Kitty Lisanslı ürün diye fiyatı piyasaya göre yüksek ama malzemeler hep çin malı ve çok kalitesiz. Kendi servisleri bile lisanslı ürünlerin kalitesinin düşük olduğunu itiraf ediyor.
Bir de benim aldığım bisikletin iç lastiği yamalı çıktı firmaya söylüyorum gelin yeni iç lastik verelim falan diyorlar ancak ayıplı mal olmasına rağmen iadeye yanaşmıyorlar.
Özetle yine yerli malı aldık yine mağdur olduk. Kimseye tavsiye etmiyorum.