Normal ve elektrikli bisiklet önerileri

Hangi bisikleti alırdınız?

• Kron XC 1000 - 1.750 TL (2016)

• Kron XC 800 - 1.350 TL (2015)

• Kron XC 450 - 1.250 TL (2016)

• Salcano Astro 27.5 - 1.200 TL (2016)

• Salcano NG350 27.5 - 1.300 TL (2016)

• Mosso Raceline - 1.100 TL (model bilmiyorum)

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.
Tepki
2
İsim
Deniz Gündoğdu
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Ben Bursa'da üretilen Alba FOLD 2 aldım. hem elektrikli, hem katlanır. Dengesi birçoğuna göre iyi. TEkerlekler diğer katlanırlara göre daha büyük. Kolay taşınıyor. KOlay kullanılıyor. 3 yıl önce ağır bir bel ameliyatı geçirdim ve zorlamıyor. Tasarımını beğendim. Fiyatlar da diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar düşük. Özellikle dolar vurgunundan sonra çok makul kaldı. Kadro aluminyum. Ön far bataryadan. Batarya gizli ve dengesini bozmuyor. 8 ay İstanbul'da kullandım. Şehrin her noktasına dağ bayır demeden sorunsuz ulaştım (banliyölerden sözetmiyorum). Salacaktan yukarı çıkabiliyorum. SUltanahmetten de Topkapıya çıkabiliyorum örneğin. Beşiktaş sahilden başlayıp Çağlayan adliyesine gidebiliyordum. Yokuş deyince... Ankara'da yeniyim. Şoförlerden tiksindim ama bisiklet hala iyi. İstanbuldaki servisi çok çok iyi. Ücretsiz tam bakım var. ANkarada 2 bisikletçiyle anlaşmışlar. parça alırsanız değiştirme/montaj yapılıyor. AMa iyi insanlar. Bakımında da yardımcı oluyorlar. Bacaklarım biraz daha kısa olsa yol bisikleti olarak bile kullanabilirdim belki. Şöyle söyleyeyim. Topkapı Sarayı- Çağlayan Adliyesi-Şİşli- Beşiktaş-Üsküdar-Beylerbeyi-Üsküdar Çİçekçi bir iş çıkışı dolaştığım rota örneği. Tabii doktora gideceğimden erken çıkmıştım. Akü de yetti, beni de çok yormadı. Selamlar. BU arada pil konusunda çekinceler var yukardaki yazılarda. NOrmal ev-iş arası (topkapı-Harem-Çiçekçi) pil 3-4 gün rahat gidiyor ki çok yokuş var. Pil çok hızlı doluyor. Yolda bir kafede oturup 1 saatte doldurup devam edebiliyorsunuz ki hiç ihtiyacım olmadı. Yol bisikleti istiyorsanız bilemem ama şehir için ideal. İstanbul'da 6 ay toplu ulaşım olmadan yaşamak cennet. Şoförler çok anlayışlı. Yardımcı. YOl falan veriyorlar. Kolay gelsin.

Scudo

enesoncel

Üye
Tepki
16
İsim
Enes
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@DenizReantesGun Merhaba,
Ben de Alba fold2 almaya karar verdim. Ancak en son 14 yaşında bisiklet kullanmış 36 yaşında biri olarak haliyle bisikletler konusunda hiç bilgim yok. Yaklaşık 10 gündür araştırıyorum. Dahon mariner d8 almaya niyetlenmişken elektrikli olmasına karar verdim.
benim endişem ürün internetten satılıyor, eve geldiğinde muhtemelen montajı yapmak benim için zor olabilir. İstanbul’da bahsettiğiniz servis nerede acaba. Montajını orada yaptırsam daha iyi olacaktır.

easutay19

Üye
Tepki
6
İsim
Enver
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu konu aktif değil sanırım öneri verecek yok gibi.

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@easutay19 Carraro e-Gravel öneririm maddi olarak zorlamayacak olanlara. Yurt dışı muadillerinden daha ucuz, elektrikli, gravel, moda olan ne varsa tek bisiklette toplanmış :D

Ne yazık ki tam ısınmaya başlamışken kaza yaptım ara verdim ama 300 km deneyimime göre harika bir deneyim:harika:

• Beğen
Tepkiler: BirLebowski

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ne yazık ki tam ısınmaya başlamışken kaza yaptım ara verdim ama 300 km deneyimime göre harika bir deneyim:harika:
Hocam bi kendinizi okutun üfletin. Geçenlerde de köpek ısırmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Bu kadar üst üste aksilik hayra alamet değil.
Bu arada tekrar geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: BirLebowski

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
@Tolga Özdemir birkaç ay önceki olaydan bahsediyorum zaten. Yaralar daha yeni yeni iyileşiyor. Türkiye’de bisiklete binmek öyle okuma üflemeyle çözülecek bir “sorun” değil :)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Özdemir

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar merhaba, scooter'a güvenmediğim için elektrikli bir bisiklet almayı düşünüyorum. Aklımdaki soru ise elektrikli bisiklet beni pedal çevirmeden yokuş çıkarabilir mi? Birkaç modele baktım motor gücü 250W diyor ve yokuşta pedal çevirmeden çıkarabileceğini sanmıyorum. Eğer daha güçlü motora sahip, pedal çevirmeden yokuş çıkarabilecek bisikletler varsa önerir misiniz? Tercihim katlanır bisikletlerden yana.

Boy: 1,78
Kilo: 100
Bütçe: 10.000 TL

mcyavuz

Üye
Tepki
92
İsim
mehmet yavuz
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
hocam cocuklarima 2 tane kron xc100 aldik bir senede dagildi. yazdigin tum markalar yerli
bunlarin yerine 2. el bi merida tavsiye ederim.yerlisi olmayan ama giant scott filan gibi populer olmayan,tam bir fiyat performans urunu.
Arkadaşlar merhaba, scooter'a güvenmediğim için elektrikli bir bisiklet almayı düşünüyorum. Aklımdaki soru ise elektrikli bisiklet beni pedal çevirmeden yokuş çıkarabilir mi? Birkaç modele baktım motor gücü 250W diyor ve yokuşta pedal çevirmeden çıkarabileceğini sanmıyorum. Eğer daha güçlü motora sahip, pedal çevirmeden yokuş çıkarabilecek bisikletler varsa önerir misiniz? Tercihim katlanır bisikletlerden yana.

Boy: 1,78
Kilo: 100
Bütçe: 10.000 TL
gecen arkadasimin xiaomi pro 300w scooteri ile yokus performansini denedim.pendik kaynarcadan kurtkoye ciktim
yani 8 km icinde 15m den 260 m ciktim.alet bir yer haric cikti mi cikti amma yokuslarda 15km hiza dustu,eve 300 m kala hararet uyarisi yakti ve 8km de pilin yarisini yedi.scooterin 300 w ile yapamadigini bisiklet pedalsiz 250w ile yapamaz.
gecen ufak bi hesap yaptim.pedala bastigim gibi baskule bastim 80kg dedi
60 kadansla 170 pedali 80kg basarak cebirmek demek750w yani 1hp. pedalsiz yokus icin 500w ustu lazim yani kisacasi.

Kaanaybar

Üye
Tepki
3
İsim
KAAN AYBAR AKSU
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir sorum olacak Elektrikli bisiklet için SALCANO CAPPADOCİA 1 alacağım bu fiyat bandında önerebileceğiniz var mıdır. Hız 25km üzerine çıkarmak için hız sınır kilidi vs var mı? Sırf kadroya entegre batarya için 3 bin TL fazla vermeye gerek var mı? Rks xs35 pro mu daha iyi yoksa Cappadocia 1 mi?