Neden kimse bu bisikleti önermiyor?

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
Sele (koltuk) çok aşağıda eklem yerleriniz ağrır ve performans yapamazsınız yani sağlıklı değil.

Scudo

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Desi hesabı için kutulama yapmayacaksanız bisikletin uzunluğunu, gidonun üst noktasına kadar yüksekliğini ve gidonun genişliğini kullanacaksınız. Kargolayacaksanız bir yere pedalları ters çevirin yani içten vidalayın ve gidonu gevşetip teker dik dururken yan döndürün. Böylelikle çıkıntıları azaltırsınız. Tekerleri üzerinde yürümesi şart değil ise ön tekeri söküp çizmeyecek şekilde sarın ve kadronun ortasına yerleştirip paketleyin.

Yurtiçi kargonun hesaplama sayfalarında desi hesabı var kargo şirketlerinin baz aldığı şekilde. Ağırlığınız yaklaşık 12.5 KG

Desi hacim olduğundan 3 bileşeni çarpıp 3000 e bölün bahsettiğim şekilde ama imkan varsa küçültün karlı çıkarsınız.

ConTra3500

Üye
Tepki
0
İsim
Mert Ahmet Özdemir
Bisiklet
Salcano
@AliMurat
Teşekürler peki vites konusunda fren konusunda sorun yaşar mıyız

@SOZUAK

Şuan bisiklet elimde olmadığı için hesaplamayı yapamıyorum sizce göz kararı bunun eni boyu ne kadardır bu arada çok teşekürler yorumunuz için.

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
Sanmıylrum çok sorun çıkaracağını.

ConTra3500

Üye
Tepki
0
İsim
Mert Ahmet Özdemir
Bisiklet
Salcano
@AliMurat

İnşallah öyle olucaktır :) Frenlerde sorun yaşamasam yeterli

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Allah allah kim kötü diyormuş,herkes bütçesine göre bisiklet araştırır ve alır. 300 lira gayet iyi bir fiyat,bu bisiklette tabiri caizse " acemiliğini atarsın " paranı biriktirip ileride seni üst seviyelere getirecek bir makina alabilirsin.

Kimseye aldanma,kötü diyenler bisikletini kullanmayan sadece göz zevk-i için alan insanlar,sen antrenmanlarını yap.kendini geliştir ve sonra çık karşılarına bakalım el mi yaman bey mi yaman. :)

• Beğen
Tepkiler: Kerem Özbayrak

ConTra3500

Üye
Tepki
0
İsim
Mert Ahmet Özdemir
Bisiklet
Salcano
@AliMurat
Ayrıca tekerler ince olduğu için dönüşlerde kayma yapmaz değil mi dönüşler çukurlar vs

@Tolga Çelebi
Bu yorumunuz beni baya sevindirdi moralim düzeldi çok teşekürler :)

AliMurat

Daimi Üye
Tepki
171
İsim
AliMurat
Bisiklet
Sedona
O tamamen lastikle alakalı birşey bende ince teker kullanıyorum genel ollarak öyle bir sorun yok.

ConTra3500

Üye
Tepki
0
İsim
Mert Ahmet Özdemir
Bisiklet
Salcano
@AliMurat

Orasıda doğru hiç kullanmadım bu tür bisikletler inşallah sağlamdır Şanlıurfa gibi bir çukurlu yolları bozuk yerde başımıza birşey gelmez :)

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Göz kararı uzunluk 170 cm, yükseklik 60 cm ve genişlik 45 cm kadar gibidir. KAdro boyuna göre değişir. Kargo ile gelecek ise en uygun ptt veya metro turizm kargosudur. Metro kargo ile 60-80 Tutar. Yurtiçi 150-200 ister. Kutulu olursa fiyat düşer çünkü daha küçük hacme sığdırırlar.

Islak zeminde ve toprak zeminde doğal olarak kayma olasılığı fazla. Sürüş tekniklerini videolardan izleyin bozuk yollar ve ani çukurlardan nasıl en az zararla kurtulunur öğrenirsiniz. Dağ bisikleti gibi yol tutuş beklemek hata olur. Bir de sizin kilo durumunuz tabi etken. Jantların yapısı ile ilgili bilgi bulamadım o nedenle birşey diyemiyorum. Eskiden ne yapardık iyi kötü bir bisiklet edinince parçalarını yükseltirdik zamanla, kadro kötü ise ki sizin durumunuzda ağır olduğundan ileride değiştirmek avantaj 2. el güzel bir kadro+maşa alır parçaları aktarırsınız imkan çok istediğiniz gibi oynarsınız zamanla.

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
Bakimli tutun, emniyetli bir sekilde gule gule kullanin,gezin. Kim ne derse desin. Gayet guzel bisiklet. Otomobilden gidecek olursak begenmeyenler muhtemelen otomobil olarak kendileri ferrari maserati falan kullaniyorlar. Sizinkinede ford diyorlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kardeşim bisiklet yolda kalmıyor seni heryere götürüyor Mu?
kondisyonunda iyi ise daha ne
nekadar ekmek okadar köfte
ben 200 liralık bisikletle 120 km yol yaptım bi günde çift amartusorlu dağ bisikleti ve hiç yorulmadım sen bunla heryere gidersin yeterki kondisyonun iyi olsun
yarışlara girip derece yapacaksan o ayrı maksat sporsa kötü bisiklet daha iyi kondisyon yapar

• Beğen
Tepkiler: Speker

ConTra3500

Üye
Tepki
0
İsim
Mert Ahmet Özdemir
Bisiklet
Salcano
@SOZUAK

En ucuzu hangisi bilemiyorum :/ Bir şekilde halletmem gerek

@Speker
Çok güzel bir görüş ki bilmiyorlarki Ford en sağlam araçlardan biridir :) :)

@barış barış
Sadece şehir içinde sürmek için alıyorum inşallah yormaz beni

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
En ucuzu ptt, sonra metro turizm sizin oraya varsa tabi bilmiyorum vardır herhalde. Aldığınız kişiye rica edin bisikletçiye söktürüp kutulatsın. Sıfır bisiklet satan bisikletçilerde boş kutu olur 10-20 verirler kutulatır. Böylelikle çok daha ucuza gider.

ConTra3500

Üye
Tepki
0
İsim
Mert Ahmet Özdemir
Bisiklet
Salcano
@SOZUAK
Kutulatmaya orada 20 versek bana ulaşınca tekrar taktirmaya 20 versem 40 kargo 50 tutsak 90 TL baya yuksek

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi