O kadar paraya değer mi? (set karşılaştırması)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ruhullah Gürbüz
Teşekkürler :tskler:

Scudo

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Hayırlı olsun hocam. Konuyu gördüm, içimden bir ses dedi "Bak adam yeni sete geçmiş, sen de daha Altusla gez.". Tam biraz araştırayım derken aynı ses bir daha "Şu kadroya da bir el atarsın artık hani, küçük geliyor." dedi. Sonra ben içimdeki sese "Ne çok şey istiyon lan." dedim. Ben en iyisi full bisiklet bakıyım derken fiyatları gören abimin şaşkınlığını gizleyememesiyle gelişen olaylar...

Neyse hocam, güzel bir karar vermişsiniz gerçekten. Aradaki fark ciddi bir fark, 3 senedir Altus set kullanan biri olarak bilirim. Bir keresinde ormana pikniğe gittiğimizde dayanamayıp Slx setli bir bisiklet kiralamıştım. Bakımsız ve yıpranmış olmasına rağmen benim bisikletten daha kararlı ve konforluydu. Yokuşta aynakol esnememezliği ve vites geçişlerinin yumuşaklığı muhteşem bir hissiyat vermekte. Ve bindiğim bisiklet biraz bakımlı olsa nasıl olurdu diye düşünmedim değil, onun da kadro kulağını kırmıştım.

Bu setin de üst modellerinin olduğunu bilmek insanı meraklandırmıyor değil. Onların verdiği hissiyat nasıl, öğrenmek isterim.

Tekrar hayırlı olsun hocam, inşallah daha iyileri nasip olur hepimize.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@dodurgalı_06 ah hocam ben de tourney e mahkumum ne yazıkki ilk shimano deneyimim tourney ile oldu 8 yıl kullandım hiç bozulmadı malum fiyatlar tavan yapınca bisikleti tourney almak zorunda kaldım gene tourney leyiz napalım buna da şükür

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@Desert Fox ölümüne altus, ölümüne torney...:D Takmayın hocam gidiyor mu gidiyor. Ilerde inşallah geçiş yapabiliriz üst seviye setlere. Tabi bu döviz böyle giderse Tourney arka aktarıcı için bile 3 sene para biriktirir duruma geleceğiz de...

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@dodurgalı_06
Elbette hepimiz daha üst modellerin nasıl olduğunu merak ediyoruz. Ben set yönünden tatmin oldum. (bir zahmet :D) bundan önce acera hemen herkese yeter diyordum(hala aynı düşünüyorum) sıfır acera set dizeceğim parayla bu seti alabildim. Bunda en önemli etken manyak gibi saat başı ilanlara bakmış olmam. Aslında ben de borçla aldım. Bir nevi gelecekteki kazanacağım parayı harcıyorum. Pişman da değilim açıkçası. Sonuçta harcadığım para uçup gitmiyor, karşımda başka bir formda duruyor.

Daha üst sete bakacak olursak alacağımız en yüksek setin daha iyisi öbür yıl çıkıyor. O yüzden takılmamak lazım. Umarım sizler de tatmin olacağınız makinelere kavuşursunuz.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafa Zeybek
Ben sana kesinlikle manitu tavsiye ederim. Agirlik olayinda cok iyi manitular . 1330 gramlik havali maşasi vardi bende bisiklet şaha kalkmisti 4 kiloluk zoom dan sonra haha :D

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@dodurgalı_06 öyle hocam da araba da kullanıyorum kendim (hazır yiciyim evin arabasına çöküyorum kıs kıs) evin arabası değişti daha iyi bir model oldu inan insan o yeni arabanın donanımı özelliği ile daha rahat ediyor daha konforlu gidebiliyor.tamam eski araba da gidiyordu ama bu konfor yoktu aynı bu durum tourney de gidiyor ancak bir seylerden feragat ediyorsun

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@dodurgalı_06 @Desert Fox bu arada döviz fiyatları evet, uçtu ama 2. El sayfalarına bakın bence. Ben 10 kadar sayfaya üyeyim. Param olsun olmasın bir göz atıyorum illa. 300-400 lirayla çok güzel set denk getirmek mümkün. Biraz da zamanlama meselesi.

Tourney ve altus kader değildir! :D

@mariokaldato xct de suntour' un sitesindeki bilgiye göre 2750' den başlıyor. Yalnız cidden önde ağırlık az olsa şaha kalkmak da, kaldırmak da kolay olur :D

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Q
@Mustafa Zeybek
Gruplarda 650 liraya 1x 11 xt set var , 500 civarlarina 10 lu xt setler var. Face de

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@Desert Fox hocam; iyisi var, konforlusu var ama onları alsak da ileride tekrar tatmin olamayıp üst seviyesine geçeceğiz. Ve acı veren içimizi deşen durum da şudur ki, en iyi yok ve hiç bir zaman olmayacak. Şimdi gecenin yarısı felsefeye girerdim şurdaki sapaktan ama uykum geldi :asik:.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mariokaldato
Evet görüyorum. O ilanların altına tourney takas yazdığını da görüyorum :kptmya:

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafa Zeybek benim bisiklete xtr set almak eşeğe altın semer vurmak gibi bir şey (kıs kıssss) (xtr seti benim bisikletin fiyatında neredeyse) bakalım azcık kullanalım hatta bozulsun yenisini alayım (kendime kızmayayım çalışan set varken yeni set alıyorsun diye)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Desert Fox
Benim bisiklet 1060 liraydı. Kendi fiyatıyla 2500ü aşmıştır set değişimiyle :D semerse semer :D

Düşünsene yarın bir gün aktarıcı kırılsa yenisi için bisikletin yarısını satmam gerekir :ssrtcbya:

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@dodurgalı_06 bu şey her şeyde var bir ürünün kalitesi-donanımı kategorisi var ve ne yazıkkı dediğin gibi insan tatmin olamıyor daha iyisini istiyor onu arzuluyor sonunda elde ediyor ancak o arzu duyarken kurdugun hayaller gerçek olmuyor ve başa dönüp tekrar gözün yükseklere bakıyorsun

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@mariokaldato @Mustafa Zeybek hocalarım, ben de piyasası sürekli takipteyim ancak dediğim gibi kadronun da değişmesi gerek. Yani benim yol uzun, bi kaç aya para denkleştirip güzel bir makine alacağız tüm bi şekilde inşallah. Bu seti de yedik bitirdik zaten, bırak beni artık diye bağırıyor garibim.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@dodurgalı_06
Öylesi daha kolay. En kısa sürede alabilirsiniz umarım.

Yiyip bitirmek demişken aklıma geldi, herkeste kulaktan duyma bir yanlış bilgi var; "üst seviyenin ömrü kısa olur." Mantıken tam tersi. Örneğin benim eski aynakolumun bazı dişleri diğerlerinden fazla eriyik. Çünkü tourney aktarıcı zinciri bir anda aktaramadığı için hem aktarıcı hem zincir hem aynakol zarar görüyordu. Yeni sette anında geçiyor. Bu yüzden bence üst seviyenin ömrü daha uzun. Zaten set 3000 km kadar kullanılmış ama maşallah benim eski setten iyi durumu. (9 ay kullandım)

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gecen aylarda arkadasa bir tur bisikleti topladik. Herkesin malumudur. Uygun fiyatli olmasi acisindan 3x8 acera setlere bile raziydik fakat leşi çikmis setlere 300 400 lira fiyatlar cekti uyanik gencler. Ama her zamanki gbi mario 4 ayak ustune dustu full xt 3x9 seti 400 liraya aldik sonuc muhtesem oldu ehehe
Full celik ve bi tur bisikletinde rekor denebilecek bir agirlikta bisiklet ortaya cikti . Bisiklet 12 kilo tum aksesuarlar dahil. Normal ciplak hali 10 kilo civarinda
2017-11-08_18-34-31_HDR.jpg

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@selami atay
Makina harika dostum. Gule gule kullanasin

• Beğen
Tepkiler: selami atay

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mariokaldato olay budur abi. Tabi setin v fren olması avantaj. Yoksa 400' e xt frenin tekini anca alırsın :D bu şekilde alıp 2 makara 2 yaprak değiştirip kullanacaksın. Benim setin büyük yaprağı erimiş ama ben tırmanıcıyım, işim olmaz. Küçük yaprakların ömrü çok iyi durumda. Ruble zaten temiz. Uzun Sıkıntısız birlikteliğimizin olmasını umuyorum. (daha iyisini bulup şeytan dürtüklemezse :p)