Neden bisiklet kullanıyorsunuz?

Hangi sebepler bisiklete biniyorsunuz?

• Spor amaçlı sürüyorum.

• Doğayla iç içe olmak güzel arkadaş börtü böcek falan.

• İnsanlardan kaçıyorum.

• Bıktım bu lanet şehir trafiğinden.

• Keyfimin kahyasımın arkadaşım sanane!

• Sosyalleşiyorum, güzel oluyor.

• Yeni yerler keşfetmeyi seviyorum.

• Özgür olduğumu hissediyorum.

• Yol nereye ben oraya arkadaş, rotasızım ben.

• Ulaşım amaçlı sürüyorum.

• Kilo verip, form tutmak için sürüyorum.

• Kafa dinlemek için sürüyorum.

• Toplam katılım
    401
Scudo

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Spor ve gezi...

Çok kısır bir soru. Ne amaçlı olabilir ki. Ulaşım, spor ve gezi amacının dışında.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
bisikleti bisiklet olduğu için kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çoğunlukla ulaşım... eğer ulaşımın içine sporu da yedirebiliyorsam(uzun mesafelere gidiyorsam), ekstra spor yapmıyorum.
ulaşım için kullanmadığım dönemlerde de spor ve gezi amaçlı kullanıyorum.

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Hatun ambargosu yıyene kadar turlara da katılıyodum hatta bu sene yarıslara da katılmayı planlıyodum ama boyle gelıstı hersey suan sadece ıse gıdıp gelıyorum :) Bır de bos zaman yakalarsam kendımce turluyorum.

hasanmustafa

Aktif Üye
Tepki
128
İsim
Hasan
Bisiklet
Ümit
yeri geliyor işe gidiyorum ulaşım için
canım sıkılıyor geziyorum
spor için de birebir :)

ayz0067

Üye
Tepki
44
Haftanın 6 günü kullanıyorum,kısaca özetlersem iş yerim şehir merkezine 6km uzaklıkta ıssız biryerde her öğlen arası atıyorum kendimi dışarı hava alıyorum işin sitresini sıfırlıyorum ayrıca banka v.s gibi işlerimde kullanıyorum parkyeri sıkıntısı yok haftanın 5 günü spora gidiyorum bulunduğum yere 15 kilometre uzaklıklata, bisikletle gidiyorum hem spor öncesi ısınma hem ulaşım için kullanıyorum her hafta sonu 100-200 km tur yapıyorum. Bu Arada yol bisikleti kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
Çok küçük yaşlarda öğrendim ve kendimi özel hissederdim , zaman zaman uzun süre binmediğim dönemler oldu ama ne zaman satan bir mağaza, binen birini, kenarda duran bir bisiklet görsem mutlaka kısadan incelerim.Birkaç yıldır amatör ruhla biniyorum artık amacım formumu korumak, tadını çıkartmak ve çocukluğumda hissetiğim çok tanıdık neredeyse tüm hayatım boyunca benimleymiş hissini yaşarken günlük telaşlarımdan kurtulmak.Sağlığım el verdiğince daha uzun yıllar binmek isterim.

• Beğen
Tepkiler: volkan baran

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kizlar bisikletli erkekleri daha cok seviyor onun icin :D

Şaka tabi öyle bi durum yok, araba o :D

Yarislara hazirlanip 1. Olmak icin, bi de uzun yolda az yakıyor :D

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
Bisiklet surmek Hem Keyif veriyor. Hem spor hemde insani ozgur hissettiriyor.

• Beğen
Tepkiler: amoush00

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Bisiklet bir spor aracı mıdır? Ulaşım aracı mıdır? Bisiklet bir karne hediyesi midir? Bisiklet bir çocuk oyuncağı mıdır?
Bisiklet.. nedir?

Mahalle arasından başlayalım, dünyaya açılalım.

Üyesi olduğum karma bir bisiklet grubunda yaklaşık 100 kişilik bir ekibiz. En gencimiz 17 yaşında ve en yaşlımız da 72 yaşında bir abimiz. Grup olarak her yere gidiyoruz desem yeridir. Grupta aktif olarak her sürüşe katılan kişiler olduğu gibi, ara ara sahile gezmeye gelenler de var, performas kasıp yarış koşan arkadaşlarımız da var. İşe bisikletle gidenler de var. Sadece dağ parkularında gezmeyi seven arkadaşlarımız da var. Buna göre, bisiklet her zevke uygun ve her yaştan kişinin tercih sebebi olabilecek çok çeşitli bir aktivite aracıdır diyebiliriz.

Gelişmekte olan bir ülke olarak güzel Türkiyemizin her bir yanında yapılan çeşitli aktivitelerle, ödül teşvikleriyle insanlar bisiklet sürmeye teşvik ediliyor. Kimimiz ekonomik nedenlerle kimimiz spor ve sosyal hayat gerekliliğiyle sürüyoruz. Son iki yıl göz önüne alındığında, ülkemizde düz yapısı itibariyle Konya başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerimizden sonra diğer illerimizde de bisiklet kullanımı her geçen seneye göre bir miktar daha artış gösteriyor. Artık arka mahallelerde kaldırımdan zıplayan çocukları görmekten ziyade, ana cadde üzerinde bisiklet süren grupları görmeye başlar olduk.

Elazığ'da okuyan bir arkadaşım, Üniversite bisiklet takımı kurdu. Önce pedal nedir gidon nedir diye başladık hakikaten başlarda çok çok zor günler geçirdim diyor. Hastanelik olanlar da olmuş. Ama başarmışlar. bir bisiklet kulübü var artık o okulun. Eskişehir, Tekirdağ, Diyarbakır da gene ona benzer haberler duyuyorum. Ülkemizde bisiklet kültürü hızla yayılıyor.

Bisiklet bir kültürdür. Bir yaşam biçimidir. Bir tarz'dır.

Dünya çapındaki trend de bu şekilde. Gittikçe artan ekonomik dengesizlikler, doğaya zararsız ulaşım zorunlulukları, çevresel faktörler, sağlıklı yaşam ve en önemlisi de bu saydıklarımın hepsini bir arada tutabilen ; çevreci bir spor yaparak ulaşım sağlama imkanı gibi başka hiç bir spor dalında bulunmayan benzersiz bir aktivite olması nedeniyle bisiklet kullanımı artıyor. Artacak.

Amsterdam, Hollanda gibi bisiklet kullanımının çok yayın olduğu gelişmiş ülkeler, var olan bisiklet yollarını genişletmek zorunda kalmaya başladılar. Köprülü bisiklet yolları inşa ediliyor, aynı bizim belediyelerin yıllarca çalışma yaptığı köprülü kavşak çalışmaları gibi. Biz henüz yeni yeni bisiklet yollarına sahip oluyorken, bahsettiğim ülkeler biraz da mecburiyetten bu gelişmeleri yapıyorlar. Yapsınlar. Örnek olsunlar. Biz de takip edelim. Gün gelir biz de örnek oluruz, birileri de bizi takip ederler.

Ülkemizde hatırı sayılır bisiklet üreticileri var. Bunlardan önde gelen bir firma olan Bisan'ın sahibi ile bizzat görüştüm. Kurdukları fabrika için bana dediği tek cümle, oldukça manidar, aynen buraya eklemek istiyorum : Şu anda dünya üzerindeki en iyi bisiklet firması neyi nasıl üretiyorsa, biz de İzmir'deki fabrikamızda aynı şekilde üretim yapıyoruz. Bizim yeni kurduğumuz boyahanemiz, kendi alanında dünyanın en iyilerinden biri. Önde gelen bisiklet firmalarından geir kalır hiç bir yanımız yok.

Şahsi görüşüm, firmanın 2019 yılında ürettiği bisikletler de bu sözü doğrular nitelikte.

Bisiklet, bir hayat tarzıdır.

Tekrar değinmek istiyorum ki, Bisiklet çevreci olması, spor yaparak uzun mesafeler de kat edebilmemiz gibi nedenlerle şu an için yegane aktivitedir. kimimiz spor için, kimimiz eknomik nedenlerle, kimimiz macera arayışları nedeniyle tercih ederiz.

Pendik ana cadde kenarında tek teker bisiklet kullanan insanlar görüyorum.
Elektrik enerjisini bisikletine adapte edebilmiş orta yaşlı bir genç ile tanışma fırsatı buldum. Fransa'dan gelmiş.
Benzer şekilde bir Fransız çift ile gene yolda karşılaştım.
Bizim de dünya yollarında gezen 3 meşhur gezginimiz ve belki de hiç meşhur olmayan daha kimbilir kaç maceraperest bisikletçi dostumuz var.

Giderek artan trend, bizleri kalifiye elemanlar yapmak durumunda. Bisiklete biniyoruz. Ama sadece binmiyor aslında her bindiğimizde bir kültürün yayılmasına neden oluyoruz. Benim yaşım 43. Benim bisikletle tanışmam 13 yaşımda oldu ve sadece 2 gün bindim. Aradan 30 sene geçti. Şimdi hemen hemen her gün biniyorum. Çevremde bisiklet hakkında tek kelime edilmezken, benim bineye başlamam ile bir anda 3 arkadaşım bisiklet aldı. Ara sıra sohbetimizin konusu illa ki dönüp olaşıp biisklet ekipmanlarına geliyor. Henüz sporcular hakkında konuşmuyoruz, kendimizle yetiniyoruz o kadar gelişemedik :)

Bu sporu yaymak ve sevdirmek için daha bilinçli olmaya, daha fazla doğru kişi olmaya, özendirmek için daha bilgili olmaya, doğru olanı yapmaya ve sadece görüntümüzle dahi insanları etkileyeceğimiz için doğru da görünmeye çalışmanızı nacizane kendimce tavsiye ediyor, faydasını gördüğümü de önemle belirtmek istiyorum.
Sen, ben, bizler artık aldık bisikletimizi yola çıktır. Gelişmesi için yüreklendirmek ve çabalar sizden.
Bizden.

Selamlar, sevgiler..

Son düzenleme:

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@BF Okuru
Aynısı var demek istiyorsunuz sanırım üstat. Kendi adıma özür dilerim. Konuyu hemen değiştiriyorum.

Düzenlendi. :)

Son düzenleme:
Tepki
81
İsim
Cekmekoy
Bisiklet
Whistle
Bende siledeki is yerimde yaygilastirip bisiklet park yeri bile yaptirdim baya urastim ama sonunda basardim simdi ise gidip geliyoz hafta sonlarida sile ve cevresinde turlayip denize giriyoruzz

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
A noktasından B noktasına ulaşmak için

• Beğen
Tepkiler: Arkockutay

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
canım istiyor

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
fakirlikten dolayi ogrenci olmak kolay degil ?

Hidiman

Üye
Tepki
104
İsim
Kaan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
hem spor hem sosyalleşme umudu...

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.059
Bisiklet
Trek
Ise gidip gelmek icin tramvay, ardindan metro aktarmasi yapmam gerekiyor. Ev ile is yeri ayni bolgede degil, bu yuzden aylik ulasim abonmani almam gerekli bu da 97.5€ bu parayi vermektense mumkun oldugu kadar bisikletle gidiyorum.

Yasim nerdeyse 40 oldu, egzersiz icin en iyi alternatif yuzme aslinda ama sacim uzun oldugu icin sabah yuzmeye git, sonra kurut cok zahmetli. Kurutmadan ciksam hasta oluyorum, kosu icin de dizlerim cok iyi durumda degil. Bu sartlar altinda en iyi egzersizlerden birisi bisiklet. Ulkenin bisiklet altyapisi da gayet guvenli, o konuda da icim rahat.

Bu sartlar altinda ben bisikleti secmedim, bisiklet beni secti.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ne kadar zaman zaman çıkmaza girsemde, acı çeksemde, sürmeyi seviyorum. Kendimle daha fazla vakit geçirip yaptığım iyi ya da kötü şeyleri sorguluyorum. Bazen bu pek iyi olmuyor çünkü neredeyse içimdeki Cemal ile tekme tokat kavga edecek gibi oluyorum ?.