Neden Salcano'ya karşı bir önyargı var?

Konu, 'Salcano' kısmında Harun Salcı tarafından paylaşıldı.

1. Muzaffer YILMAZ

Muzaffer YILMAZ Kıdemli Üye

Seviye:
    Salcano benim görüşümle çok acemi.

Salcano yerine Sedona, Whistle, Carraro gibi markalar her zaman daha iyidir.

Yazacak çook şeyim var ama bıktım Salcano'yla uğraşmaktan. Ayrıca vaktim de yok.:)

Özet: Salcano iyi bir kadro yapamayan, hemen hemen profesyonel bisikletcilige adımını yeni yeni atan, görselliğe, müşteri memnuniyetine önem vermeyen, bisikletlerine defolu yada bozuk, eski parçalar takan(masraftan kaçma adına) bir marka. Daha ... uzaar gider bu. Gidin, üç kuruş daha fazla verip başka bir marka alın. Trek, Giant, Scott alın demiyorum, üstte yazdıklarım veya başka uygun, kaliteli bir marka alın.;)

2. Muzaffer YILMAZ

Seviye:
    Race her açıdan çok iyi bir kadro.

Argon, aşırı hafif, kırılgan, ince bir kadro. Üstelik o fiyata, değmez.
    O fiyata Geotech neden alıyorsunuz ki? O parayı gözden çıkardıysanız Scott, Giant alın derim. ;)

3. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar bende salcano'yu başlarda sevmıyordum ama kendım full deorelı bır salcano aldım kadrosu taş gıbı idi o kadar atladım zıpladım tık çıkarmadı ve hiç esnemiyordu..Sadece kadro açıları hatalı :D Gerisi güzel..Adamlar komple ritchey set ve shimano set koyuyorlar üstündeki tüm parçalar iç lastiğine kadar kalitelidir.

4. observer

observer Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    600 tlye geotech argon değil race diyorsunuz scott trek giant alınır mı 600 tlye alınsa bile işte öyle :D ne alınır 600 tlye

Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Bu söylediğiniz çok ciddi,kanıtlayabilir misiniz?

6. Muzaffer YILMAZ

Seviye:
    Diyorum ki: Argon alacağınıza gidin Race alın. Fiyat açısından degerlendirmedim. Argon, parasına göre Race'den kötü. Race ucuz ama daha iyi. ;)

600 lira az bir para değil. Erdoganlar'a falan bir bakın, güzel seyler vardır. Peşin olarak mağazadan pazarlıkla alırsanız çok kıyak geçerler. ;) Aranıyor'a da ilan verin, ikinci elleri de sürekli takip edin. Çok güzel kadrolar düşer kışın bence. ;)

7. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Adı:
    Serkan Namazcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Salko daha çaylak ! Olur böyle şeyler.

Muzaffer YILMAZ bunu beğendi.
  8. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aslında konuyu Salcano iyi mi kötü mü değil de Salcano neyi yanlış yapıyor diye yürütmekte fayda var arkadaşlar.

Çünkü Salcano muadil rakiplerinin önüne geçmeye çalışan, üst grup rakiplerine ise yaklaşmaya çabalayan bir bisiklet firması...

Ama bunları yapmaya çalışırkende yaptığı en büyük hata malzeme ile müşterinin gözünü boyamaya çalışmak. Bisikletin üstünde Ritchey set varmış, Elixir fren varmış bilmem ne... E ama bunlar düzgün montajlanamadıktan sonra montaj hatalarından dolayı bozulduktan sonra, Salcano servisleri önüne gelen malzemenin ne olduğunu nasıl tamir edilip bakım yapılacağını bilmedikten sonra bir anlamı var mı? Hepimiz Salcanonun bu atağının başonda forumda yüzlerce montaj ve sevis şikayeti duyduk Salcano ile ilgili aratırsanız görürsünüz... Şimdi bunları azaltmaya başlasalarda şimdide servis sıkıntıları geliyor çünkü yeterli bilgiye sahip yetkili servis az...

Bunun dışında Salcano en büyük rakibi Bianchi gibi hiç bir zaman yan firmalarını kullanmayı tercih etmed ki bence doğru da yaptı... Çünkü burda amaç kendini marka haline getirmek ve üst gruba taşımaktı... Ama ne eksik kaldı kadro daki görsellik ve geometri... Üstünde full bilmem ne olan bir bisiklet aldınız ama açıları ne arazide iyi ne şehirde iyi, Arazide dengesiz yokuşlarda tutarsızo zaman o malzemenin size hiç bir faydası olmaz sahilde gezmekten başka... O zamanda bisikletin üstünde doğru pozisyonu bulmak için iyi bir ayar yapmanız gerekecek belki de o zaman bisikletin duruşu çirkinleşecek falan filan...

İşin özünde Salcano yavaş yavaş büyümek yerine hızlı atlamayı seçti ve sıkıntılar yaşanıyor, gayet normal. Ama bunları daha üst malzeme koyarak değil, artık kadrolarda bir iyileşmeye (görsel ve geometrisel olarak) gitmesi gerekli... Onuda yaparsa bir sağlam adım daha atmış olacaktır diye düşünüyorum.

9. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    2011 de biraz daha iyileşme olacakmış, bekleyelim görelim. belki bir on yıl içinde çok ciddi bir marka olma yolunda ilerleyecekler.

Muzaffer YILMAZ bunu beğendi.
  10. Gürkan Karataş

Gürkan Karataş Kıdemli Üye

Adı:
    Gürkan Karataş
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kullanıcıları zaten onlarca defa dile getirdi bu sorunları. zaten milletin salcano servisine gitme amacı bozuk yada eksik parçlar. servisin tutumuda içler acısı. fabrika hatasından dolayı yedek parça getirtip parçayı parasıyla takanımı istersin, adamı yanlış yaptığı birşey için uyarınca dayak atma noktasına gelenimi istersin, ilk ay bakımına gidip el ucuyla 2-3 vidasını sıkıp bırakanı mı istersin ?

Whistle ve Carraro'yada çok güvenmemeli, bianchinin ürettiği bisikletler sonuçta.

sedona da garanti konusu yüzünden gözümden düştü. 6-7 ay boyunca kırılan kadromun yerine yenisini bekleyip zaten 350 lira fiyatı olan kadrom için 100 lira gibi bir değişim ücreti isteyen bir firma.

kısacası türk firması diye hiç bu sorunları çekecek değilim. gelişme sattığı bisikletlerle olmaz önemli olan satış sonrası hizmettir. bazı firmalar gibi serinin elt alt model kadrosunda bi sorun çıktığında kullanıcıya en üst modelini kargo ücreti bile ödetmeden vererek olur gelişme, kullanıcı hatası olsa bile sorgusuz sualsiz değiştirerek olur, laubali-gevşek servisler yerine ciddi tecrübeli ve bilgili servisler kurarak olur. bilmem anlatabildimmi ?

11. Furkan Yavuz

Furkan Yavuz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano konusunu, kullanıcısı olarak ben de çok düşündüm. Aldığımda önyargılara kızarak aldım ama şimdi hata yaptığımı düşünüyorum. Aynı parçalar diğer markalarda daha pahalı varsın Salcano kadro olsun dedim ve EN ÖNEMLİ parçayı Salcano aldım. Şimdi Kadro almayı düşünüyorum. Salcanoya para vermek için daha 5 yıl var bence. Hasan Bey'in de dediği gibi sıkıntıları bitmedi. Herşeye "ama aynı parça bu daha ucuz" şeklinde bakmayalım. Salcanocuların hemen hepsi servis sıkıntısı çekiyor. Salcano paldır küldür koşuyor bakalım 2011 nasıl olacak

12. Muzaffer YILMAZ

Seviye:
    Dayım, sıfır Salcano Ng 303 Srd aldı. Sırf fiyatı uygun diye. Aldıktan 1 ay sonra aynakun birinci dişlisi eğildi, orta göbekten çatur çutur ses gelmeye başladı, üstelik kadro da aynı çatırtıyı yapıyordu. Daha mı? Göbekler bozuk, boşa dönmeye başladı, özellikle arka. Daha mı? Pedalın tekinin mili kırıldı.:eek: Daha birçoğu.....

Bana Salcano'yu savunmayın. Anlıyorum, belki bir Salcano kullanıcısı olarak savunacaksınız tabi de, bari adam gibi bir markayı savunun.

Garanti mi? Laftan ibaret.:rolleyes: Gittik bisikletçiye böyle böyle dedik, aradı Salcano'yu anlattı. Parçalarınız gelecek dedi sonra. Aradan bir hafta geçti, bir daha aradı, göndermemişler. Güyaa ellerinde yokmuş.:eek: Aradan 3 ay geçti, iki haftada bir gitmemize rağmen, yok!:boese157:

İnşallah bu laflarım o Salcano denen uyuz yere, firmaya ulaşır.:D Hiiç umrumda değil artık.:rolleyes::rolleyes:

Hor kullanmış, hırpalamış derseniz de cevap: Acayip titiz ve özenli kullandı.;)

Neyse, iyi forumlar. Ben kaçar, bıktım yazmaktan.

13. Muzaffer YILMAZ

Seviye:
    Buyrun, buda Hasan Bey'e cevap olsun. Keşke almasaydınız.:(

"Ucuz etin yahnisi yavan olur", demişler.:D

Hasan Çağri ve Furkan Yavuz bunu beğendi.
  14. Muzaffer YILMAZ

Seviye:
    Olsun, sonuçta şu ana kadar yüzlerce, binlerce satış yaptı. Memnun olmayan yok gibi.;) Salcano almayın da gidip Bianchi alın, yani o kadar kötü.

Salcano, füll süspensiyön(bunu bi yarıştaki konuşmacı demişti:D:D) bisikletlerden profesyonelliğe adımını yeni attı, daha çooook acemi.;)

15. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu bana niye cavp olsun anlamadım... Ben kimseyi savunmuyorum çünkü sadece kendimce gördüğüm hataları yazıyorum yapılan yanlışları... Zaten herkesin şikayetçi olduğu şeylerin sebeplerini yazdım...

Şundan emin olabilirsin ki ben Türkiyede satılan bisikletlerin hangilerinde ne sorunlar yaşanıyor işim icabı çok iyi biliyorum bilmek zorundayım :) Bunda kendi sattığım markalar da başı çekiyor...

Dediğim gibi sadece bütün Türk markalarının zaman ihtiyacı var... O şikayetçi olduğumuz servislerin yerini zamanla bilinçli servisler alıcak çünkü bilgileri yetmeyince gelişmeye zorlanacaklar azar azar da olsa... Sonra müşterinin kıymetini anlayacaklar çünkü bizler gibi daha bilinçli kullanıcılardan daha iyi kazanç sağlayabileceklerini ve bunun yolunun müşteri memnuniyeti olduğunu fark edecekler...

Unutmayın Türkiye de bisiklet halen karne hediyesi olma aşamasından kurtulmaya çalışıyor... Kurtulduğu zaman Yerli markalarda daha iyi yerlerde olacak kanısındayım...

akifberkant ve Muzaffer YILMAZ bunu beğendi.
  16. Muzaffer YILMAZ

Seviye:
    Hasan Çağrı abicim bu mesajı yanlış anlamış ve bana eksi rep vermiş. Ben aslında konuyu açan Hasan Bey'e söylemiştim. :) O eksi repi, artı yaparlarsa sevinirim. ;)

17. Muzaffer YILMAZ

Seviye:
    Hasan abicim. Yanlış anladın. Konuyu açan arkadaşın da adı Hasan olunca karıştı. :)

Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Benim adım Hasan değil.Salcano'yu da savunmuyorum.

19. Muzaffer YILMAZ

Seviye:
    Pardon, Harun'muş.:eek: Özür dilerim.

20. niyazi keşo

niyazi keşo Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar en iyi bisiklet kendi sahip olduğumuz bisikletlerdir

İlginizi Çekebilir

untitled.png
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
2.jpg
Merhaba arkadaşlar, daha önce kullandığım timex gpsde hız sensörüne bağlı otomatik pause ile aktivitenin mola süreleri strava kaydında gözükmüyordu.. [ATTACH] Ama garmin 1000 ve 520 gpsler...
upload_2017-1-3_15-30-31.png
Spor sırasında nabız bandı kullanıyorsak bazen nabzımızın en üst noktaya çıktığını görürüz. Bu üst noktayı oksijen kullanarak maksimum yakıt ürettiğimiz üst sınır olarak görebiliriz. Buna teknik...