Oğlum için denge bisikleti önerisi

Tepki
50
İsim
Faruk.t
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Normal bisiklet alıp, pedallarını sökün derim

Scudo

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
406
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben negatif öneri yazacağım.

Bizim büyük çocuk taytay kullanmıştı, bir akraba ikinci bebekleri olana kadar bize taytay bisikletlerini vermişlerdi. Biz çok kullandık onu, hatta 2-3 sefer lastik bile patladı. Taytayı çok sevmiştik.

Küçüğe bugün Pilsan ahşap denge bisikleti aldık. e-bebekte indirimin indirimi vardı ve piyasa fiyatının çok altına geldi, o yüzden çok da şikayet etme hakkım var mı emin değilim :)

Genel olarak kullanılan malzeme çok kalitesiz. Ahşap resmen ikinci sınıf, tekerler dengeli değil, tekerin eva malzemesini yapıştırırken simetriyi tam tutturamamışlar, gidon bildiğiniz plastik hortum (hafiflik açısından sıkıntı değil), koltuğun üzerinde ince bir sünger yapıştırılmış, vs. Hatta ön kısım montajında 2 delik tam olarak karşılıklı gelmedi ve kurulumu tamamlayamadım. Deliklerden biri yarım santimetre kaydırılmış, ölçtüm. Yarın tekrar mağazaya götüreceğim. İadesini değil de arızanın giderilmesini isteyeceğim.

Çok kaliteli olmamasına rağmen 2-3 yaşındaki çocuğun işini göreceğini düşünüyorum. Ama google'da çıkan fiyatı kesinlikle etmez.

erguller

Üye
Tepki
46
İsim
Bahadır E.
Bisiklet
Scott
Myminibaby markasının ahşap denge bisikletini önerebilirim. Ahşap olduğu için hafif olması avantaj oluyor. Herhangi bir sorun yaşatmadı. Bazen montaj vidalarını kontrol edip sıkmak gerekebilir.

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oğlum First Bike marka bisikletle denge bisikletine alışmıştı ama artık bulunmuyor sanırım.

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi bir örnek olmayacak ama elimizde küçük boy bir bisiklet vardı pedalları söküp anyakolu ip ile sabitlemiştim. Kızım bir süre bu şekilde kullandı. Daha sonra pedalli bisiklete alışması 10 dk sürdü. Arkasıdan koşmadık şaşakınlıkla izledik. Bu da böyle bir anımdır :)

gNs

Üye
Tepki
4
İsim
Emre
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba! 2 yaşında kızım var denge bisikleti almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım scooter mı alsam diye. Tavsiyeniz ne olur?

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.904
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba! 2 yaşında kızım var denge bisikleti almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım scooter mı alsam diye. Tavsiyeniz ne olur?
Merhaba,
Asagidaki link oldukca guzel bir analiz yapmış. Maalesef ingilizce ama yabancı dil için gerekliyse google translate yardımcı olabilir.
Özet olarak ''ikiside olur, ama portatiflik kısmını bir kenara bırakırsanız bizce denge bisikleti bir tık öne cıkar'' tarzında son yargı yorumu ile kapatmışlar.
(link)

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
864
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
@gNs Ben oğluma bir bisiklet almıştım. Pedallarını söktüm. 10 dakikada dengede durmayı öğrendi sonra pedalları taktık devam. Bence denge bisikletine ayrıca para harcamayın.

Ricochet

Daimi Üye
Tepki
1.078
İsim
A.SÜVARİOĞLU
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
image.jpg

İkinci el olarak aldık, oğlum 3 yaşında ve. 1 seneden fazladır çok keyif ile kullanıyor. Ahşap olması ve ters de çeviriilerek büyük bir boy aralığına hitap etmesi büyük avantaj. Yerli marka olması da diğer hoşluğu. Tavsiye ederim kızınız için.

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Denge bisikleti almanızı tavsiye ederim.

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.723
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben ikinci el binkoş diye bi markanın denge bisikletini aldım 2 yaşındaki kızım için. Alışmaya başladı ve çok sevdi. Kesinlikle tavsiye ederim. İyice öğrendikten sonra hemen normal bisiklet alacağım.

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
406
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İkisi de :)

Bizim oğlan ikisini de çok kullandı ama sanki denge bisikletinin yeri farklıydı.

Kızımız 2,5 yaşında olmasına rağmen denge bisikletine çok binmiyor, çok da beceremiyor. Gerçeği scootera da çok yanaşmıyor ama salonda bazen scootera biniyor.

Her çocuk farklı. Küçüklerin scooter kullanması daha kolay ama alışınca denge bisikletini de seviyor çocuklar.