Neden GPS'li bir km sayacı gerekiyor. İşin içinden çıkamadım

Scudo

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
@Emre Yönlüer , aslında aradan geçen zaman içinde başlarken insan ne kadar da yanlış düşünebiliyor, sonradan anlıyor.
bu post'dan sadece aylar sonra Garmin810 bundle aldım :)))
şu anda bisikletten sonra en temel ihtiyacın HR,kadans, mümkünse PowerMeter ile bir set olduğunu düşünüyorum.
Bunları ister telefonda, isterse başka bir ekranda görüntüleyin/kaydedin. O kısım fark etmiyor. GPS opsiyonel dicem ama bu verileri sensorlerden okuyabilen/kaydedebilen ama üstünde gps olmayan cihaz yok artık.

luganis

Üye
Tepki
13
Size güzel bir örnek. Ayni duz yolu giden 3 bisikletçi. 2 si telefon üzerinden strava ile kayit yapti, biri garmin 820 ile. Arkadaki tirmanma farklarini goruyormusunuz. Ayni problem max hizlarda da var. Yani doğru bilgiye ulasmak istiyorsaniz telefonu birakmaniz lazim.IMG_20180128_094419.jpg

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
567
Bisiklet
Scott
@luganis

Merhaba,
Aslında telefondaki tırmanma verisi daha doğru, çünkü strava bilgiyi direk haritadan hesaplıyor. Garmin ve benzeri cihazlar ise içinde bulunan barometre sensörü ile basınç farkını yüksekliği çeviriyorlar. Buda biraz hatalı ölçüm oluyor. Maks hız konusunda haklısınız. tekerlerden okunması gerekiyor bu bilginin . zaman zaman Garmin de telefon kadar olmasa da hatalı ölçüm yapabiliyor

• Beğen
Tepkiler: Kayacik