Oakley Jawbreaker Bisiklet Gözlüğü Hakkında

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba, Oakley Jawbreaker gözlük modellerini inceleyen, alıcı gözüyle bakan, hatta satın alıp kullananlar varsa yorumlarını rica ediyorum.

Gözlüğün bir kaç modeli, şu an Türkiye'de bir mağaza da, (reklam olmasın diye adını yazmıyorum) %30 indirim ile 560 TL'sına satılıyor.

Fiyat bir hayli yüksek gibi görünse de, yurt dışı ile aynı hatta daha ucuza bile denilebilir.

Kutu içeriğinden yedek veya farklı bir lens çıkmaması fiyatına göre dezavanataj diye düşünüyorum. En azından 1 adet farklı lens eklenebilirmiş.

Gözlüğün çerçevesi enlemesine epey geniş, kaşlarınızın da üstüne çıkacak bir çerçevesi mevcut. Yalnız yüzü geniş olanlar için belirteyim, gözün alt kısmını yeterince kapatmayabiliyor. Bu kısım tamamen kişiden kişiye değişiyor.

Evet sizlerin yorumunu rica ediyorum. Teşekkürler

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Daha önce Oakley markasının Half Jacket model gözlüğünü kullanmıştım, çok da memnundum. Ben Edip abiye sattım o da kullandı. Daha sonra o da başka birine sattı. Ben de bir başkasından almıştım.

Bu kadar döngüye rağmen sapasağlam bir gözlüktü. Bunun tasarımını beğendiyseniz eminim iyidir, şahsen benim pek hoşuma gitmedi ama bu kişisel bir konu. Ve bir de yüze göre de uyumu değişiyor, deneyerek alırsınız zaten.

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji
Erdal bey daha öncede konuşmuşduk ama bende (link)modelini kullanıyorum. Benim yüz yapıma çok uygun deneyerek almak gerek bencede. Uzun süre kullanılacak bir ürün .

Oakle-FLAKJKTSUN-PWB-OS.jpg

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gözlüğü yakından inceleme ve deneme fırsatım oldu, ancak gözlük yüze oturmuyor, yani hava da asılı duruyormuş gibi bir çerçeveye sahip. Yarın bisiklet kaskıyla beraber deneyeceğim. Fiyatına göre kutu içeriği yetersiz.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
yuzunuz hatlariniz genisse guzel oturuyor fakat kutu icerigi yetersiz, gun isiginda mukemmel bi gorus sagliyor fakat gece gorusu icin lens degisikligi gerekli ve lens almam lazim araştırıyorum..bilgisi olan paylasirsa sevinirim

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ercst0rm

Satın alıp kullandıktan sonra, daha önce ki fikirlerim değişti.
(link)

Ben gece sürüşlerinde mevcut lens ile sorun yaşamdım. Tabi ki şeffaf lens kadar iyi değil.
Bike24'de 60-90 euro arası lensler mevcut.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
@Erdal YILMAZ
bende de tour of france modeli mevcut sirkeci den turkuaz optikten almistim,az once arayıp lens temin edebiliriyiz diye sordum modeli arastirma yapip donucekler olumsuz bi gelişme olursa vermis oldugunuzl linklere yonelicegim

Hakan Bahrilli

Aktif Üye
Tepki
162
Bisiklet
Colnago
Oakley Jawbreaker sahibiyim. Çokça gözlük denedim, kullandım. Artık kullandığım scott gözlüğüm de eskiyince zaten TDF 2015 den beri takip ettiğim beğendiğim Jawbreaker i satın aldım. 3 ay kadar oluyor ben de yukarda bahsi geçen Türkiye fiyatına yakın bir fiyata yurtdışından satın aldım. Keyifle kullanmaktayım gözlüğümü ve çok da memnunum. O fiyattan Türkiye den almaya çekindim ben açıkçası replika/çakma olabileceğinden dolayı. Çünkü sahibinden de Çinden aldıkları yanında 5 tane lensi olan sahte gözlükleri orjinalmiş gibi satmaya çalışanlar var. Gözlüğün geniş yapısı yüzünüzü çevreliyor, rüzgar ve güneş ışığı sızmalarına karşı yeterli koruma sağlıyor. Kutu içeriğinde sadece çerçevenin üzerinde tercih ettiğiniz lens ile birlikte satın alıyorsunuz. Ben bisiklet için en uygun olan ve tavsiye edilen çok da karanlık olmayan Prizm modeli cam ile birlikte satın aldım bir de şeffaf lens satın aldım ayrıca yanında. Şeffaf olan lensinde de UV koruması mevcut.

Oakleyi biraz araştırdıysanız aslında dağcıların aşina olduğu ve sıklıkla kullandıklarını göreceksiniz. Iridium Polarize olan camı birçok dağcının gözünü yukardan düşen kaya parçalarından korumuştur ve oldukça da bilinir bu konuda. Yani bahsetmek istediğim olay aslında çerçevenin çekiciliği güzelliği değil camın kalitesidir. Dolayısıyla yanında alacağınız lensleri modeline göre gözlüğün yanı fiyatına yaklaşıktır. Son zamanlarda replika gözlükler de sıklıkla tercih edilmekte ve hatta yanında gelen kalitesiz ve çokça lens bulunmasından ve fiyatının da çok uygun olmasından dolayı kıyas konusu olabilmektedir. Uzun lafın kısası yüz şeklinize uygun olduğunu düşünüyorsanız çekinmeden alın. Pahalı bir gözlük ancak uzun yıllar gözlük ihtiyacınızı karşılayacaktır.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
@Hakan Bahrilli
kesinlikle katiliyorum garantisi ni ve faturasini aldim orginalliginden suphem yok fakat yedek lena konusunda nasil bi secenek sunucaklar merakla bekliyorum

fahrettin akansu

Daimi Üye
Tepki
596
Bisiklet
Focus
Geliştirme süreci profesyonel bisikletçiler ile sürdürülen bir model, bu noktada kep ve kask ile kullanım açısından konforlu,
hatta deneme imkanı varsa bu şekilde denenmesini öneririm yoksa herkesin yüz tipine uygun gözükmeyebilir.

Ülkemize gelmeyen asian fit küçük versiyonu da var, özellikle kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Temelde bisiklet için üretilse de kış sporları, su sporları ve koşu için uygun çerçeme yapısıyla çok yönlü,
halihazırda normal aynalı, polarize, prizm serisi, şeffaf ve photocromic lens seçenekleri var ve lens değişimi çok kolay.

Kutu içeriğinden farklı ölçüde yedek burunluk çıkması haricinde farklı lens olmaması çok da mantıksız değil aslında.

Profesyonel kullanıma hitap eden gözlüklerde genelde durum böyledir,
zaten ucuz olmayan fiyatın içerisine yeni maliyetler ekleyerek bu konuyu tüm kullanıcılara yansıtmıyorlar.

Ben de bu modeli Uranium çerçeve ve Prizm Road lens ile temin ettim,

taş ve darbelere dayanıklı lens yapısı sayesinde özellikle kaza anında muadillerinden güvenli bir ürün,

• Beğen
Tepkiler: Groims

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Şu ara Aliexpress'te birebir replika düzeyinde jawbreaker yok hiç. Hepsinde çin marka logoları var. Korkusuzca Oakley markası damgalanmış aliexpress malı replika jawbreaker gören olursa link atabilir mi? :)

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar bu model tahmini olarak 450 liraya falan mı gelir?

(link)

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@alcest 107 * 3,70 = 396 TL wiggle a verilecek ücret gümrük sınırlamasını geçtiği için %18 de gümrük ödemen gerekecek 396*0,18=71 TL Türkiye gümrüklerine gidecek ücret. 3-4 TL civarında da gümrük işlem bedeli alıyorlar yani toplamda 470 TL civarına gelir sana.

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
@Pureal
Teşekkür ederim. 1 haftadır bu gözlüğe bakıyordum ve bugün shimano gözlüğüm kırıldı. Gözümü karatmakta zorlanıyorum. Bakalım ne olacak :D

Pureal

Vegan Bisiklet
Tepki
284
İsim
Fatih
Bisiklet
Trek
@alcest wiggle da var mı tam bilmiyorum fakat diğer bir çok sitede en uygun fiyat garantisi var, örneğin geçenlerde evans tan yapacağım alışverişte son anda başka bir sitenin daha uygun fiyatlı ürününün linkini göndererek yaklaşık 90 dolarlık bir indirim yakalamış oldum, bu tarz bir indirimle belki güzel bir fiyata alabilirsin. Ben photochromic lensli bir oakley aldım, lens değiştirmek zorunda kalmamak güzel fakat çok fazla güneş altında sürüyorsanız karartması çok başarılı değil, ben genelde akşamüzeri-gece-sabah sürdüğüm için şimdiye kadar sorun olmadı.

alcest

Forum Demirbaşı
Tepki
516
İsim
Ahmet
Bisiklet
Canyon
@Pureal
(link)

Fiyat olarak baya bir fark var.