Neden tüm bisikletçiler Strava kullanmalıdır?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
runtastic kullanan dünya üzerinde tek bisikletçi benim herhalde.

Scudo

okuyucuoptik

Hayat Felsefem Bisiklet ☪
Tepki
494
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava ile 2018 yılında tanıştım. Yol bisikletimle gayet ilişkili gayet güzel bilgiler veren sporcu uygulaması. Ve haritada bazı bölgelerde segment var , kendi şehrinizdeki bisikletçilerle zaman yarışındasınız. Eğer birinci olursanız KOM Alıyorsunuz. Ve arkadaşlarımın yaptıgı antrenmanlar benim kafamdada antrenman oluşturmama yarıyor. Şu ana kadar severek kullandım ve Play storede 5 yıldız verdim.
Sadece bisiklet ile kalmıyor diğer sporlardada kendi analizlerinizi görebiliyorsunuz. İster herkese açık ister Sadece kendiniz..
edit:imla

• Beğen
Tepkiler: dgny.berke

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çünkü yaptığınız antrenmanları analiz etmeniz için en iyi uygulamadır kendisi.

• Beğen
Tepkiler: 𝕥𝓪lℍค

zkcncvk

Üye
Tepki
8
İsim
Zeki
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son güncellemeden sonra sadece para tuzağı olarak görüyorum. Yakında kayıt tuşuna basmayada para isterler.

OİMTR

Aktif Üye
Tepki
176
İsim
Osman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Katlanır

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ücretsizken çoğu özelliğini kullanıyordunuz iyi hoştu:) Şimdi o özelliklerden bir kaçı ücretliye dönüştü ama yine de temel ihtiyaçları gideriyor üstüne birde kötülüyorsunuz:D Uygulamayla bari kavga etmeyin😁

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.313
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kullanma alışkanlığı olanlar adına ücretli hizmet verecek olması hoş olmamış...
Süreç içinde dünya çapında spor camiası için popüler bir uygulama haline gelmişti.
Gerçi bu kadar popülerliğinin giderek 'tekel' e dönüşme riski barındırdığını, ' parayı veren düdüğü çalar ' pragmatikliğine evrildiğini de pek şaşırmadan gözlemliyoruz...
Her ürün kendi seçeneklerini de doğuracaktır...Var olan uygulamalar bu gelişmeyi fırsat bilip yeni özellikleri da ekleyip pastadan pay almak isteyeceklerdir...
Tabi ücret konusunu ' bedava sirke baldan tatlıdır ' açısından değerlendirmek de doğru olmaz...Kaliteli hizmet veren her kurum/kuruluş/şirket bunun karşılığında bir bedel istemekte haklıdır...

ordi

Daimi Üye
Tepki
331
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyük ihtimalle benim bilgisizliğimden kaynaklı bir durum olmakla birlikte strava isimli programı ben çok beğenmedim. Onun yerine Samsung healt programı çok hoşuma gitmişti, şimdi ise mi band 4 kullandığım için telefonda mi fit programını kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cem Coşkun

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.607
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir gün bunun olacağını öngörüp Strava'nın tüm segment arşivini kopyalayan bir yazılımcı olmuş mudur acaba? Bir nevi hırsızlık tabi bu ama farklı alanlarda örnekleri var. Kimsenin bir ceza falan aldığını da duymadım.

• Beğen
Tepkiler: safex

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Büyük ihtimalle benim bilgisizliğimden kaynaklı bir durum olmakla birlikte strava isimli programı ben çok beğenmedim. Onun yerine Samsung healt programı çok hoşuma gitmişti, şimdi ise mi band 4 kullandığım için telefonda mi fit programını kullanıyorum.
Bilgisizlik mi? Estağfurullah hocam. Belki de göz zevkinize uymamıştır. Çünkü uygulamalar her zaman işlevleriyle tanınmıyor bazen onu tasarımı için bile kullanabiliyoruz. Şu an kullandığınız program gayet iyi ondan devam etmelisiniz👍🏼

• Beğen
Tepkiler: ordi ve Hami Bulut

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.607
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava'nın seveni kadar sevmeyeni var. Benim kullanmama sebebimse kişisel. "Ben bu yokuşu daha hızlı çıkarım", "buradan daha hızlı inerim" derken hep gereksiz gaza geldiğimi ve risk aldığımı gördüm. Hatta başka bir konuda yazmıştım, Relive'i ilk denememde bisikleti kaydırıp fena düştüm bu kış.

Gerçi hala bazen işten eve - evden işe zaman tutuyorum, güzergah kıyaslıyorum ama ne yapayım. Zamanla geçer inşallah:kötü:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son güncellemeden sonra sadece para tuzağı olarak görüyorum. Yakında kayıt tuşuna basmayada para isterler.
Detayları görmek istemeyen için bir sakınca yok. Free user yine kullanabiliyor. Sonuçta firmanın geliri üyelerden, reklam almıyorlar. Firmanın amacı zaten para kazanmak 275 kişiyi üyelere amme hizmeti yapsın diye çalıştırmıyorlar.. Ülkemizin gelir durumu belli, her nekadar yabancılara aylık ücreti dokunmasada Türkiyedeki kullanıcılar için ekstra gider olacaktır.

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Samsung healt programı çok hoşuma gitmişti,
Stravaya bende çok geç alıştım yeni yeni kullanıyorum eğer segment gibi bir derdin yoksa Samsung healt bana da daha kullanışlı geliyor hala daha da yüklü program ama maalesef sadece 10 antrenman hafızası var bu da verilerin kaybına neden oluyor o yüzden şu anda bisikletim kaç km bilmiyorum strava kullanmaya başladım sadece km takibi yapabilmek için

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
runtastic kullanan dünya üzerinde tek bisikletçi benim herhalde.
Runtastic Road Bike'ı ben Strava'dan daha kullanışlı buluyordum. Özellikle web arayüzü Strava'dan daha detaylı analizler veriyordu. Zamana göre gelişim verileri gibi motive edici grafikleri oluşturuyordu.

Strava'da bu grafikleri bulamıyorum. Adidas by runtastic uygulaması da berbat olmuş. Km verisini bile doğru ölçemiyor. Google'ın 10.3 km dediği parkuru aynı telefonda Strava 10.3, adi das 6.8 km ölçüyor.

Strava'nın alternatifini yavaş yavaş yaratmak lazım.

Clal

O da olur.
Tepki
826
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam arkadaşlar bir konu hortlatması değildir yeni başlık açmamak için buradan soruyorum.
Stravada haritada rotanı düzeltme yeri vardı eskiden, bu özellik kaldırıldı mı preminum a mı alındı?? bilgisi olan varmı?

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam arkadaşlar bir konu hortlatması değildir yeni başlık açmamak için buradan soruyorum.
Stravada haritada rotanı düzeltme yeri vardı eskiden, bu özellik kaldırıldı mı preminum a mı alındı?? bilgisi olan varmı?
Gerçekleştirdiğiniz bir antreman sonrası rotayı düzeltmeden bahsediyorsanız, webden girdiğinizde yapılan mesafenin altındaki "distance" 'ı tıklayın. AÇılan kutucukta "correct distance" 'ı seçince düzeltme yapıyor...

1620112930872.png

Clal

O da olur.
Tepki
826
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü