nike mid kato

Hikmet Ataman

Daimi Üye
Tepki
30
Arkadaslar ben bisiklet uzerinde de gunluk hayattada kullanabilecegım bir mtb ayakkabısı arıyorum.Nike mid kato kullanan ya da bu ayakkabı hakkında bilgisi olan var mı?Ya da baska tavsiyelerde bulunabilirmisiniz?

Scudo

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
590
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Selam..

Bisiklet ayakkabıları pedala güç aktarımının sağlıklı ve kayıpsız olması için biraz sert tabanlı oluyor.
Bu yüzden günlük kullanımdaki esnemeler sonucu altındaki kilit bağlantı noktası kırılıyor. Haliyle sadece günlük kullanım ayakkabısı moduna geçiyor, bizzat yaşanmıştır.. (Ayakkabı Shimano idi)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

peki ben spd kullanmıyorum onun yerine kalpiye kullanıyorum...o zaman ayakkabının altı yine sert mi olması gerek yoksa ince tabanlı bi ayakkabı mi olması gerek.?

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
zorunluluk değil çağatay...sadece daha verimli kullanabilmek için sert olmasında fayda var...
bir de yumuşak ve ince tabanlı ayakkabı ile uzun süre (1-2 saat) kullandığında ayaklarda sorun olabilir.
benim ayağım uyuşuyor ve arada bir sallayıp ayaklara kan gitmesini sağlamaya çabalıyorum...

nike mid kato'yu da inceleyip bi şeyler yazmaya çalışacağım..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
resmi sitesinde ürünü göremedim.hatta resmi sitesini bulmak da uğraştırdı...
bi kaç satış sitesinden baktım ancak kullandıkları lisan benim yabancı dil bilgimi aştığı için ürün hakkında fikir edinemedim.

ancak spor ayakkabıları konusundaki en genel kural olan "bir ayakkabı hangi amaç için üretilmişse o amaç için kullanılmalıdır"dan hareketle A.Murat Günal'ın bahsettiği kilit noktasında meydana gelebilecek kırılmalara hazırlıklı olman gerektiği söylenebilir.günlük hayatta ne kadar dikkatli de kullansan ne kadar ayaklarını bükmeden yürümeye de çalışsan eninde sonunda istemeden de olsa tabanın esnemesini gerektirecek hareketlerin olacaktır...bu da tabanda meydana gelebilecek arızalar için altyapı oluşturacaktır.

Hikmet Ataman

Daimi Üye
Tepki
30
Cok saolul arkadaslar o zaman biras daha para biriktirip 2 ayakkabı almam gerekecek:)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
:) bi şey eklemeyi unuttum..kırık tabanı ile bisiklete binmede sorun yaratıyormu bilmem ama bizim arkadaşlar günlük kullanımda kırık tabanlı ayakkabı kullanmaktan pek de gocunmuyorlar ;)

Altu

Üye
Tepki
11
mid kato yaz için uygun bi ayakkabı değil arkadaşım kullanıyo o söyledi.(murat abi sen bilirsin gökhan'ı)..çok fazla terletiyo fazlacana sıcak tutuyo denildi..

ben nike kato kullanıyorum, gerçi daha yeni kullanmaya başladım ama..yaz ve kış için uyumlu hem fiyatı da fena değil..düşünürsen...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

bu işte bi ikilem dikkatimi çekti..hadi yazın sıcak tutuyo terletiyo..ee kışında sıcacık durur ayaklar.ee nolacak bu durumda yazlık ayrı kışlık ayrı mı ayakkabı? bence ayakkabı alacaklar (tabii kışın da biniyorlarsa) iyi bir değerlendirme yapmalı.kışın kışlık herhangi bi ayakkabı ile idare ederim.zaten bütün kış 500km. yapıyorsan yazları 2500km. yapıyorum diyenler olabilir.bu durumda yazlık ayakkabı alıp kışları idare edecek bi şeyler kullanmak makul olanıdır...

herkes ihityaç ve beklentilerini iyice ortaya koyup etraflıca değerlendirmesini yapmalı...

Altu

Üye
Tepki
11
şöle bişey de yapabilirsin..yazlık bi ayakkabı alıp kışında ayakkabı kılıfları satılıyo piyasada..ne derece koruyucu bilemiyorum ama öle bir ürün var piyasada..ne biliim aklıma geldi işte söliim dedim :eek:

ayakkabılarımı eskişehirde akın bisikletten aldım..yeşil bisiklette de var..eskişehire gelirsen sana yardımcı olabilirim

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi bende spd almak istemiyorum bu bisiklete kalpiye kullanacam..kalpiyede ister terlik ister bot her mevsime uyumlu:D:D:D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

kalpiye yerine power grip adlı ürünü tavsiye edebilirim.inceleyin beğeneceksiniz.

(link)

(link)