Nedir bu MTB düşmanlığı?

Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Ahmet Can Yakışır
Bahsi geçen kum asfalt üzerindeyse mtb sürenleri de ilgilendiren bir başlık bence. Dişli mtb lastiklerinin asfaltta bir avantajı yok neticede...

Guanzo

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Mehmet
Bisiklet
Ghost
Continental Speed King II adında lastik var bisikletiniz karbonsa şehir bisikletini ezip gecersiniz hele rigid yaptiysaniz hiç şansı kalmiyor.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
kış geliyor mevsımın en ideal bisikleti mtb :) kendi açımdan yazmak gerekirse yazın yol bisikleti kullanıyorum kışın dağ bisikleti

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Guanzo Nenemin tekerlerleri olsa Ferrari olurdu.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Guanzo
Çok enteresan bir lastikmiş,
(link)
Yol bisikleti lastiklerinden bile düşük yuvarlanma direncine sahip

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.383
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Guanzo

Peki şehir bisikleti de karbonsa :)

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
kimse kimseye düşman değil.uzatmayın artık bu meseleyi.

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Tepki
163
İsim
Koray Kuşçu
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Karbon kadrolu , karbon jantlı , continental speed king II lastikli mtb bende mevcut :hhhhhh: Gayet akıcı şehiriçinde. Ama aynakol kurtarmıyor 34T single:koptum:

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şimdi sevgili arkadaşlar işyerim 15 km ve bi aksilik olmadığı sürece sonbaharın yağışlı günlerinde ve kış koşullarında da işime bisikletle gitmek istiyorum ha bunun MTB ile ne alakası var şöyleki malum yol bisikleti ince teker ve ıslak zeminde daha kolay kayıyor diyorumki MTB tarzı birşeymi yoksa uzun TUR bisikletimi alsam kış koşulları için? böylelikle MTB ve yol kardeşliğinede minnak bir vurgulama yapmış olduk

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
şimdi sevgili arkadaşlar işyerim 15 km ve bi aksilik olmadığı sürece sonbaharın yağışlı günlerinde ve kış koşullarında da işime bisikletle gitmek istiyorum ha bunun MTB ile ne alakası var şöyleki malum yol bisikleti ince teker ve ıslak zeminde daha kolay kayıyor diyorumki MTB tarzı birşeymi yoksa uzun TUR bisikletimi alsam kış koşulları için? böylelikle MTB ve yol kardeşliğinede minnak bir vurgulama yapmış olduk
2 Yıldır işe bisikletle gidip geliyorum. Kış dahil yol bisikletimle yollardayım. Konu asfaltsa hava durumu sadece lastik ve kıyafet seçimini etkiler. Bisiklet türünü değil :harika:

Guanzo45

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Geometri, gidonu, düz maşası eksik. Orbea Alma-M LTD olmadıkça bir MTB'nin Gravel ve şehir bisikleti ile aynı olması zor.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BerkEvren ya havası bozulmasın diye çamurluk taktırmadım ben o yüzden arkam full çamur oldu bikaç kez ıslak zeminde sürdüm aslında hafif kayma tehlikelerimde oldu açıkcası ...kararsızım çamurlukmu taktırsam yoksa şehir bisikletimi alsam kalın tekerli yada katlanırımlamı gitsem..

• Beğen
Tepkiler: barcan61

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yani başlığa bak çay demle ve kaç sayfa yazılmış bir de bırakın insanlar neye binerse binsin amaç bisiklet olan bir forum da bile yok yolcuyum,yok turcuyum ,yok dağcıyım ya bırakın insanlar binsin şu alete burda bile birbirimize laf sokmak! amaç ne ya harbiden o niye dağ kullanmış öbürü neden katlanıra binmiş dertlere bak ya ondan sonra bize saygı yok destek yok siz burda birbirinize sahip çıkın destek olun.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@BerkEvren ya havası bozulmasın diye çamurluk taktırmadım ben o yüzden arkam full çamur oldu bikaç kez ıslak zeminde sürdüm aslında hafif kayma tehlikelerimde oldu açıkcası ...kararsızım çamurlukmu taktırsam yoksa şehir bisikletimi alsam kalın tekerli yada katlanırımlamı gitsem..
Çamurluk, dağ bisikletinin havasını çok daha fazla bozuyor bence. Kendiniz karar verin diye iki yol bisikletimin de çamurluklu fotograflarını paylaşıyorumIMG_3701.JPG...

1568823991359.png

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Geometri, gidonu, düz maşası eksik. Orbea Alma-M LTD olmadıkça bir MTB'nin Gravel ve şehir bisikleti ile aynı olması zor.
"Orbea Alma-M LTD olmadıkça" cümlesi dünyada duydugum en sacma cümlesi olmus, ne yani Orbea Alma-M LTD den baska bir bisiklet Gravel (Gravelde neyse artik) ve sehir bisikleti ile ayni olamazmi? Siz galiba Orbeadan baska bisiklet görmemissiniz.

Yani başlığa bak çay demle ve kaç sayfa yazılmış bir de bırakın insanlar neye binerse binsin amaç bisiklet olan bir forum da bile yok yolcuyum,yok turcuyum ,yok dağcıyım ya bırakın insanlar binsin şu alete burda bile birbirimize laf sokmak! amaç ne ya harbiden o niye dağ kullanmış öbürü neden katlanıra binmiş dertlere bak ya ondan sonra bize saygı yok destek yok siz burda birbirinize sahip çıkın destek olun.
Aynen durum böyle ve agzina saglik cok güzel yazmissin. Tesekkürler.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Yağmurlu mevsimde çamurluk takıyorum ben. Yol bisikletleri içinde birçok model var.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. çok şık görünüyor sizin çamurluklar... o halde yol bisikletine kış mevsimnde çamurluğu takıp devem ediyoruz:)
:harika: ha bu arada erinmeyip fotolarıda koymuşşsunuz teşekkür ederim elinize sağlık